Оперативна та гуманітарна ситуація в Маріуполі

Оперативна та гуманітарна ситуація в Маріуполі

Укрінформ
22 червня, 11:00 -  брифінг на тему: “Оперативна та гуманітарна ситуація в Маріуполі”.

 Організатори: Медіа Центр Україна — Укрінформ. 

Спікер: Вадим Бойченко - міський голова Маріуполя. 

Теми до обговорення: 

Про оперативну та гуманітарну ситуація в місті.

Тиск на місцеве населення з боку росіян. 

Формат заходу – офлайн (Зала 1). 

Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 1) та в чаті трансляції на YouTube. 

Прохання до журналістів прибувати за півгодини до заходу.

Акредитація представників ЗМІ здійснюватиметься перед заходом в агентстві.

Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/c/UkrinformTV 

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали: 

Життя людей в Маріуполі звелося до того, аби добути їжу та воду – мер

Наразі життя в Маріуполі звелося до того, аби люди, які там залишилися, могли добути собі їжу та воду.

Про це міський голова Маріуполя Вадим Бойченко розповів під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

«Вчора спілкувався з місцевим мешканцем, який розповів, що там відбувається. Сьогодні в Маріуполі життя виглядає так, аби добути їжу і воду. У місті відчувається лише запах смерті. Тисячі вбитих, братські могили щодня множаться, вони (російські окупанти – ред.) не встигають все це прибрати… Поряд із місцем, де видають гуманітарну допомогу, стоїть магазин, де вони створили морг», - зазначив мер.

За його словами, з 1 червня загарбники оголосили, що гуманітарну допомогу роздаватимуть лише літнім людям, які особисто мають її забрати.

«Сьогодні ми стоїмо на порозі дуже складної епідемічної ситуації, тому що в місті непрацююча каналізація. До цього додаються стихійні поховання, які наші мешканці вимушені були створювати, тому що вони знаходилися під щільним вогнем два місяці поспіль. Сьогодні вся суміш сміття, поховань, каналізації рухається в бік річок, моря, отруює колодязі, криниці, де мешканці Маріуполя вимушені брати воду», - додав Бойченко.

Міський голова зауважив, що лікарі вже б’ють на сполох через можливий спалах холери в Маріуполі. Інфекційні хвороби спровокують нові смерті серед місцевих жителів. Натомість окупаційна влада вже зачинила місто на карантин, обмежила доступ до моря і річок та закликає людей обробляти всі продукти кип’яченою водою.

«Вони відокремили нас, як маріупольців, від себе. російська окупаційна влада десь окремо, місцева влада і місцеві мешканці окремо, тому що вони бояться, що будуть в небезпеці через інфекційні захворювання», - підкреслив Бойченко.

Як повідомлялося, агресія росії спричинила в Маріуполі одну з найбільших гуманітарних катастроф. Місто практично повністю зруйноване внаслідок ворожих обстрілів.

Маріуполь сьогодні без енерго-, водо- та газопостачання. Нині у заблокованому місті залишаються понад 100 тис. жителів.

Із Маріуполя щодня вдається евакуювати до 120 мирних жителів – мер

Наразі із Маріуполя волонтери щодня евакуюють до 120 мирних жителів.

Про це міський голова Маріуполя Вадим Бойченко розповів під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

«Депортація в росію продовжується. Вони майже зачинили кордони в бік України. У нас є такі так звані «козячі стежки», якими ми сьогодні можемо вивозити місцевих жителів. Немає вже такої практики, на жаль, що Червоний хрест або ООН поїхали і ми вивозимо тисячі людей. Дякуючи нашим волонтерам, ми щодня витягуємо 60-120 маріупольців із цього пекла», - зазначив Бойченко.

За його словами, наразі в Маріуполі залишається понад 100 тис. населення, більше 20 тис. людей російські військові вбили, ще до 50 тис. місцевих жителів депортували в напрямку росії. За кордоном перебуває майже 40 тис. мешканців Маріуполя.

Як повідомлялося, агресія росії спричинила в Маріуполі одну з найбільших гуманітарних катастроф. Місто практично повністю зруйноване внаслідок ворожих обстрілів.

Маріуполь сьогодні без енерго-, водо- та газопостачання. Нині у заблокованому місті залишаються понад 100 тис. жителів.

Мер: В Маріуполі обіцянки окупантів щодо компенсацій за зруйноване житло - це пропаганда

В тимчасово окупованому Маріуполі окупанти обіцяють фінансову допомогу за зруйноване житло, якщо мешканці підпишуть документ, що це зробили ЗСУ. Але це лише пропаганда.

Про це 22 червня повідомив Маріупольський міський голова Вадим Бойченко на брифінгу в Медіацентрі Україна - Укрінформ.

«Вони пропонують папірці, де чітко зазначають, що все це зруйнували Збройні сили України. Нагадую, в Маріуполі знищено 1356 будинків, і це тільки багатоповерхівки. Тобто, окупанти стверджують, що в кожній будівлі був командний пункт, який очолювали виключно азовці, тому вони їх руйнували. росіяни тиснуть пропагандою», - сказав Бойченко.

Він додав, що були випадки, коли місцеві погоджувалися підписати, але нічого далі не відбувалося, оскільки загарбники ще просять принести посвідчення про право власності та довідку керівника ОСББ.

«А де ж його взяти, якщо дім згорів? Вони створюють такі умови, щоб унеможливити цей процес. Тобто запропонували, але ти не можеш отримати. Вони налякані, що буде розпочинатися деокупація і тому пришвидшили цей рух прибирання руйнувань та вбивств – те що вони скоїли з Маріуполем. А це має одне пояснення – воєнний злочин», - наголосив мер.

Бойченко розповів, що в Маріуполі зараз знищено 90% критичної інфраструктури, спалено 50% житлового сектору, немає газу, електрики, а основне - питної води та їжі.

«Вони (окупанти - ред.) зараз залучають місцеве населення до цих знущань: розбирати завали, прибирати вулиці. Обіцяють зарплатню, але ми бачимо, що цього не відбувається. Дають лише воду і трохи їжі. Це гетто, яке створила російська федерація і вони мають за це нести відповідальність», - додав міський голова.

Як повідомляв Укрінформ, від початку російського вторгнення у місті загинули близько 22 тис. мирних жителів. Понад 50 тисяч депортовано до росії та тимчасово окупованих територій Донецької області.

Нині у заблокованому місті залишаються понад 100 тис. жителів. Маріуполю загрожують екологічна катастрофа та спалах інфекційних хвороб.

Відео:

Video:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-