Стамбульска Конвенція: ратифікація, значення для України

Стамбульска Конвенція: ратифікація, значення для України

Укрінформ
21 червня, 12:30 - брифінг на тему: “Стамбульска Конвенція: ратифікація, значення для України”.

Організатори: Медіа Центр Україна — Укрінформ.

Спікер: Катерина Левченко - Урядова уповноважена з питань ґендерної політики (онлайн).

Формат заходу – офлайн + онлайн-включення (Зала 1).

Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 1) та в чаті трансляції на YouTube.

Прохання до журналістів прибувати за півгодини до заходу.

Акредитація представників ЗМІ здійснюватиметься перед заходом в агентстві.

Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/c/UkrinformTV

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали: 

Стамбульська конвенція запроваджує механізми запобігання і протидії насильству — Левченко

Ратифікація Стамбульської конвенції запроваджує важливі механізми запобігання і протидії насильству.

Про це сказала під час брифінгу у Медіацентрі Україна — Укрінформ урядова уповноважена з питань ґендерної політики Катерина Левченко.

“Ми можемо говорити про важливі механізми запобігання і протидії насильству, які конвенція запроваджує. Це і зобов’язання допомоги, створення притулків, організація гарячих ліній, надання компенсацій постраждалим, криміналізація видів насильства”, - зазначила вона.

При цьому урядова уповноважена нагадала, що перед ратифікацією Стамбульської конвенції Україна привела у відповідність до неї своє національне законодавство.

За словами Левченко, відколи Стамбульську конвенцію ухвалили у 2011 році, її підписали 45 країн, серед яких 20 є членами ЄС.

Вона також відкинула критику, що лунає з приводу рішення про ратифікацію конвенції, наголосивши, що документ “допомагає боротися з насильством, а не погіршує ситуацію”.

“Ситуація в сім’ї, якщо говорити про домашнє насильство, погіршується саме від насильства, а не від боротьби з ним”, - підкреслила урядова уповноважена з питань ґендерної політики.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада 20 червня ратифікувала Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству щодо жінок і домашньому насильству (Стамбульську конвенцію).

Конвенція є першим міжнародним законодавчим актом, що передбачає захист прав жінок. Метою документу є захистити жінок від усіх форм насильства та дискримінації, боротися за рівність між жінками й чоловіками, розробляти політику та заходи для захисту всіх жертв насильства й надання їм допомоги. Україна приєдналася до конвенції у 2011 році.

Відео:

Video:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-