«Тютюн – загроза навколишньому середовищу». 31 травня - Всесвітній день без тютюну

«Тютюн – загроза навколишньому середовищу». 31 травня - Всесвітній день без тютюну

Укрінформ
31 травня, 11:00 - пресконференція на тему: «Всесвітній день без тютюну: турбота про здоровʼя – твій вклад у перемогу».

Організатор: ГО «Життя»

До участі запрошені: Олексій Даниленко - в.о. генерального директора директорату громадського здоров`я та профілактики захворюваності МОЗ; Дмитро Купира – виконавчий директор ГО «Життя»; Олександр Коваль – член правління ГС «Мережа українських сортувальних ініціатив»; представники ВООЗ в Україні, МОЗ України, Центру громадського здоровʼя МОЗ України

Довідково. Як зазначають організатори, 2022 рік став знаковим у посиленні захисту населення від шкоди тютюну та електронних пристроїв для куріння після підписання комплексного антитютюнового закону №1978. Міжнародна спільнота визнала досягнення України та нагородила представницю українського Парламенту найвищою нагородою ВООЗ у контролі над тютюном «World No Tobacco Day Award».

Всесвітній день без тютюну 2022 присвячений темі «Тютюн – загроза навколишньому середовищу». За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, щороку понад 8 млн людей в усьому світі помирають через хвороби, спричинені тютюнопалінням.

Контактна інформація за тел.: 063 344 12 69, e-mail: dmytro.p@center-life.org 

Дмитро Полонський - медіакоординатор ГО «Життя»).

Формат заходу офлайн + онлайн-включення (Зала 2).

Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 2).

Прохання до журналістів прибувати за півгодини до заходу.  

Акредитація представників ЗМІ: pressroomu@gmail.com 

Акредитація триватиме до 10:30 31 травня, для підтвердження необхідно вказати ім’я, прізвище, назву видання.

Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/c/UkrinformTV 

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

Із 11 липня в Україні заборонять паління електронних сигарет у громадських місцях

11 липня цього року набувають чинності норми, за якими паління електронних сигарет і засобів нагрівання тютюну в громадських місцях будуть заборонені.

Про це на пресконференції в Укрінформі з приводу Всесвітнього дня без тютюну заявила голова підкомітету з питань забезпечення епідемічної безпеки, боротьби із ВІЛ/СНІД та соціально небезпечними захворюваннями Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації Лада Булах.

«Надзвичайно важливим стало прийняття комплексного антитютюнового закону №1978 щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну в грудні 2021 року. Цей Закон запроваджує важливу позицію - прирівнює електронні сигарети і засоби нагрівання до класичних сигарет. Для них будуть такі ж самі обмеження. Вже з 11 липня цього року вступають в дію норми, за якими паління електронних сигарет і засобів нагрівання в громадських містах будуть заборонені", сказала Булах.

Вона уточнила, що палити електронні сигарети і засоби для нагрівання у офісах, магазинах, кафе, ресторанах тощо буде заборонено так само, як і звичайні сигарети.

Народна депутатка також наголосила на інших важливих обмеженнях цього закону.

«Друга важлива норма закону - це так само заборона реклами електронних сигарет і виробів для нагрівання. Ця норма запрацює через 18 місяців після прийняття закону, тобто із середини 2023 року.

Ще однією дуже важливою нормою є заборона продажу як ароматизованих сигарет, так і рідин для ароматизації. Не секрет, що залучення дітей до паління відбувається саме на цей гачок – на ароматизовані сигарети, які пахнуть ягідками, шоколадом, а не тютюном. Саме через такі сигарети молоді люди стають курцями на десятиліття.

Також буде збільшено розмір медичних попереджень: 65 відсотків упаковки сигарет займатиме інформація і фото щодо наслідків захворювань, що виникають внаслідок паління.

"Ці попередження з’являться на упаковках електронних сигарет, бо до цього часу вони не містили ніяких попереджень для курців", - додала Булах.

Як повідомляв Укрінформ, за прогнозами ВООЗ, до 2025 року в Україні очікується зниження поширеності вживання тютюну на 25,9%.

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-