Мільйони переселенців: як Україні вирішити найбільший гуманітарний виклик війни?

Мільйони переселенців: як Україні вирішити найбільший гуманітарний виклик війни?

Укрінформ
26 травня, 11:00  -  круглий стіл на тему: “Мільйони переселенців: як Україні вирішити найбільший гуманітарний виклик війни?”.

Організатор: Фонд «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва. 

Учасники: Лариса Білозір - народна  депутатка України, голова підкомітету з питань адміністративних послуг та адміністративних процедур Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування; Наталя Батракова – директорка ГО «Центр громадської активності «Синергія», м. Чернівці; Ігор Бойко – керівник соціальної служби Зимноводівської ТГ Львівської області; Оксана Куянцева – менеджерка гуманітарних програм БФ «Восток SOS»; Зоряна Міщук – асоційована експертка Ресурсно-аналітичного центру «Суспільство і довкілля»; Андрій Остриков – координатор гуманітарного напрямку, член правління БФ «Восток SOS»; Андрій Сухарина – аналітик Фонду «Демократичні ініціативи»; Оксана Тюпа – голова ГО «Ротарі Клуб Інтернешенл», офіцер з фандрейзингу Ротарі Дистрикту 2232; Сергій Шаповалов – аналітик Фонду «Демократичні ініціативи»; Олег Дунда – народний депутат України, фракція «Слуга народу»; Юрій Горбань – комунікаційний менеджер Фонду «Демократичні ініціативи», модератор; представники Мінсоцполітики, профільного комітету ВРУ. 

Питання до обговорення:

Як держава та волонтери справились з першою хвилею переселенців? 

Які основні потреби та запити ВПО. 

Оптимізм та песимізм: чого очікують переселенці від найближчого майбутнього? 

Довідково. Під час заходу будуть оприлюднені результати фокус-групових досліджень, проведених Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва https://dif.org.ua за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Представництва «Фонду Фрідріха Науманна за свободу» в Україні.

Зареєструватися на захід і поставити запитання спікерам можна за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf65wRWNiGZYh71FRERGqL9vwtBv5H5_v7I_y6SRaulVwtfDQ/viewform 

Формат заходу – офлайн (Зала 2). 

Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 2). 

Прохання до журналістів прибувати за півгодини до заходу.  

Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/c/UkrinformTV 

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

Україна впоралася з першою хвилею ВПО, проте найскладніше попереду - аналітики

Україна впоралася з розміщенням та підтримкою першої хвилі переселенців, та попереду найскладніший етап вирішення їхніх потреб.

На цьому наголошували під час круглого столу в Укрінформі аналітики Фонду «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва Андрій Сухарина та Сергій Шаповалов.

“Україна впоралася з розміщенням та підтримкою першої хвилі переселенців, хоча це було не відразу очевидно, бо були мільйони людей, які вимушено змінили місце проживання, виїжджали часто без нічого: без грошей, речей, ресурсів. Потужна організація місць тимчасового розміщення, робота волонтерів із забезпечення людей усім необхідним дали змогу впоратись із вкрай складною гуманітарною ситуацією і не допустити гуманітарної катастрофи в інших, безпечних регіонах України”, - сказав Сухарина.

Він зауважив, що визволення Київської, Чернігівської та Сумської областей дало змогу частково розвантажити можливості місцевої влади та волонтерів на безпечних територіях.

“Водночас найскладніший етап вирішення потреб внутрішньо переміщених осіб ще попереду, адже у переселенців, які не можуть повернутися на місце постійного проживання (через бойові дії або втрату житла), закінчуються фінансові ресурси та можливість жити без оплачуваної роботи. ...Необхідно максимально актуалізувати питання забезпечення оплачуваною роботою ВПО. Зокрема, органи місцевої влади великі очікування покладають на Програму релокації підприємств з небезпечних районів. Такі програми можуть стати першим етапом для вирішення проблем як щодо роботи, так і житла для переселенців”, - наголосив Сухарина.

Аналітики також рекомендують залучати переселенців до волонтерської активності. Водночас вкрай важливим є розгортання системи психологічної допомоги з огляду на те, що значна частина населення мала стресовий досвід бойових дій у їхніх населених пунктах та життя на тимчасово контрольованій загарбниками території. Зокрема, люди повідомляли про тривале відчуття невизначеності щодо майбутнього та відчуття небезпеки, загострену реакцію на сторонні звуки, зміни у поведінці дітей.

“Окрім того, дуже часто українці не звертаються по допомогу самі, а тому деструктивний вплив такого травматичного досвіду на здоров’я громадян у довгостроковій перспективі може бути непомітним для них самих. Тому необхідний проактивний характер таких заходів, який може включати як заходи державного регулювання (наприклад запровадження обов’язкового регулярного огляду), так і залучення міжнародної допомоги для фінансування профільних проєктів громадських організацій, приватних ініціатив”, - зауважив Сергій Шаповалов.

На його думку, окремо варто розглянути програми психологічної допомоги для дітей, оскільки вони перебувають в особливо уразливому становищі та часом не можуть отримати адекватну увагу з боку батьків.

Як повідомлялося, 24 лютого президент рф володимир путін оголосив про початок повномасштабного вторгнення в Україну. Війська рф обстрілюють і руйнують ключові об'єкти інфраструктури, проводять масовані обстріли житлових районів українських міст і сіл з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню, балістичних ракет.

Загарбники влаштували масовий терор на тимчасово зайнятих територіях.

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-