Оперативна ситуація на фронті

Оперативна ситуація на фронті

Укрінформ
19 травня, 14:30  - брифінг на тему: «Оперативна ситуація на фронті».

Організатори: Медіацентр Україна — Укрінформ.

Спікери: Олексій Громов - бригадний генерал, заступник начальника Головного оперативного управління Генерального штабу Збройних сил України; Олександр Хорунжий -  речник ДСНС.

Формат заходу – офлайн (Зала 1).

Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 1) та  в чаті трансляції на YouTube.

Прохання до журналістів прибувати за півгодини до заходу.  

Акредитація представників ЗМІ:  ukraine.media.centre.kyiv@gmail.com

Акредитація триватиме до 14:00 19 травня, для підтвердження необхідно вказати ім’я, прізвище, назву видання

Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV 

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос. 

Підсумкові матеріали: 

На Харківщині за два тижні від загарбників звільнили 23 населених пункти – Генштаб ЗСУ

Упродовж останніх двох тижнів на Харківському напрямку звільнено від загарбників 23 населених пункти.

Про це на брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ сказав бригадний генерал, заступник начальника Головного оперативного управління Генерального штабу Збройних сил України Олексій Громов.

«На Харківському напрямку з 5 травня вже звільнено 23 населених пункти з-під російської окупації. Ворог намагається стримати наступ наших військ. росія не припиняє обстріли Чернігівської та Сумської областей, щоб відволікти наші сили від основних напрямків», - повідомив Громов.

За його словами, метою російських загарбників, як і раніше, є вихід на адміністративні кордони Донецької та Луганської областей.

«Противник продовжує зосереджувати основні зусилля на веденні бойових дій на сході нашої країни. Його декларована мета так званого другого етапу спеціальної операції залишається без змін: це окупація Донецької та Луганської областей в межах адміністративних кордонів. Так, на даний час на Донецькому напрямку угруповання противника намагається вести наступальні дії уздовж всієї лінії зіткнення. Противник наносить вогневе ураження із застосування мінометів, артилерійських систем, РСЗВ при підтримці авіації з метою нанесення втрат нашим військам, виснаження нашого особового складу, руйнування фортифікаційних споруд наших підрозділів», - сказав Громов.

Наразі активні бойові дії тривають на Сєвєродонецькому, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Курахівському напрямках. Ворог поступово втрачає наступальні спроможності. Також зберігається ймовірність ведення бойових дій на інших напрямках, щоб не допустити перекидання наших сил.

В акваторіях Чорного та Азовського морів зберігається загроза ракетних ударів по території України з корабельного складу росії. Також кораблі загарбників блокують цивільне судноплавство, а з метою імітації загрози висадки морського десанту противник постійно здійснює провокативні дії, додав бригадний генерал.

Як повідомляв Укрінформ, Збройні сили України з 24 лютого по 19 травня ліквідували близько 28500 (+200) російських військових. Також українські захисники знищили танків ‒ 1254 (+3) од, бойових броньованих машин ‒ 3063 (+20) од, артилерійських систем – 595 (+9) од, РСЗВ ‒ 199 (+0) од, засобів ППО ‒ 93 (+2) од, літаків – 203 (+1) од, гелікоптерів – 167 (+0) од, БПЛА оперативно-тактичного рівня ‒ 455 (+14), крилатих ракет ‒ 103 (+1), кораблів /катерів ‒ 13 (+0) од, автомобільної техніки та автоцистерн ‒ 2157 (+20) од, спеціальної техніки ‒ 43 (+0).

Найбільші втрати противника минулої доби спостерігалися на Слов'янському, Криворізькому та Запорізькому напрямках.

За останній тиждень у росії згоріло п’ять військкоматів – Генштаб ЗСУ

Упродовж останнього тижня в росії зафіксовано 5 випадків підпалів військових комісаріатів.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ сказав бригадний генерал, заступник начальника Головного оперативного управління Генерального штабу Збройних сил України Олексій Громов.

«З початку повномасштабних воєнних дій на території України в росії постійно спостерігаються випадки підпалу військових комісаріатів. Лише за останній тиждень таких випадків було 5 – в Ростовській та Рязанській областях, а також у Волгограді та Омську», - розповів Громов.

Як повідомляв Укрінформ, у місті Щолково Московської області в ніч на 18 травня в будівлю військового комісаріату кинули два «коктейлі Молотова», після чого почалася пожежа.

За підрахунками видання Baza, від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну це вже 12-а спроба підпалу військкомату в різних регіонах рф, включно з Московською областю. Останній напад був скоєний в ніч на 15 травня на будівлю військкомату в обласному центрі Волгоград.

24 лютого росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну. Її війська обстрілюють та руйнують ключові об'єкти інфраструктури, здійснюють масовані обстріли житлових районів українських міст і сіл з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню, балістичних ракет.

У тимчасово окупованому Криму російські загарбники відновлюють боєздатність своїх підрозділів – Генштаб ЗСУ

російські загарбники поповнюють свої втрати та проводять бойове злагодження підрозділів в тимчасово окупованому Криму, інших військових округах.

Про це на брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ сказав бригадний генерал, заступник начальника Головного оперативного управління Генерального штабу Збройних сил України Олексій Громов.

«На тимчасово окупованій території Криму тривають заходи відновлення боєздатності російських підрозділів, що зазнали значних втрат. На окремих полігонах півострова противником організовано проведення бойового злагодження підрозділів 126-ї окремої бригади берегової оборони (пункт постійної дислокації Перевальне) та 810-ї окремої бригади морської піхоти (пункт постійної дислокації Севастополь), - сказав Громов.

За його словами, противник продовжує вживати заходів для поповнення своїх втрат. Так, за наявною інформацією, триває формування зведених батальйонно-тактичних груп тихоокеанського та північного флотів у пунктах постійної дислокації 40-ї окремої бригади морської піхоти (Петропавловськ-Камчатський) та 200-ї окремої мотострілецької бригади (Печенга).

Крім того, на базі навчального центру підготовки молодших спеціалістів південного військового округу (Молькіно) здійснюється підготовка особового складу для доукомплектування з’єднань та військових частин 49-ї армії.

Як повідомляв Укрінформ, Збройні сили України з 24 лютого по 19 травня ліквідували близько 28 500 російських загарбників. Також українські захисники знищили танків ‒ 1254 (+3 одиниці), бойових броньованих машин ‒ 3063 (+20 од.), артилерійських систем – 595 (+9 од.), РСЗВ ‒ 199, засобів ППО ‒ 93 (+2 од.), літаків – 203 (+1 од.), гелікоптерів – 167, БПЛА оперативно-тактичного рівня ‒ 455 (+14 од.), крилатих ракет ‒ 103 (+1 од.), кораблів /катерів ‒ 13, автомобільної техніки та автоцистерн ‒ 2157 (+20 од.), спеціальної техніки ‒ 43.

Найбільші втрати противника минулої доби спостерігалися на Слов'янському, Криворізькому та Запорізькому напрямках.

Заходи з евакуації українських військових із Маріуполя тривають – Генштаб ЗСУ

Інтенсивність бойових дій на Маріупольському напрямку наразі знижена, тривають заходи з евакуації українських військових.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ сказав заступник начальника Головного оперативного управління Генерального штабу Збройних сил України бригадний генерал Олексій Громов.

«На Маріупольському напрямку інтенсивність бойових дій знижена. На даний час тривають заходи з евакуації наших героїв», - повідомив Громов.

Він також зазначив, що ворог намагається стримати наступ українських військ на Харківському напрямку та перешкодити їх виходу до державного кордону України.

Також противник продовжує ведення турбуючих обстрілів прикордонних районів Чернігівської та Сумської областей з метою нанесення втрат, сковування українських військ та відволікання їх від основних напрямків.

На Рівненському та Житомирському напрямках ознак формування регулярних угруповань противника не виявлено.

За словами Громова, наразі зберігається загроза нанесення ракетних ударів з білорусі по території України.

Так, російські війська розпочали укріплювати позиції на аеродромі Зябровка в Гомельській області. Не виключається, що саме цей аеродром буде використовуватись як військова база росії на території білорусі.

«У Брестській та Гродненській областях перевіряються спроможності місцевих органів влади з формування органів управління та підрозділів тероборони. На одному з полігонів відбулось тренування у наведенні переправи та форсуванні водної перешкоди річки Німан підрозділами 6 окремої мотострілецької бригади міста Гродно», - повідомив Громов.

Також напружена обстановка зберігається у Придністров’ї. Весь особовий склад російських військ перебуває на казарменному положенні, масового переміщення особового складу та техніки не виявлено.

Громов нагадав, що до 25 травня в Придністровській молдавській республіці діє червоний код терористичної небезпеки, який був запроваджений 26 квітня та продовжений 10 травня.

На Миколаївському напрямку ворог продовжує обстрілювати українські підрозділи, але активних бойових дій не проводить. Основні зусилля ворог зосереджує на веденні розвідки, утримання зайнятих рубежів та їх інженерному обладнанні.

Як повідомляв Укрінформ, Україна ініціювала переговори з низкою країн та організацій до процесу переговорів з росією щодо визволення заблокованих на «Азовсталі» захисників Маріуполя. 16 травня розпочалась евакуація українських захисників із заводу «Азовсталь».

Відео:

Video:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-