Розмінування території України

Розмінування території України

Укрінформ
11 травня, 11:30 -  брифінг на тему: «Розмінування території України».

Організатори: Медіацентр Україна - Укрінформ.

Спікери: Олег Бондар -  начальник управління організації піротехнічних робіт та гуманітарного розмінування ДСНС; Олександр Цікра -  начальник інженерної служби ГУ НГУ.

Формат заходу – офлайн (Зала 1).

Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 1) та  в чаті трансляції на YouTube.

Прохання до журналістів прибувати за півгодини до заходу.  

Акредитація представників ЗМІ:  ukraine.media.centre.kyiv@gmail.com

Акредитація триватиме до 11:00 11 травня, для підтвердження необхідно вказати ім’я, прізвище, назву видання

Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV 

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос. 

Підсумкові матеріали:

Розмінування українських територій може тривати 5-10 років – ДСНС

Виходячи з міжнародного досвіду, розмінування українських територій може тривати від 5 до 10 років.

Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна-Укрінформ сказав начальник управління організації піротехнічних робіт та гуманітарного розмінування ДСНС Олег Бондар.

«Виходячи з міжнародного досвіду, розмінування може тривати від 5 до 10 років», - зазначив Бондар.

За його словами, одним із найбільших негативних наслідків вторгнення на територію України російських військ стало масштабне забруднення територій та населених пунктів вибухонебезпечними предметами, зокрема тими, застосування яких заборонене міжнародними конвенціями.

Бондар уточнив, що ворог застосовує дистанційні системи мінування, цинічно встановлює некеровані мінні загородження на території населених пунктів і залишає після себе велику кількість особливо небезпечних спеціально встановлених вибухових пристроїв, які несуть смертельну небезпеку і загрозу мирному населенню.

«Ці міни та боєприпаси виявлялися на територіях Київської, Чернігівської, Харківської, Сумської, Миколаївської, Запорізької, Дніпропетровської, Донецької і Луганської областей. Загальна кількість різноманітних мін, касетних елементів та спеціально встановлених вибухових пристроїв становить близько 10% від усіх виявлених і знешкоджених вибухонебезпечних предметів», - додав він.

Як зазначив Бондар, ДСНС з метою убезпечення цивільного населення активізувала роботу з навчання населення щодо ризиків у разі виявлення вибухонебезпечних предметів; на постійній основі проводиться інформаційна роз’яснювальна робота з громадянами.

За інформацією представника ДСНС, після звільнення нашими ЗСУ українських міст і сіл здійснюються першочергові заходи, зокрема, це і обстеження населених пунктів, автодоріг і споруд, убезпечення роботи аварійно-відновлювальних бригад на лініях електромереж, газо- та водогонах.

«Наразі виконання цих заходів дозволило нам розпочати поетапний процес обстеження та розмінування сільгоспугідь. Ми докладаємо максимальних зусиль, щоб надати можливість агропідприємствам здійснювати весняну посівну кампанію», - сказав Бондар.

Як повідомлялося, у Міністерстві внутрішніх справ створили Міжнародний координаційний центр із питань гуманітарного розмінування, - він вже розпочав роботу.

Після вторгнення рф обсяги робіт з розмінування територій в Україні зросли майже у 10 разів – ДСНС

Після повномасштабного вторгнення рф обсяги робіт із розмінування територій України зросли майже у 10 разів.

Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна-Укрінформ сказав начальник управління організації піротехнічних робіт та гуманітарного розмінування ДСНС Олег Бондар.

«Порівняно з періодом до широкомасштабного вторгнення рф обсяги робіт з розмінування територій нашої держави зросли майже у 10 разів. Усього з початку повномасштабної війни ДСНС було обстежено близько 20 тисяч гектарів території, вилучено та знешкоджено більше 103 тисяч мін і боєприпасів, з яких майже 2 тисячі авіабомб різного калібру», - поінформував Бондар.

На запитання про використання загарбниками заборонених боєприпасів, які рятувальникам доводилося вилучати, представник ДСНС відповів, що таких випадків дуже багато. «Це застосовуються реактивні системи з касетними елементами, які несуть дуже велику загрозу для цивільного населення», - уточнив Бондар.

Він додав, що світова спільнота не залишає Україну наодинці з викликами, які постали перед нашою державою внаслідок забруднення населених пунктів і територій вибухонебезпечними предметами. Уже багато країн відгукнулися на наші звернення та готові залучити свої команди до розмінування українських земель.

Також, як зазначив Бондар, ДСНС активно співпрацює і з іноземними організаціями у сфері розмінування. «Уже розгортається діяльність операційних команд Данської ради у справах біженців. ДСНС надає всіляку підтримку цій організації, розпочаті практичні заходи з розмінування територій нашої держави», - сказав він.

Як повідомлялося, минулої доби працівники ДСНС виїжджали на ліквідацію 29 пожеж у Київській області.

В Україні щодня піротехніки ДСНС вилучають від 2 до 5 тисяч вибухонебезпечних предметів

В Україні щодня піротехніки Державної служби України з надзвичайних ситуацій вилучають від 2 до 5 тисяч вибухонебезпечних предметів.

Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна-Укрінформ заявив начальник управління організації піротехнічних робіт та гуманітарного розмінування ДСНС Олег Бондар.

«Наразі основні зусилля ДСНС зосереджені на обстеженні звільнених територій Київської, Чернігівської та Сумської областей, а також – на ліквідації наслідків постійних обстрілів населених пунктів Харківської, Запорізької, Миколаївської, Дніпропетровської, Донецької та Луганської областей. Кожного дня наші піротехніки у середньому вилучають від 2 до 5 тисяч вибухонебезпечних предметів», - зазначив представник ДСНС.

Зі свого боку начальник інженерної служби ГУ Національної гвардії України (НГУ) Олександр Цікра поінформував, що рф не припиняє використання запалювальних авіаційних, термобаричних, касетних, фосфорних боєприпасів, та здійснює хаотичне встановлення протитанкових і протипіхотних мін, розтяжок, мін-пасток, а також саморобних вибухових пристроїв.

«Окрім цього, ми всі були свідками обстрілів і руйнувань російськими військами радіаційно та хімічно небезпечних об’єктів на території України. Це – обстріли Харківського фізико-технічного інституту, де розміщена експериментальна установка «Джерело нейтронів», пошкодження резервуару з аміаком на території підприємства «Сумихімпром», інцидент з азотною кислотою у Рубіжному тощо», - уточнив Цікра.

За словами представника НГУ, також не слід забувати про наявність у рф ядерної та хімічної, а також – біологічної зброї. «Питання радіаційного, хімічного та біологічного захисту військ в умовах повномасштабної збройної агресії рф проти України наразі є як ніколи актуальним», - сказав Цікра.

Окремо він зазначив, що у підрозділах та частинах НГУ є фахівці з інженерно-саперним фахом, які залучаються до проведення робіт з розмінування. Він уточнив, що наразі інженерні підрозділи НГУ виконують завдання, у тому числі, з обмеження мобільності військ, сил та засобів противника, загальної інженерної підтримки тощо.

«Групи з розмінування Нацгвардії з 2017 року знешкодили близько 3 тисяч ВНП, з початку 2022 року – більше 7 тисяч вибухонебезпечних предметів. І наразі групи розмінування доповнюють групи ДСНС і ЗСУ», - поінформував Цікра.

Представник Національної гвардії висловив тверде переконання у тому, що системна реалізація усіх заходів протимінної діяльності призведе до економії часу, фінансових і людських ресурсів, сприятиме додатковому залученню міжнародної допомоги на розвиток необхідних спроможностей, а усі суб’єкти протимінної діяльності показуватимуть тісну співпрацю, командну роботу та упевненість у тому, що діяльність у протимінній сфері є командною роботою різних відомств.

Як повідомлялося, сапери Національної гвардії України (НГУ) розміновують територію Чорнобильської атомної електростанції (ЧАЕС).

Кількість піротехніків ДСНС збільшена на 400 осіб - Бондар

Уряд прийняв рішення, відповідно до якого кількість піротехніків Державної служби України з надзвичайних ситуацій була збільшена на 400 осіб.

Про це під час брифінгу у медіацентрі Україна-Укрінформ заявив начальник управління організації піротехнічних робіт та гуманітарного розмінування ДСНС Олег Бондар.

«Хотів би підкреслити, що урядом нашої країни було прийнято рішення і підтримана пропозиція МВС щодо збільшення кількості піротехніків ДСНС на 400 чоловік», - поінформував Бондар.

За його словами, із середи перші 60 фахівців уже розпочали трьохтижневу підготовку на базі одного із центрів ДСНС, і упродовж 3-4 тижнів ці особи вже будуть виконувати завдання з гуманітарного розмінування наших територій.

Говорячи про те, які держави допомагають Україні у процесі розмінування, представник ДСНС зазначив, що наразі дуже багато країн відгукнулися щодо допомоги.

«Дуже активно ДСНС працює з США, з Канадою, з Великою Британією, Данією, Норвегією та іншими країнами, тобто, це дуже-дуже великий спектр країн. Майже всі країни Європи, і не тільки Європи, - відгукнулися щодо надання нам допомоги», - заявив він.

Відповідаючи на питання кореспондента Укрінформу, рятувальник уточнив, що наразі основним пріоритетним напрямком обстеження працівників ДСНС на наявність вибухонебезпечних предметів є населені пункти.

«Ми бачимо, що цивільне населення все більше і більше повертається до своїх домівок, які певний час знаходилися під окупацією рашистських військ. Що ми вилучаємо? Ми вилучаємо, зокрема, на подвір’ях гранати на розтяжках, саморобні вибухові пристрої, навіть дитячі іграшки, у предметах побуту, у будинках, - заміновані», - сказав він.

Бондар зазначив, що рятувальники вилучали дуже багато боєприпасів, які знаходилися у предметах побутової техніки, тобто, у мікрохвильових печах, пральних машинах, меблях, та іншому.

«Тобто, дуже-дуже цинічне використання вибухонебезпечних предметів, які направлені виключно на травмування і загибель цивільного населення», - поінформував Бондар.

Як повідомлялося, 18 квітня міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський у понеділок зустрів перші команди іноземних колег-рятувальників, які прибули до Бородянки Київської області.

Відео: 

Video:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-