Звернення Верховної Ради України до світу з вимогою визнати РФ терористичною організацією

Звернення Верховної Ради України до світу з вимогою визнати РФ терористичною організацією

Укрінформ
6 травня,14:30 - брифінг на тему: «Звернення Верховної Ради України до світу з вимогою визнати РФ терористичною організацією».

Організатори: Медіацентр Україна - Укрінформ.

Спікер: Іванна Климпуш-Цинцадзе -  народний депутат України.

Формат заходу – офлайн (Зала 1)

Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 1) та  в чаті трансляції на YouTube.

Прохання до журналістів прибувати за півгодини до заходу.  

Акредитація представників ЗМІ:  ukraine.media.centre.kyiv@gmail.com

Акредитація триватиме до 14:00 6 травня, для підтвердження необхідно вказати ім’я, прізвище, назву видання, після чого буде надано доступ до посилання на захід в Zoom. 

Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV 

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос. 

Підсумкові матеріали: 

рф має посісти своє місце серед країн-терористів - Климпуш-Цинцадзе

російська федерація має посісти своє місце серед п’ятірки тих держав, які є країнами-терористами.

Про це народний депутат України Іванна Климпуш-Цинцадзе сказала під час брифінгу у Медіацентрі Україна - Укрінформ.

«Безумовно, росія заслуговує на повну ізоляцію. І тому ми вважаємо, що їй не місце ані в G7, ані в G20. Вона має посісти своє місце серед п’ятірки тих країн, які є країнами -терористами та визнані такими Конгресом Сполучених Штатів Америки», - сказала Климпуш-Цинцадзе.

Саме тому, за її словами, у парламенті було зареєстровано проєкт постанови «Про звернення Верховної Ради України до Палати представників та Сенату Конгресу Сполучених Штатів Америки щодо визнання російської федерації державою-спонсором тероризму».

« У Штатах є відповідне законодавство, яке б дозволило долучити росію до таких країн, як Північна Корея, Куба, Сирія та Іран», - додала парламентарій.

Народний депутат вважає, що з визнанням Америкою росії державою-спонсором тероризму вдасться перейти й до визнання світом росії терористичною організацією.

А поки, підкреслила Климпуш-Цинцадзе, Україна разом з країнами-партнерами продовжує чинити серйозний тиск на сусіда-агресора та працює над подальшим посиленням санкцій проти неї.

«Ті країни, які співпрацюють із російською федерацією, теж змушені будуть змінити свою поведінку і, відповідно, матимуть непрямий тиск у вигляді другорядних санкцій. Це буде визнанням того, про що ми з вами в Україні знаємо вже протягом восьми років, що росія є країною, яка спонсорує тероризм. І вона це продемонструвала не тільки на теренах України, а й у Молдові, в Ічкерії, в Сирії, у Грузії та навіть в таких країнах як Велика Британія, коли вона розкидала там свою отруту, та в інших куточках світу», - додала народний депутат.

Як повідомляв Укрінформ, у парламенті України вже зареєстровано проєкт постанови «Про звернення Верховної Ради України до Палати представників та Сенату Конгресу Сполучених Штатів Америки щодо визнання Російської Федерації державою-спонсором тероризму».

З 24 лютого в Україні триває розв'язана росією, нічим не спровокована війна.

Вступ України до ЄС залежатиме від зовнішніх чинників та від темпів нашої трансформації - Климпуш-Цинцадзе

Вступ України до Європейського Союзу залежатиме від зовнішніх чинників і того, наскільки швидко і цілісно наша країна зможе пройти необхідну трансформацію.

Про це народний депутат України Іванна Климпуш-Цинцадзе сказала під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Укрінформ, відповідаючи на запитання кореспондента агентства.

«Що стосується того, коли ми станемо членами Європейського Союзу, то це буде залежати не тільки від зовнішніх чинників, а й від того, наскільки швидко та цілісно та в єдності ми пройдемо ту трансформацію, яка потрібна для того, щоб ми не були слабким членом ЄС. А саме для того, щоб ми почувалися упевнено, рівноправно, на рівні з усіма члена Європейського Союзу. Це величезна робота», - сказала Климпуш-Цинцадзе.

Вона навела приклад Словаччини, "котра дуже швидко пройшла цей процес, що зайняв три роки". Депутат сподівається, що наш шлях між кандидатством та членством також не буде довшим за три роки.

Водночас, додала Климпуш-Цинцадзе, багато що залежить від зовнішніх чинників. Нині Україна може спостерігати за тим, як розвиваються події, як змінюються думки серед політиків у світі. Адже вони орієнтується на думку своїх громадян. А люди в ЄС показують надзвичайний рівень підтримки нашій державі, додала депутат.

Вона подякувала тим країнам, які чітко висловили свою підтримку Україні у питанні входження до ЄС. Зокрема, Польщі, країнам Балтії, Італії, Хорватії, Чехії, Румунії.

«Але все одно, на жаль, є ті країни, які далі сумніваються, де керівники країн навіть роблять публічні заяви, як нещодавно зробив міністр Австрії заяву щодо застережень стосовно надання Україні найближчим часом статусу країни-кандидата. Ми розуміємо. Ми із вами маємо вести себе як дуже відповідальна країна. Ми розуміємо, що є черга тих країн, які вже давно стукають у двері Європейського Союзу», - додала Климпуш-Цинцадзе.

Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський підписав заявку на членство України в Європейському Союзі 28 лютого 2022 року. 8 квітня президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн під час візиту до України особисто передала йому відповідний опитувальник.

18 квітня Президент передав главі представництва Європейського Союзу Матті Маасікасу заповнену анкету-опитувальник для отримання Україною статусу кандидата на членство в ЄС. Україна розраховує на ухвалення відповідного рішення на засіданні Європейської ради у червні.

Відео:

Video:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-