Ні - агресії Росії! Громадська думка у лютому 2022 року

Ні - агресії Росії! Громадська думка у лютому 2022 року

Укрінформ
22 лютого, 11:00 - онлайн пресконференція на тему: «Ні - агресії Росії! Громадська думка у лютому 2022 року»

Організатор: Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва.

Учасники: Олексій Гарань - науковий директор Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва, професор Національного університету «Києво-Могилянська Академія», модератор; Марія Золкіна - політична аналітикиня Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва; Леонід Поляков - голова експертної ради Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння, перший заступник міністра оборони України (2005–2008); Андреас Умланд - аналітик Стокгольмського центру дослідження Східної Європи Шведського інституту міжнародних відносин; Олена Білозерська - ветеранка війни, журналістка.

Питання до обговорення:

- Російська загроза: від гібридних методів до демонстративного шантажу війною. Як реагує українське суспільство, де вбачає ризики і що думає про відповідальність сторін.

- Національна єдність та соціальна мобілізація: про що свідчать результати загальнонаціонального дослідження.

- Тотальний опір: чи з’явиться українська модель, чим вона буде подібна та відмінна від фінської, швейцарської чи ізраїльської моделей.

Коротко. Під час заходу будуть оприлюднені результати українського загальнонаціонального  репрезентативного опитування, яке було проведене Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з Центром політичної соціології протягом 1–12 лютого 2022 р. Загалом було опитано 2001 респондент за вибіркою, що репрезентує доросле населення України (за винятком окупованих територій). Вибірка репрезентативна за такими показниками, як стать, вік, тип поселення та область проживання.

Зареєструватися на захід і поставити запитання спікерам  можна за посиланням:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe9HHGWb5L3Fw-sEByBGotTZ_e3wvvHNdURX-8VuMNij1KThQ/viewform

У зв'язку з карантинними обмеженнями кількість місць обмежена. 

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

Україна має вимагати від західних союзників більш жорсткої реакції і санкцій проти Росії - експерт

Україні слід штовхати західних союзників до більш жорсткої реакції на дії Росії й запровадження більш жорстких санкцій проти країни-агресора.

Таку думку висловила політичний аналітик Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва Марія Золкіна під час круглого столу в Укрінформі, присвяченого обговоренню визнання РФ маріонеткових утворень «Л/ДНР».

“Україні зараз треба не боятися ставити наших союзників в некомфортне становище, штовхаючи їх до більш жорсткої реакції. Я боюся, що будь-яка ескалація на Донбасі не буде сприйматися більшістю наших союзників як та агресія, якої всі так боялися і про яку попереджали. Тобто, для них це є ескалація на Донбасі, але ще не повномасштабне вторгнення в Україну”, - зазначила Золкіна.

На її переконання, Україна має в жодному разі не допустити такого трактування на міжнародній арені дій країни-агресора й вимагати щодо неї більш жорстких санкцій.

“Наше завдання зараз по-гарячому вимагати на всіх міжнародних майданчиках, щоб такого трактування не було. Бо Росія зараз створила всі умови для відкритої діяльності регулярних військ і наступальної операції на нові території Донбасу. І якщо жорстких санкцій не буде зараз, то ймовірність вторгнення на іншу територію Донбасу лише зросте”, - вважає експерт.

Вона розкритикувала перший пакет санкцій проти РФ з боку США, вважаючи їх такими, що не відповідають рівню вчинених країною-агресором дій.

“Запроваджений американською адміністрацією перший пакет санкцій абсолютно не відповідає вчиненим Росією діям і не має нічого спільного з тим убивчим пакетом санкцій, як то перекриття свіфту (міжнародна платіжна система — ред.), Північного потоку-2, економічних, фінансових потоків чи запровадження персональних санкцій проти всіх членів Радбезу, які відверто і під запис засвідчили свою підтримку зовнішньої агресії Росії”, - наголосила Золкіна.

Як повідомляв Укрінформ, президент РФ Володимир Путін 21 лютого оголосив про визнання маріонеткових утворень «Л/ДНР» та підписав відповідні укази.

У відповідь на ці дії низка країн вже запровадила додаткові санкції проти РФ.

Загрози з боку Росії не бачать лише 7% українців — опитування

Майже 40% населення України вважає, що нині загроза повномасштабної агресії з боку РФ є або дуже імовірною, або неминучою.

Про це свідчать результати опитування, презентованого в Укрінформі Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва.

«За даними першої декади лютого, майже 40% українців - якщо точно, 39% - вважали, що загроза повномасштабної агресії з боку Росії є або дуже імовірною, або неминучою. Ще 33% опитаних схиляються до того, що загроза не є дуже великою, однак є можливою. У відсутність взагалі будь-якої загрози вірить лише 7% українців. Очевидно, що якби ми проводили опитування зараз, то ситуація би виглядала дещо інакше», - сказав, презентуючи результати дослідження, науковий директор Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва, професор Національного університету «Києво-Могилянська академія» Олексій Гарань.

Він зазначив, що абсолютна більшість українців – 61% - покладає відповідальність за зростання загрози війни на керівництво Росії. І лише на підконтрольних Україні частинах Луганської та Донецької областей 53% респондентів вважають, що провина лежить на керівництві України.

«Тобто у всіх інших регіонах більшість населення каже, що відповідальність - на керівництві Росії. Причому, що дуже цікаво, якщо ми подивимося на електорат основних партій, то побачимо, що ця думка домінує. Найбільші електорати вважають, що за це відповідає саме Росія: партії «Слуга народу» - 72%, «Європейської солідарності» - 84%, «Батьківщини» - 68%. Отже, ми бачимо, що всі регіони, крім Донбасу, покладають відповідальність на Росію і виборці основних партій», - підсумував Гарань.

Щодо аналізу ставлення серед україномовних і російськомовних українців до того, хто несе відповідальність, він зазначив, що серед україномовних майже 70% вважають відповідальним керівництво Росії, серед російськомовних ця цифра менша – 44%, тобто майже половина, але теж це відносна більшість.

«Тобто ми бачимо, що дійсно є відмінність між позицією російськомовних українців і україномовних, але все одно це свідчить, що більшість російськомовних українців вважають, що Росія несе основну відповідальність за зростання загрози війни. І це спростовує те, про що говорять нам Путін і проросійські структури», - наголосив Гарань.

Загальнонаціональне опитування проведене Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з Центром політичної соціології протягом 1–12 лютого. Опитування проведено методом інтерв’ю «обличчям до обличчя» за місцем проживання респондентів. Загалом опитано 2001 респондент за вибіркою, що репрезентує доросле населення України (за винятком тимчасово окупованих територій). Вибірка репрезентативна за такими показниками, як стать, вік, тип поселення та область проживання. Максимальна теоретична похибка вибірки не перевищує 2,2%.

Відео:

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-