Всесвітній тиждень міжрелігійної гармонії

Всесвітній тиждень міжрелігійної гармонії

Укрінформ
3 лютого, 15:30 - пресконференція на тему: «Всесвітній тиждень міжрелігійної гармонії»

Організатори: Державна служба України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС), Українська Асоціація Релігієзнавців (УАР), Відділення релігієзнавства Інституту філософії ім. Г.С.Сковороди НАН України, Всеукраїнська Рада Релігійних Об’єднань (ВРРО).

Учасники: В’ячеслав Горшков - координатор співпраці з релігійними спільнотами ДЕСС; Людмила Филипович - віцепрезидент Української Асоціації Релігієзнавців (УАР), д. філос. н., проф.; Олександр Саган - керівник відділення релігієзнавства Інституту філософії ім. Г.С.Сковороди НАН України, д. філос. н., проф.; Ігор Козловський - вчений-релігієзнавець, старший науковий співробітник відділення релігієзнавства Інституту філософії ім. Г.С.Сковороди НАН України, керівник Центру релігієзнавчих досліджень та міжнародних духовних стосунків, к.і.н.; Алла Баранова - представниця релігійної організації “Національні Духовні Збори Бахаї України”; єпископ Сергій (Вутянов) - ексголовуючий у Всеукраїнській Раді Релігійних Об’єднань (ВРРО), представник Апостольської Православної Церкви в Україні, модератор; Олександр Духовний - Головний Рабин України та Києва Громад Прогресивного Іудаїзму України; Веніамін Євченко - помічник Рабина; Саїд Ісмагілов - Муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» шейх; Миролюб Овчаренко - представник «Об’єднання синів і дочок України “Рідної Української Національної Віри”»; Олександр Пліс - ректор Київської духовної академії центру громад свідомості Крішни; Сергій Триліс - Голова громади «Всеукраїнський Буддистський Центр «Махасанґха Ніппондзан Мьоходзі»; Сергій Філоненко - буддистський чернець.

Коротко. З нагоди Всесвітнього тижня міжрелігійної гармонії буде обговорено низку актуальних питань сучасного стану міжрелігійних і міжконфесійних відносин в Україні.

Довідково. В Україні здавна поряд мешкають представники багатьох релігій і конфесій. У нашій державі близько 37 тисяч релігійних організацій понад ста різних релігійних течій. Тому важливим для суспільства є налагодження діалогу культур та релігій, втілення спільних соціальних проєктів, виважена державна політика у підтримці просвітницької, науково-дослідницької діяльності та впровадженні освітніх програм з метою отримання якісної наукової інформації і створення в суспільстві атмосфери плідної співпраці у взаємоповазі до світоглядних відмінностей один одного. ДЕСС, УАР, Відділення релігієзнавства Інституту філософії НАНУ, ВРРО вже вкотре підтримують відзначення в Україні Всесвітнього тижня міжрелігійної гармонії. За впровадження принципів взаєморозуміння між релігіями та активну участь у міжконфесійному житті король Йорданії відзначив ВРРО ІІІ конкурсною премією різноманіття заходів Тижня-2020 в Україні. У 2022 році в Україні, як і в багатьох країнах світу, відбуваються заходи з нагоди Всесвітнього тижня міжрелігійної гармонії. У зв’язку із карантинними заходами у різних країнах світу переважна більшість подій Тижня відбуватимуться онлайн: з ними можна ознайомитися на сторінці https://worldinterfaithharmonyweek.com/event-calendar. Проведення Всесвітнього тижня міжрелігійної гармонії (World Interfaith Harmony Week) базується на Резолюції Генеральної Асамблеї ООН — A/65/PV.34 про всесвітній тиждень гармонійних міжрелігійних взаємин. ООН закликала всі держави підтримувати на засадах любові до Всевишнього і любові до ближнього упродовж цього тижня поширення ідей міжрелігійної та міжконфесійної гармонії та доброї волі в церквах, мечетях, синагогах, храмах та інших молитовних будинках в усьому світі. Пропозиція про доцільність визначення окремого проміжку часу задля необхідності актуалізації процесів міжрелігійної та міжконфесійної гармонізації надійшла від короля Йорданії Абдулли II та головного радника короля з питань релігії та культури принца Газі бин Мухаммада. Її одностайно підтримала Генеральна Асамблея ООН на 34-му засіданні 20 жовтня 2010 р.

Акредитація представників ЗМІ: anna@ukrinform.com

У зв'язку з карантинними обмеженнями кількість місць обмежена. 

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

При вході в Укрінформ обов'язкове вимірювання температури тіла безконтактним термометром і прохід через дезинфікуючу рамку. Відповідно до Постанови МОЗ №-18 від 19 жовтня 2021 року присутність на заході лише за наявності в усіх його учасників Covid-cертифікату або негативного ПЛР-тесту (строк дії 72 години) та обов`язкової наявності засобів індивідуального захисту (захисних масок, респіраторів) за дотримання соціальної дистанції 1,5 м.

Підсумкові матеріали:

Духовне управління мусульман «Умма» закликає єднатися перед російською загрозою

Українці не повинні вестися на міжрелігійні провокації, а єднатися, особливо в час загрози російської агресії.

На цьому наголосив муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» шейх Саїд Ісмагілов на пресконференції в Укрінформі, присвяченій Всесвітньому тижню міжрелігійної гармонії, повідомляє кореспондент агентства.

“Ми спостерігаємо намагання розхитати мир і єдність в Україні і робити провокації по розпалюванню міжрелігійної ворожнечі. Це намагання дестабілізувати ситуацію в Україні для того, щоб максимально посіяти внутрішні конфлікти, зіткнути між собою різні частини українського суспільства. Я абсолютно відповідально від імені мусульман України кажу, що мусульмани України не будуть вестися на подібні провокації. Ми будемо зберігати мир, єдність, поважати представників інших церков, релігій, різних світоглядних позицій. У нас єдина на всіх країна, і нам потрібно на тлі російської загрози максимально єднатися і захищати цілісність і мир в Україні”, - підкреслив він.

Муфтій запевнив у цілковитій підтримці Духовним управлінням мусульман «Умма» національних інтересів України та її територіальної цілісності.

“Я хочу запевнити, що наші мусульмани готові захищати в разі потреби нашу державу”, - заявив Ісмагілов.

Він нагадав, що військове капеланство мусульман України вже восьмий рік плідно працює в зоні проведення Операцій об’єднаних сил, і зазначив, що волонтери-мусульмани готові допомагати, надавати приміщення, ліки, одяг, їжу для всіх, хто потребуватиме, в разі “негативних подій для України”, а мечеті, ісламські культурні центри готові стати місцями гуманітарної допомоги.

“Велика кількість ветеранів цієї війни, а також відповідальних, хоробрих чоловіків з числа мусульман України, - і не лише чоловіків, а й жінок, - заявляють, що вони готові вступати до лав Збройних сил України, щоб захищати нашу батьківщину. І це надзвичайно надихає мене як муфтія, тому що я бачу дуже зрілу позицію віруючих людей”, - сказав він.

Своєю чергою вчений-релігієзнавець, старший науковий співробітник відділення релігієзнавства Інституту філософії ім. Г.С. Сковороди НАН України, керівник Центру релігієзнавчих досліджень та міжнародних духовних відносин Ігор Козловський зауважив, що віруючих людей спонукає взяти в руки зброю священне писання.

"І в Біблії, і в Корані постійно підкреслюється, що ми не тільки маємо право, а повинні захищати свою землю, своє обійстя, свою домівку і своїх рідних. Це є справедлива війна", - сказав він кореспонденту Укрінформу.

З кінця жовтня 2021 року Росія стягує війська до українських кордонів. Західні ЗМІ з посиланням на джерела інформували, що російське вторгнення в Україну може статися на початку 2022 року, до цього можуть залучити близько 175 тис. військовослужбовців РФ.

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-