"Терикони". Світова прем’єра українського фільму на 72-му Берлінському кінофестивалі

Укрінформ
20 січня, 11:00 - пресконференція на тему: “Терикони”. Світова прем’єра створеного за підтримки Держкіно фільму Тараса Томенка на 72-му Берлінському кінофестивалі в конкурсній секції "Generation Kplus”

Організатор: ТОВ “Інсайтмедіа”.

Учасники: Максим Александров - начальник міжнародного відділу Державного агентства України з питань кіно; Тарас Томенко - режисер фільму "Терикони"; Володимир Філіппов - продюсер фільму "Терикони". 

Коротко. "Терикони" – це історія про дітей, котрі війну бачать не по телевізору, і про дитинство, котре триває, незважаючи на війну. Терикони – місце, де відбувається дія, і водночас образ "відпрацьованих" і полишених людських життів. Історія дітей, які постраждали від обстрілів, які втратили батьків та близьких, але продовжують жити та любити там, де для інших життя полишило надію.

Довідково. Під час заходу буде представлено міжнародний трейлер фільму "Терикони" та анонсовано дату прем’єрного показу на 72-му Берлінському кінофестивалі. Усім акредитованим на цей захід автори фільму надішлють прескіт із додатковою інформацією про стрічку українською та англійською мовами.

Акредитація представників ЗМІ: anna@ukrinform.com

У зв’язку з карантинними обмеженнями кількість місць обмежена.

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

При вході в Укрінформ обов’язкове вимірювання температури тіла безконтактним термометром і прохід через дезинфікуючу рамку. Відповідно до Постанови МОЗ №-18 від 19 жовтня 2021 року присутність на заході лише за наявності в усіх його учасників Covid-cертифікату або негативного ПЛР-тесту (строк дії 72 години) та обов`язкової наявності засобів індивідуального захисту (захисних масок, респіраторів) за дотримання соціальної дистанції 1,5 м.

Підсумкові матеріали:

Прем‘єра українського фільму "Терикони" відбудеться на Берлінале 15 лютого

Прем‘єра фільму "Терикони" українського режисера Тараса Томенка відбудеться в межах 72-го Берлінського кінофестивалю, у конкурсній секції Generation, 15 лютого.

Про це продюсер стрічки Володимир Філіппов повідомив на пресконференції в Укрінформі.

"Прем‘єра фільму "Терикони" відбудеться 15 лютого о 16:30. Це дійсно прем’єра світового масштабу", – сказав він, висловивши сподівання, що стрічка буде представлена і на інших міжнародних фестивалях.

Режисер Тарас Томенко зазначив, що у "Териконах" розповідається про життя дітей у "сірій зоні" на сході України.

"Це історія Насті. У 2015 році, 31 грудня, в її будинок прилетіло два снаряди. В результаті цього обстрілу загинув її батько, вона втратила все. Насправді, це історія цілого покоління дітей. Ми знімали епізод, як діти йдуть у перший клас, і обпекла думка, що вже народилося ціле покоління дітей, які жодного дня не жили в мирному стані. Для нас важливо говорити про це світові", – сказав Томенко.

І додав, що для нього як режисера дуже важливо, що є нагода проговорити тему дітей війни на одному з найбільших міжнародних майданчиків. "Ми сподіваємося, що фільм буде помічений і матиме резонанс. Важливо не мовчати про цю тему", - зауважив режисер.

За його словами, фільм знімався у спосіб документального спостереження, тобто знімальна група не давала вказівок героям. "Це просто шматок життя, який ми вирішили показати. Це історія життя дітей, їхнього виживання, дорослішання… Це фільм про дитинство, яке триває під час війни", – підкреслив Томенко.

Режисер також розповів про намір організувати толоку задля відновлення будинку головної героїні Насті у місті Торецьк на лінії розмежування. "Можливо, це буде якийсь певний культурний центр. Ми хочемо залучити до цього інвесторів, спонсорів, щоб це було частинкою невеликого цивілізованого світу там", – сказав Томенко.

Фільм "Терикони" створено продюсерським центром "ІнсайтМедіа" за підтримки Державного агенства України з питань кіно.

Керівник міжнародного відділу Державного агенства з питань кіно Максим Александров поінформував, що цей проєкт став одним із переможців десятого конкурсного відбору Держкіно та отримав фінансування в обсязі 4 мільйони 659 тисяч 680 гривень. За його словами, йдеться про майже 98% державного фінансування.

Як повідомлялося, 72-ий Берлінський міжнародний кінофестиваль проходитиме 10 - 20 лютого.

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-