Загострення на кордоні з РФ. Територіальна оборона та її готовність

Загострення на кордоні з РФ. Територіальна оборона та її готовність

Укрінформ
24 грудня, 14:00 - "круглий стіл" на тему: "Загострення на кордоні з РФ, що очікує Україну. Розбудова територіальної оборони та її готовність" 

Організатор: ГО "Безпека та взаємодія в Україні".

Учасники: Семен Кабакаєв - голова ГО "Безпека та взаємодія в Україні"; Ігор Артюшенко - народний депутат 8 скликання; Мирослав Гай - ветеран війни з РФ, керівник благодійного фонду "Мир і КО"; Георгій Тука - заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України 2016-2019 рр.; Дмитро Вовнянко - блогер, публіцист; Тарас Котов - співзасновник ГО "Українське правниче товариство"; Антон Голобородько - голова ради резервістів 112 ОБрТРО, журналіст проєкту «Є питання»; Сергій Собко - начальник управління підготовки штабу ТрО Командування Сухопутних військ ЗСУ.

Питання до обговорення:

Як реагувати на стягнення військ РФ на кордон з Україною.

Стан ТрО та готовність до можливої ескалації.

Акредитація представників ЗМІ: anna@ukrinform.com

У зв’язку з карантинними обмеженнями кількість місць обмежена.

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

При вході в Укрінформ обов’язкове вимірювання температури тіла безконтактним термометром і прохід через дезинфікуючу рамку. Відповідно до Постанови МОЗ №-18 від 19 жовтня 2021 року присутність на заході лише за наявності в усіх його учасників Covid-cертифікату або негативного ПЛР-тесту (строк дії 72 години) та обов`язкової наявності засобів індивідуального захисту (захисних масок, респіраторів) за дотримання соціальної дистанції 1,5 м.

Підсумкові матеріали:

Тероборона є дієвим інструментом проти зовнішньої агресії – експерт

Територіальна оборона є дієвим інструментом захисту країни від зовнішніх загроз, і її обов’язково треба створювати в Україні.

Таку думку ветеран АТО, керівник благодійного фонду "Мир і КО" Мирослав Гай, про що він сказав під час круглого столу в Укрінформі на тему: "Загострення на кордоні з РФ, що очікує Україну. Розбудова територіальної оборони та її готовність".

На думку Гая, спротив місцевого населення російському вторгненню в 2014 році є гарним прикладом ефективності територіальної оборони.

“Міста й адміністративні будівлі захоплювали спеціально навчені групи російського спецназу, потім їх передавали так званій самообороні, які насправді були ірегулярні мілітарні формування РФ. І в тих місцях, де відповідальне й патріотичне місцеве населення взялося за звичайну мисливську зброю і захистило свої адмінбудівлі, там противник, бачачи, що немає підтримки населення, дуже швидко відмовився від своїх планів”, - зазначив Гай.

Він вважає територіальну оборону дієвим інструментом захисту від зовнішніх загроз.

“Якщо подивитися на наших сусідів, зокрема, в Польщі, то там у кожному воєводстві мають уже навіть не по одній, а по дві бригади територіальної оборони. І під час штучної міграційної кризи на кордоні територіальна оборона залучалася, посилюючи збройні сили Польщі. Якщо подивимось на інші країни, які межують з РФ, територіальна оборона всюди стає дієвим інструментом”, - вважає Гай.

Під час круглого столу обговорювався стан ТрО в Україні та готовність до можливої військової ескалації з боку РФ.

Як повідомляв Укрінформ, Міністерство закордонних справ РФ 17 грудня опублікувало проєкт договору про "гарантії безпеки", яких Володимир Путін вимагає від НАТО і які Москва передала Вашингтону. В одному з пунктів Росія пропонує країнам НАТО взяти на себе зобов'язання, що "виключають подальше розширення НАТО, у тому числі приєднання України, а також інших держав".

Крім того, Росія пропонує відмовитись "від ведення будь-якої військової діяльності на території України, а також інших держав Східної Європи, Закавказзя та Центральної Азії". Також пропонується відмовитись від проведення військових навчань на певній відстані від кордонів Росії та країн НАТО.

22 грудня секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що біля кордонів України на відстані 200 км наразі знаходиться 122 тисячі російських військових, на відстані 400 км – 143,5 тисячі.

Україна фінансово не готова до створення сил тероборони - ексурядовець

Україна повинна створювати сили територіальної оборони, але фінансово вона не готова до цього.

Таку думку висловив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України в 2016-2019 рр. Георгій Тука під час круглого столу в Укрінформі на тему: "Загострення на кордоні з РФ, що очікує Україну. Розбудова територіальної оборони та її готовність".

“Будь-яка ініціатива не варта нічого, якщо вона не забезпечена насамперед фінансово. Лише нормативної бази недостатньо, щоб механізм запрацював. Недофінансування ЗС сьогодні становить 7,2 млрд грн. Міністерство оборони вимушене економити на закупівлі дизельного пального. Навіть цивільні знають, що ані танк, ані бронетранспортер, ані будь-яка вантажівка не здатна зрушити з місця без пального”, - сказав Тука.

Водночас він підтримує створення в Україні сил територіальної оборони, вважаючи, що цим досягаються дві надважливі цілі в умовах ймовірного військового вторгнення.

“Стратегічно створення сил територіальної оборони переслідує дві цілі. Перша — в разі необхідності терміново підтримати особовим складом сил тероборони ЗСУ. Друга — використання підрозділів тероборони як фундаменту для організації партизанського руху”, - сказав Тука.

Під час круглого столу обговорювався стан ТрО в Україні та готовність до можливої військової ескалації з боку РФ.

Як повідомлялося, Верховна Рада у липні ухвалила закон «Про основи національного спротиву», який визначає правові та організаційні засади національного спротиву, основи його підготовки та ведення, завдання й повноваження сил безпеки та сил оборони з питань національного спротиву. Закон передбачає розвиток територіальної оборони та руху опору, впровадження системи підготовки громадян України до національного спротиву.

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-