На Дія.Цифрова освіта з’явиться курс про безбар’єрну грамотність на прикладі життєвих ситуацій

На Дія.Цифрова освіта з’явиться курс про безбар’єрну грамотність на прикладі життєвих ситуацій

Укрінформ
21 грудня, 13:45 - презентація нового освітнього курсу «Безбар’єрна грамотність»

Організатор: Міністерство цифрової трансформації України.

Учасники: Олександр Шелест - заступник міністра цифрової трансформації України; Тетяна Ломакіна - радниця-уповноважена Президента України з питань безбар’єрності; Олена Урсу - Керівниця групи проєктів з демократичного врядування, ПРООН в Україні; Олена Іванова - консультантка ПРООН з доступності та інклюзії; Ірина Виртосу - експертка з недискримінації, ZMINA; Руслана Коренчук - менеджерка проєкту Дія.Цифрова освіта, модераторка.

Коротко. В українському суспільстві існує комплекс обмежень для різних груп у можливості безбар’єрного доступу до інфраструктури, транспорту, зайнятості, освіти, отримання публічної інформації, послуг з боку держави та бізнесу тощо. Новий курс на Дія.Цифрова освіта ознайомить глядачів з основними принципами безбар’єрності на прикладі повсякденних життєвих ситуацій.

Безоплатно подивитися курс можна буде на: https://osvita.diia.gov.ua/

Про що курс?

- що таке безбар'єрність;

- що саме спричиняє бар'єри;

- кого стосується безбар'єрність;

- чому варто уникати стереотипів та упереджень;

- чи готові українці долати бар’єри;

- чому ми як суспільство потребуємо безбар’єрності;

- чому безбар’єрність — це спільна справа.

Довідково. Курс Міністерства цифрової трансформації України створено в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської в партнерстві з радницею-уповноваженою Президента України з питань безбар'єрності, ГО «Безбар’єрність», представниками громадянського суспільства та експертами за підтримки проєкту ПРООН «Права людини для України», що фінансується Міністерством закордонних справ Данії.

Акредитація представників ЗМІ обов’язкова за посиланням: https://forms.gle/oaWyxFcypefknwxAA 

У зв’язку з карантинними обмеженнями кількість місць обмежена.

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

При вході в Укрінформ обов’язкове вимірювання температури тіла безконтактним термометром і прохід через дезинфікуючу рамку. Відповідно до Постанови МОЗ №-18 від 19 жовтня 2021 року присутність на заході лише за наявності в усіх його учасників Covid-cертифікату або негативного ПЛР-тесту (строк дії 72 години) та обов`язкової наявності засобів індивідуального захисту (захисних масок, респіраторів) за дотримання соціальної дистанції 1,5 м.

Підсумкові матеріали:

На платформі "Дія. Цифрова освіта" доступний курс про безбар’єрну грамотність

Новий освітній серіал «Безбар’єрна грамотність» на прикладі життєвих ситуацій буде доступний на платформі "Дія.Цифрова освіта". Про це сказала менеджер проєкту "Дія.Цифрова освіта" Руслана Коренчук на презентації освітнього курсу в Укрінформі.

«Сьогодні ми презентуємо новий освітній серіал, що виходить на нашій платформі, який називається «Безбар’єрна грамотність», - зазначила Коренчук.

Вона нагадала, що проєкт "Дія. Цифрова освіта" має амбітну мету - навчити 6 млн українців цифровій грамотності впродовж трьох років.

Як зауважив заступник міністра цифрової трансформації України Олександр Шелест, посилаючись на дані проведеного минулого року дослідження, «понад половина людей з порушеннями слуху мали бажання розвивати цифрову грамотність».

«І задля того, щоб створити таку можливість, власне, ми разом з колегами і запускаємо подібні проєкти. Ми вважаємо, що безбар’єрність має існувати як у цифровому світі, так і в реальному. І в принципі безбар’єрність має стати для нас усіх новою нормою», - наголосив Шелест.

Він розповів, що серіал «Безбар’єрна грамотність» створений у межах ініціативи дружини Президента України Олени Зеленської у партнерстві з радницею-уповноваженою Президента України з питань безбар’єрності Тетяною Ломакіною, з представниками громадської організації «Безбар’єрність», з представниками громадянського суспільства та експертами за підтримки проєкту ПРООН «Права людини для України», що фінансується Міністерством закордонних справ Данії.

«Цей серіал зосереджений на запровадженні інклюзивних підходів у економіці, освіті та сфері державних послуг. Одна із серій цього серіалу повністю й цілковито присвячена подоланню бар’єрів саме у цифровій сфері й забезпеченню дітей з різними типами інвалідності можливістю комфортно, повноцінно користуватися різними гаджетами та застосунками», - розповів урядовець.

За його словами, освітній серіал складається з восьми епізодів тривалістю від шести до десяти хвилин.

«Це загальна практика для всіх серіалів на платформі "Дія. Цифрова освіта". І після кожного серіалу, після перегляду кожного епізоду необхідно скласти мінітестування, яке підтверджує, що ви добре засвоїли інформацію, можете продовжувати навчання. Наприкінці, після повного проходження курсу, буде створений сертифікат, який свідчитиме про те, що ви пройшли навчання і максимально засвоїли матеріал», - розповів Шелест.

Як зауважила Ломакіна, «коли держава починає впроваджувати нові підходи, нові політики, виникає необхідність в освітніх продуктах, які доступно і просто покажуть людям, про що саме йде мова».

«Працюючи над цим серіалом, ми хотіли через історію людей, які щодня або стикаються з бар’єрами, або працюють заради того, щоб допомогти іншим людям подолати бар’єри, завдяки цим простим історіям показати, що, по-перше, бар’єри існують, по-друге - багато з них не вимагають якихось надзусиль, вони про те, що ми можемо вже сьогодні прибирати бар’єри в спілкуванні, такі як упередження між людьми, допомагати один одному, підтримувати», - додала Ломакіна.

Як повідомляв Укрінформ, 14 квітня уряд схвалив Національну стратегію безбар'єрного простору і створив Раду для контролю і моніторингу виконання цієї стратегії.

Національна стратегія зі створення безбар'єрного простору, ініційована Оленою Зеленською, спрямована на створення умов для рівного доступу до публічного простору для громадян із тимчасовою або постійною обмеженою мобільністю, людей з інвалідністю, батьків з візками, людей на візках тощо.

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-