Книжково-видавничий проєкт «Моя Вінниччина» (1000 книг про 1000 сіл) - громадська ініціатива, підтримана вінницькою обласною владою

Книжково-видавничий проєкт «Моя Вінниччина» (1000 книг про 1000 сіл) - громадська ініціатива, підтримана вінницькою обласною владою

Укрінформ
16 грудня, 13:30 - презентація  на тему: «Книжково-видавничий проєкт «Моя Вінниччина» (1000 книг про 1000 сіл)»

Організатори: Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вінницької ОДА; Вінницька обласна комунальна установа «Видавничий Дім «Моя Вінниччина».

Учасники: Вадим Вітковський - прозаїк, публіцист-документаліст, заслужений журналіст України, модератор; Світлана Василюк - директор Департаменту Вінницької ОДА; Михайло Каменюк - головний редактор проєкту.

Коротко. Книжково-видавничий проєкт «Моя Вінниччина» (1000 книг про 1000 сіл) - громадська ініціатива, підтримана вінницькою обласною владою. За кілька років він став потужним плацдармом пошуково-краєзнавчої роботи як професійних літераторів і журналістів, вчених, науковців, так і «народних літописців», значного пожвавлення патріотичного виховання населення. Необхідність такої справи автори проєкту мотивували тим, що останніми роками з карти області почало зникати дедалі більше малих, так званих неперспективних сіл, а з ними зникає велика кількість безцінних документів, носіїв спогадів про минуле краю, зникає «гумус духовності та родової пам’яті». Великий вплив справляють ці книги на українські робочі та емігрантські діаспори по всьому світу, спонукають до налагодження з ними зв’язків.

Питання до обговорення.

Необхідність поширення вінницької ініціативи в усіх областях України.

Довідково. Демонструється виставка кращих книг проєкту за участю їх авторів, серед яких дипломати, письменники, науковці.

Акредитація представників ЗМІ: anna@ukrinform.com

У зв’язку з карантинними обмеженнями кількість місць обмежена.

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

При вході в Укрінформ обов’язкове вимірювання температури тіла безконтактним термометром і прохід через дезинфікуючу рамку. Відповідно до Постанови МОЗ №-18 від 19 жовтня 2021 року присутність на заході лише за наявності в усіх його учасників Covid-cертифікату або негативного ПЛР-тесту (строк дії 72 години) та обов`язкової наявності засобів індивідуального захисту (захисних масок, респіраторів) за дотримання соціальної дистанції 1,5 м.

Підсумкові матеріали:

У Києві презентували унікальний проєкт “Моя Вінниччина» (1000 книг про 1000 сіл)»

У Києві презентували книжково-видавничий проєкт «Моя Вінниччина» (1000 книг про 1000 сіл)».

Проєкт представили в Укрінформі його ініціатори й автори.

Авторами унікального проєкту, аналогів якого немає в Україні, стали вінницькі письменники Вадим Вітковський і Михайло Каменюк разом з керівницею департаменту інформаційної діяльності Вінницької ОДА Світланою Василюк.

Як зазначили учасники проєкту, на Вінничині сіл стає все менше, а разом з ними зникають безцінні документи й артефакти, а відтак історія краю. Так народився задум проєкту “1000 книг про 1000 сіл”, за три роки існування якого вже видано 75 томів про 100 сіл Вінничини. Авторами кожного з видань стають вихідці з того села, про яке вони беруться писати, а засновники проєкту редагують їх.

Як розповів прозаїк, публіцист-документаліст, керівник проєкту Вадим Вітковський, спочатку сумнівалися, чи знайдуть авторів для таких видань, та виявилося, що сумніви були марними.

“Як виявилося, майже кожне вінницьке село мало й має своїх літописців, людей, які займаються краєзнавством, фольклором, етнографією, ведуть щоденники. Це педагоги, журналісти, письменники, які працюють у різних куточках нашої держави, а то й за кордоном, але не забувають про свою малу батьківщину”, - зазначив Вітковський.

Автори проєкту звернулися до депутатів облради, і ті вирішили не лише фінансувати друк таких книг, але й створити “Видавничий Дім “Моя Вінниччина”.

“Щороку на цей проєкт виділяється 1,5 млн гривень, і за рік ми можемо видати 30-40 книг. Кожного разу ми презентуємо книгу в тому селі, про яке вона написана, збираємо там всю громаду, веземо з собою артистів, вихідців з цього села і презентуємо ці видання. І сьогодні вже є 70 готових томів, які наступного року ми видаватимемо коштом обласного бюджету”, - сказала начальниця департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вінницької облдержадміністрації Світлана Василюк.

Як розповів головний редактор проєкту Михайло Каменюк, наклад кожної книги – 300 примірників, 100 з них безкоштовно передається територіальній сільській громаді, 60 примірників, як гонорар, отримує автор, решта – надсилається бібліотекам області, передається навчальним закладам.

“Цікаво, що великий попит на такі книги, численні читацькі запити після першого видання часто зумовлює потім їх доповнені перевидання. Територіальні громади ініціюють таке перевидання, збираючи кошти, проводячи передплату, і тоді ми перевидаємо й доповнюємо книжку про те чи інше село”, - додав Каменюк.

Як правило, кожне видання “Видавничого Дому “Моя Вінниччина” присвячено одному селу (часом, про кілька сіл), є великоформатною, добре ілюстрованою книгою обсягом до 400-600 сторінок, а деякі з них навіть багатотомними виданнями про одне село.

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-