Регулювання та урядування у галузі штучного інтелекту: досвід Європи для України. Презентація старту проєкту

Регулювання та урядування у галузі штучного інтелекту: досвід Європи для України. Презентація старту проєкту

Укрінформ
13 грудня, 14:30 - пресконференція на тему: «Анонс проєкту: Регулювання та урядування у галузі штучного інтелекту: досвід Європи для України» 

Організатор: Українська фундація безпекових студій.

Учасники: Юлія Каздобіна - голова Української фундації безпекових студій; Сергій Ярмоленко - представник Експертного комітету з питань розвитку штучного інтелекту; Сергій Гнатюк - експерт Національного інституту стратегічних досліджень; Ірина Петрова - менеджер проєкту, модератор.

Коротко. Експерти оголосять про початок спільного проєкту, результатом якого стане дослідження та розробка рекомендацій щодо розвитку штучного інтелекту та розбудови інфраструктури публічного управління у сфері штучного інтелекту.

Довідково. Актуальність проєкту, зумовлена появою та стрімким поступом вибухових технологій, до яких належить і технологія штучного інтелекту, вимагає від держав та бізнесу швидкої адаптації та випереджального розвитку, адже вони вже сьогодні мають значний вплив на суспільні процеси, а їх застосування має суттєві наслідки для сфери національної безпеки. Український бізнес має значний потенціал, але без сприяння з боку держави його зусилля не можуть бути масштабними та системними, що вже найближчим часом може стати обмеженням для його розвитку. З огляду на потрясіння останніх років українська держава не приділяла достатньої уваги цій важливій сфері. На сьогодні відсутність інфраструктури сфери ШІ в системі публічного управління унеможливлює послідовну підтримку досліджень, інновацій та розробок у галузі штучного інтелекту, програм з навчання ШІ та підготовки робочої сили, планування та координацію міжвідомчої діяльності щодо сфери ШІ, інформування населення та стейкхолдерів, залучення інвестицій, системну міжнародну співпрацю, які є необхідними для розвитку цієї галузі. Враховуючи невідкладність розвитку сфери ШІ для стратегічно важливих для України напрямів, необхідно забезпечити найвищий рівень прийняття рішень та політичної відповідальності у питаннях, що стосуються розвитку ШІ, а також створити інфраструктуру щодо питань ШІ у системі публічного управління.

Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety.

Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.

Акредитація представників ЗМІ: anna@ukrinform.com

У зв'язку з карантинними обмеженнями кількість місць обмежена. 

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

При вході в Укрінформ обов'язкове вимірювання температури тіла безконтактним термометром і прохід через дезинфікуючу рамку. Відповідно до Постанови МОЗ №-18 від 19 жовтня 2021 року присутність на заході лише за наявності в усіх його учасників Covid-cертифікату або негативного ПЛР-тесту (строк дії 72 години) та обов`язкової наявності засобів індивідуального захисту (захисних масок, респіраторів) за дотримання соціальної дистанції 1,5 м.

Підсумкові матеріали:

В Україні запускають проєкт щодо регулювання та урядування у галузі штучного інтелекту

Експерти Української фундації безпекових студій, Національного інституту стратегічних досліджень та Експертного комітету з питань розвитку штучного інтелекту започаткували проєкт, результатом якого стане дослідження та розробка рекомендацій щодо розвитку штучного інтелекту (ШІ) та розбудови інфраструктури публічного управління у сфері штучного інтелекту.

Про це голова Української фундації безпекових студій Юлія Каздобіна оголосила на пресконференції в Укрінформі.

“Результати нашої роботи, а ми плануємо, що це буде влітку наступного року, будуть відкриті для широкої публіки на базі Національного інституту стратегічних досліджень... Ми вже визначилися, хто і яку країну досліджує, а потім, коли кожен з нас напише свою частину, будемо обговорювати”, - сказала Каздобіна.

За її словами, у межах проєкту планується підготовка дослідження європейського досвіду регулювання та розбудови інфраструктури публічного управління в сфері ШІ, проведення трьох відкритих вебінарів для широкої аудиторії, розробка рекомендацій для уряду, а також проведення консультацій зі стейкхолдерами з метою їх удосконалення. Кінцевий результат роботи буде представлено широкій аудиторії в межах круглого стола на базі НІСД. Рекомендації буде надано Міністерству цифрової трансформації.

Як зазначив представник Експертного комітету з питань розвитку штучного інтелекту Сергій Ярмоленко, за даними OxfordGovernment AI ReadinessIndeх, Україна є однією з перших серед розробників у сфері штучного інтелекту у Східній Європі. Це зобов'язує шукати шляхи підтримки перспективних проєктів та напрямків розвитку цієї технології, а також створення сприятливих умов регулювання сфери.

“Варто сказати, що штучний інтелект — це не тільки технологія, яка надає великі можливості та переваги, а й технологія, яка становить суттєві ризики, тому дослідження, яке ми розпочинаємо, є надзвичайно важливим, оскільки багато країн по-різному бачать те, як їм, виходячи зі своїх економічних та політичних устроїв, реалізовувати системи реагування на ШІ”, - сказав він.

За словами експерта Національного інституту стратегічних досліджень Сергія Гнатюка, посилення уваги українських експертів до теми штучного інтелекту є невідворотним. “Це технологія, яку потрібно досліджувати, плекати, імплементувати у себе вдома, адже українці дуже розумні”, - підкреслив він.

Експерти наголосили, що український бізнес має значний потенціал, але без сприяння з боку держави його зусилля не можуть бути масштабними та системними, що вже найближчим часом може стати обмеженням для його розвитку. Відсутність інфраструктури сфери ШІ в системі публічного управління унеможливлює послідовну підтримку досліджень, інновацій та розробок у галузі штучного інтелекту, програм з навчання ШІ та підготовки робочої сили, планування та координацію міжвідомчої діяльності щодо сфери ШІ, інформування населення та стейкхолдерів, залучення інвестицій, системну міжнародну співпрацю, які є необхідними для розвитку галузі.

З огляду на невідкладність розвитку сфери ШІ для стратегічно важливих для України напрямів, необхідно забезпечити найвищий рівень прийняття рішень та політичної відповідальності у питаннях, що стосуються розвитку ШІ, а також створити інфраструктуру щодо питань ШІ у системі публічного управління, переконані учасники пресконференції.

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-