Безбар’єрний простір як невід’ємна складова цивілізованої держави: змістове наповнення Національної стратегії безбар’єрності України

Безбар’єрний простір як невід’ємна складова цивілізованої держави: змістове наповнення Національної стратегії безбар’єрності України

Укрінформ
3 грудня, 9:00 - форум, приурочений до Міжнародного дня осіб з інвалідністю на тему: «Безбар’єрний простір як невід’ємна складова цивілізованої держави: змістове наповнення Національної стратегії безбар’єрності України»

Організатор: Громадська рада при Київській міській державній адміністрації; ГО «Київський міський парламент працездатних осіб з інвалідністю».

Учасники: Дмитро  Рубан - перший заступник директора Департаменту суспільних комунікацій; Володимир Петровський - голова ГО «Київський міський парламент працездатних осіб з інвалідністю»; Олександр Лисенко - голова Комітету Громадської ради при КМДА; Леоніда Пономарьова - депутат Київської обласної ради; Іван Марусевич - голова ВГО організація “Асоціація інвалідів-спинальників України”; Ольга Зюзіна - членкиня Громадська рада при Комітеті Верховної Ради України з питань соціальної політики; Микола Подрезан - мандрівник-дослідник, який з вересня 2011 року по липень 2018 року подорожував дорогами шести континентів, повторюючи маршрут всесвітньої естафети Олімпійського вогню 2004 р. у інвалідному візку, почесний працівник туризму України; Юрій Войтюк - керівник Міжнародного інституту незрячих, тифлопедагог, кандидат біологічних наук, викладач кафедри тифлопедагогіки НПУ ім. М.П. Драгоманова; Юрій Антропов - голова ВГОІ “Гармонія”; Василь Назаренко - голова ВГО “Союз організацій інвалідів України”; Яна Баранова - президент ГО «Союз «Золотий вік України», членкиня Громадської ради при Печерській РДА.

Питання до обговорення.

Соціальна політика у контексті доступності (доступність на вулиці, доступність об’єктів та інфраструктури).

Реабілітаційна доступність до послуг медичної галузі.

Інформаційне забезпечення: освіта та працевлаштування.

Рівність та правовий захист.

Додаткова інформація за тел.: +38(097) 469-60-11  (Євгеній Слесаренко, секретар Громадської ради при Київській міській державній адміністрації).

Акредитація представників ЗМІ: anna@ukrinform.com

У зв’язку з карантинними обмеженнями кількість місць обмежена.

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

При вході в Укрінформ обов’язкове вимірювання температури тіла безконтактним термометром і прохід через дезинфікуючу рамку. Відповідно до Постанови МОЗ №-18 від 19 жовтня 2021 року присутність на заході лише за наявності в усіх його учасників Covid-cертифікату або негативного ПЛР-тесту (строк дії 72 години) та обов`язкової наявності засобів індивідуального захисту (захисних масок, респіраторів) за дотримання соціальної дистанції 1,5 м.

Підсумкові матеріали:

У Києві планують усі туристичні маршрути адаптувати для людей з інвалідністю

В Управлінні туризму та промоцій Київміськдержадміністрації планують зробити усі туристичні маршрути адаптивними для інклюзивних туристів.

Про це сказала начальник управління Марина Радова під час форуму в Укрінформі «Безбар’єрний простір як невід’ємна складова цивілізованої держави: змістове наповнення Національної стратегії безбар’єрності України», приуроченого до Міжнародного дня осіб з інвалідністю.

"Для Управління туризму вже є мета з 2020 року - зробити усі туристичні маршрути, які в нас є, адаптивними до інклюзивних туристів. І це стосується не тільки окремих груп населення. Тому в 2020 році ми створили Координаційну раду з питань туризму та іміджевої політики і виокремили для себе такий напрям, як розвиток інклюзивних маршрутів та інклюзивного туризму. Це є надважливим напрямом для нас сьогодні", - наголосила Радова.

За її словами, зараз проводиться аналіз щодо адаптації туристичних маршрутів для людей з інвалідністю. Цього року у столиці відкрито мінімакети туристичних місць, пов'язаних з історією Києва, на яких встановлені рельєфні тактильні таблички для людей із порушеннями зору.

"На початку цього року ми за розпорядженням Київського міського голови створили туристичний маршрут, мета якого - встановлення по маршруту від Софійської площі до Андріївської церкви мінімакетів. На цей рік також ми запланували ще одне таке встановлення. На наступний рік ми теж передбачили по маршрутах, які не тільки є інклюзивними, а й по інших туристичних маршрутах встановлення таких мінімакетів зі шрифтом Брайля", - зазначила посадовець.

Крім того, зауважила вона, проводиться робота зі створення туристичних путівників. "В наступному році ми передбачимо путівник, який буде для людей незрячих, можливо, ми зробимо пілотний такий проєкт", - сказала Радова.

Своєю чергою голова ГО «Київський міський парламент працездатних осіб з інвалідністю» Володимир Петровський нагадав, що Україна ратифікувала Міжнародну конвенцію ООН про права людей з інвалідністю у 2009 році, взявши на себе зобов'язання провести відповідні зміни.

"Сьогодні - Міжнародний день людей з інвалідністю. Це день, коли ми можемо з вами згадати і поговорити про тих людей, які мають проблеми зі здоров'ям... Насправді, говорити і пам'ятати треба щодня і завжди, тому що це велика частина суспільства, яка має рівні права і обов'язки в тому числі, як і всі громадяни", - наголосив Петровський.

За його словами, на сьогодні кожна людина з інвалідністю стикається з відсутністю пандусів, тактильних доріжок, відсутністю з'їздів, які не дають змоги пересуватися вулицею людям на візках. Для людей із вадами слуху також важливим є озвучення пішохідних переходів та у транспорті.

Водночас Петровський зазначив, що у столиці робиться чимало кроків щодо безбар'єрності. Приміром, у 2020 році вперше в Україні Департамент суспільних комунакацій у співпраці з видавництвом «Саміт-Книга» видали збірку "Зіркові казки", яка надрукована шрифтом Брайля.

Як зауважив перший заступник директора Департаменту суспільних комунікацій Дмитро Рубан, робота у напрямку книговидання триватиме.

"Співпраця (з ГО «Київський міський парламент працездатних осіб з інвалідністю» - ред.) є як і в книговидавництві, так і в спільному проведенні заходів. І дуже добре, що в Києві є адвокати цього напрямку і вони допомагають рухатися і розвивати його. Впевнений, що ті пілотні проєкти, які ми проводимо, будуть продовжуватися. Щодо книговидавництва - впевнений, що в наступному році через видавничу раду, яка діє при Департаменті суспільних комунікацій, надалі буде також розвинений цей напрямок", - зазначив Рубан.

Як повідомлялося, 3 грудня відзначається Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями, який був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1992 році.

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-