Останні тенденції гібридної агресії РФ проти України: вектори дезінформації на фоні воєнної загрози

Останні тенденції гібридної агресії РФ проти України: вектори дезінформації на фоні воєнної загрози

Укрінформ
25 листопада, 10:30 - круглий стіл на тему: «Останні тенденції гібридної агресії РФ проти України: вектори дезінформації на фоні воєнної загрози»

Організатор: «Укрінформ» (Головна редакція «Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки»).

Учасники: Юрій Федоренко - ГО «АРДІС», модератор; Андрій Антоненко - головний редактор редакції «Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки»; Максим Майоров - аналітик головної  редакції "Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки"; Сергій Одаренко - редактор проєкту «По той бік новин»; Сергій Кузан - голова Українського центру безпеки та співпраці; Олександр Данилюк - керівник Центру оборонних реформ; Євген Магда - директор Інституту світової політики; Олександр Курбан - керівник Центру протидії інформаційні агресії; Марія Сагайдак - оглядач головної редакції «Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки»; Роман Кульчинський, Анатолій Бондаренко - видання Texty.org.ua; Галина Петренко - директор ГО «Детектор медіа»; Мирослава Маркова - аналітик VoxCheck; Елліна Шнурко-Табакова - голова правління ГО “Рада інформбезпеки та кіберзахисту”.

Коротко. У режимі дискусії обговорюватимуться наміри Кремля створити передумови для масштабної ескалації конфлікту та підвищення воєнної загрози, що супроводжуються поширенням багатовекторної дезінформації для розпалювання протестних настроїв та здійснення інформаційно-психологічного впливу.

Завдання круглого столу: розглянути поточні вектори інформаційних загроз для України, що мають на меті відволікти увагу спільноти від нарощування військової присутності РФ уздовж кордонів України, методи виявлення та спростування дезінформації для недопущення дестабілізації суспільно-політичної ситуації в Україні.

За результатами круглого столу буде надана експертна оцінка поточним російським дезінформаційним кампаніям, що супроводжують нарощування військової присутності уздовж кордонів України, а також на окупованих територіях, сформульовані останні загрози, що виникають внаслідок інформаційно-психологічних операцій Кремля, надані практичні рекомендації з виявлення та нівелювання деструктивних наративів. Очікується, що буде сформований прогноз розвитку ситуації та реакції міжнародної спільноти на останні провокативні дії РФ.

Питання до обговорення:

Поточні пріоритетні вектори інформаційно-психологічного впливу РФ.

Основні маніпулятивні наративи, що мають на меті спровокувати панічні настрої або призвести до радикалізації суспільства (енергетичні проблеми, антивакцинаторські заклики, міграційна криза, загроза воєнних дій) у рамках масштабної гібридної спецоперації РФ проти України.

Ознаки дезінформації та методи для факт-чекінгу.

Реакція України та міжнародного співтовариства на провокативні дії РФ біля кордонів України та країн Східної Європи.

Акредитація представників ЗМІ: anna@ukrinform.com

У зв’язку з карантинними обмеженнями кількість місць обмежена.

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

При вході в Укрінформ обов’язкове вимірювання температури тіла безконтактним термометром і прохід через дезинфікуючу рамку. Відповідно до Постанови МОЗ №-18 від 19 жовтня 2021 року присутність на заході лише за наявності в усіх його учасників Covid-cертифікату або негативного ПЛР-тесту (строк дії 72 години) та обов`язкової наявності засобів індивідуального захисту (захисних масок, респіраторів) за дотримання соціальної дистанції 1,5 м.

Підсумкові матеріали:

Розхитування внутрішньої ситуації в Україні може спонукати РФ до ескалації - експерт

Розхитування внутрішньополітичної ситуації в Україні може спонукати РФ до подальшої військової агресії.

Таку думку висловив керівник Центру оборонних реформ Олександр Данилюк під час круглого столу в Укрінформі.

“Бо якщо ми матимемо глибоку політичну й суспільну кризу з “війною всіх проти всіх”, може виникнути ситуація, в якій спокуса для росіян буде вищою, ніж голос ratio (розуму - ред.)”, - зазначив Данилюк.

На його переконання, влада має шукати платформу для широкого політичного й суспільного компромісу.

Водночас, вважає експерт, у нинішній ситуації слід нарощувати залучення військово-технічної підтримки України з боку Заходу.

“Сигнали про збільшення допомоги й без нашої участі вже надходять з боку США, Канади, Великої Британії. Цією ситуацією слід скористатися тим більше, що зараз немає Афганістану, і зрозуміло, що ОПК-лобі в цих країнах зацікавлене, щоб знайти нові ринки, й Україна для цього чудово підходить”, - вважає Данилюк.

Як повідомлялося, раніше Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що ситуація щодо ймовірної активізації воєнних дій проти України перебуває на постійному контролі. За його словами, ситуація на кордоні України з РФ через скупчення російських військ "напружена, але ознак наступу ми не бачимо".

За інформацією Financial Times, співробітники західних спецслужб заявили, що цієї зими існує "висока ймовірність" дестабілізації ситуації в Україні з боку РФ після того, як Москва зосередила біля кордону з Україною понад 90 тис. військових.

21 листопада начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони Кирило Буданов заявив у інтерв'ю Military Times, що Росія зосередила понад 92 тис. військовослужбовців біля кордонів України, та не виключив нападу з боку РФ наприкінці січня – початку лютого 2022 року.

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-