Програма сприяння соціальній, трудовій та професійній реабілітації осіб з інвалідністю

Програма сприяння соціальній, трудовій та професійній реабілітації осіб з інвалідністю

Укрінформ
24 листопада, 12:30  - пресконференція  на тему: «Програма сприяння соціальній, трудовій та професійній реабілітації осіб з інвалідністю»

Організатори: ГС «Луганська асоціація організацій осіб з інвалідністю»; Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю.

Учасники: Микола Надулічний - керівник Громадської спілки «Луганська асоціація організацій осіб з інвалідністю», модератор; Андрій Каракуц - голова Центру прикладних досліджень; Ольга Журавель - представник Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю; представник Міністерства соціальної політики України. 

Коротко. Наразі в Україні продовжують існувати численні бар’єри, які заважають повноцінному залученню осіб з інвалідністю до освітнього, професійного та соціального життя на рівні з іншими громадянами. У рамках «Програми сприяння соціальній, трудовій та професійній реабілітації осіб з інвалідністю», реалізованої ГС «Луганська асоціація організацій осіб з інвалідністю» за підтримки Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю, було здійснено дослідження наявних проблем щодо реалізації соціальних, трудових, професійних можливостей для осіб з інвалідністю; розроблено експертні рекомендації щодо покращення відповідних умов для навчання і працевлаштування людей з особливими потребами у довгостроковій перспективі. Програма націлена на формування більш інклюзивного і толерантного середовища для осіб з інвалідністю в Україні.

Питання до обговорення:

Розширення можливостей для успішної інтеграції осіб з інвалідністю в суспільне, освітнє, професійне життя.

Підвищення ефективності роботи державних механізмів забезпечення гарантій для людей з особливими потребами щодо їх навчання, працевлаштування, соціальної діяльності.

Формування сталої мережі комунікації між державою, громадськими організаціями та бізнесом у питаннях реалізації потреб осіб з інвалідністю в Україні.

Формування у суспільстві інклюзивного, позитивного і толерантного середовища для людей з особливими потребами в Україні.

Акредитація представників ЗМІ: anna@ukrinform.com

У зв’язку з карантинними обмеженнями кількість місць обмежена.

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

При вході в Укрінформ обов’язкове вимірювання температури тіла безконтактним термометром і прохід через дезинфікуючу рамку. Відповідно до Постанови МОЗ №-18 від 19 жовтня 2021 року присутність на заході лише за наявності в усіх його учасників Covid-cертифікату або негативного ПЛР-тесту (строк дії 72 години) та обов`язкової наявності засобів індивідуального захисту (захисних масок, респіраторів) за дотримання соціальної дистанції 1,5 м.

Підсумкові матеріали:

Для понад 60% осіб з інвалідністю важливо мати можливість працювати - опитування

Понад 60% респондентів з інвалідністю вважають важливим мати можливість працювати.

Про це сказав голова Центру прикладних досліджень Андрій Каракуц на пресконференції в Укрінформі.

“Чи вважаєте ви можливість працювати для себе важливою? 51,7% відповіли, що так, а скоріше так, ніж ні — 9,2%. Тобто більше 60% опитаних респондентів вважають необхідним для себе працювати”, - сказав Каракуц.

За його словами, згідно з опитуванням, 29,7% респондентів працевлаштовані, 59,9% — працювали раніше, але наразі не працюють, 10,4% — ніколи не працювали.

Як зауважив Каракуц, 27,7% респондентів повідомили, що шукали роботу за допомогою друзів та родичів, 13,9% - через подання резюме в інтернеті , 8,7% - напряму контактували з роботодавцем, 7,6% - через громадські організації, лише 5,9% - через центри зайнятості.

“Тобто, лише 6% зверталися до центрів зайнятості та змогли фактично отримати роботу. Ми про це говорили, що центри зайнятості, на жаль, не надають ті професії, які б відповідали вимогам осіб з інвалідністю”, - пояснив Каракуц.

Окрім того, розповів він, посилаючись на результати опитування, для 73,3% осіб з інвалідністю при виборі роботи найважливіше - рівень оплати праці, далі графік роботи — 45,9%, можливість роботи в колективі, спілкування з колегами — 29,3%, можливість дістатися до роботи - 22,7%, облаштованість робочого місця — 22,3%, соціальні гарантії — 21,7%.

Каракуц повідомив, що 73,3% опитаних заявили, що не зверталися по допомогу щодо працевлаштування до державних органів влади, 14,9% — зверталися, але їм не допомогли, відповідно допомогли лише 6,8% респондентів.

“На жаль, в Україні склалася така практика, що особи з інвалідністю кладуть свою трудову книжку і не з’являються на роботі. З такою проблемою стикалися 25,6% опитаних респондентів”, - розповів Каракуц.

Також він нагадав, що в Україні діють квоти на працевлаштування осіб з інвалідністю. Відповідно, якщо українські підприємства не дотримуються цієї квоти, то до них застосовуються санкції.

“Якщо дивитися на те, які проблеми порівняно з іншими державами, в українському суспільстві, то дуже промовиста цифра — в Україні працевлаштовано лише 16% людей з інвалідністю. Якщо брати західні практики, то там ці показники складають до 50%”, - повідомив Каракуц.

Дослідження наявних проблем щодо реалізації соціальних, трудових, професійних можливостей для осіб з інвалідністю було здійснено в межах “Програми сприяння соціальній, трудовій та професійній реабілітації осіб з інвалідністю”, реалізованої ГС “Луганська асоціація організацій осіб з інвалідністю” за підтримки Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю.

Всеукраїнське опитування на тему “Соціальна, трудова та професійна реабілітація осіб з інвалідністю” проведене у період вересень-жовтень 2021 року з метою з’ясування поточного стану умов, можливостей і перспектив соціальної, трудової та професійної реабілітації осіб з інвалідністю в Україні на території всієї України, окрім тимчасово окупованих територій АР Крим, м.Севастополя, а також - Донецької та Луганської областей.

Участь в опитуванні взяли 3158 осіб з інвалідністю І, ІІ, ІІІ груп та військовослужбовці з інвалідністю.

Дві третини респондентів з інвалідністю стикаються з труднощами, користуючись громадським транспортом - опитування

Понад 60% респондентів з інвалідністю відчувають труднощі під час користування громадським транспортом.

Про це сказав голова Центру прикладних досліджень Андрій Каракуц на пресконференції в Укрінформі, презентуючи результати опитування.

За його словами, згідно з результатами опитування, 72,15% респондентів з інвалідністю відповіли, що користуються громадським транспортом, 27, 9% повідомили, що не користуються.

Найчастіше користуються автобусом, маршрутними таксі, тролейбусом, трамваєм — 71% респондентів, таксі користуються — 41,9%, залізницею — 34,7%, міжміськими автобусами — 31,9%, менше 10% - метро, літаки.

“На запитання “Чи відчуваєте ви труднощі під час користування громадським транспортом?” “так” відповіли 63,4%. Таким чином, дві третини респондентів зазначили, що стикаються з труднощами. Тобто, мобільність на дуже низькому рівні. Важко відповісти сказали 17,9% респондентів, не стикаються з труднощами лише 18,7%”, - розповів Каракуц.

На уточнення, про які саме труднощі ідеться, 71,9% респондентів відповіли - фактично сама непристосованість громадського транспорту для потреб осіб з інвалідністю, тобто, маршрутні таксі, автобуси не обладнані підйомниками, необхідними для маломобільних груп населення засобами.

Окрім того, 44,2% респондентів віднесли до труднощів, з якими стикаються під час користування транспортними засобами, непристосованість зупинок громадського транспорту, 31,4% - відсутність ліфтів, пандусів, понижених бордюрів, 25,4% - непристосованість підземних переходів, 24,9% - відсутність допомоги при посадці та висадці, 21,9% - непристосованість пішохідних шляхів, 21,2% - непристосованість перонів, 18,2% - відсутність пристосованих туалетних кімнат, 16,6% - відсутність зон відпочинку для пасажирів з інвалідністю, 16,2% - непристосованість транспортних споруд, 14% - відсутність направляючих та звукового супроводження, 12,7% - непристосованість місць для паркування , 7,8% - відсутність кімнати матері та дитини.

“Ми бачимо дуже великий пласт роботи, який потрібно робити для того, щоб задовольнити потреби осіб з інвалідністю”, - зауважив Каракуц.

Водночас він додав, що українське законодавство передбачає забезпечення доступності транспорту та адміністративних споруд для осіб з інвалідністю, “проте 57,8% зазначили, що немає контролю за виконанням чинного законодавства”.

Дослідження наявних проблем щодо реалізації соціальних, трудових, професійних можливостей для осіб з інвалідністю було здійснено в межах “Програми сприяння соціальній, трудовій та професійній реабілітації осіб з інвалідністю”, реалізованої ГС “Луганська асоціація організацій осіб з інвалідністю” за підтримки Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю.

Всеукраїнське опитування на тему “Соціальна, трудова та професійна реабілітація осіб з інвалідністю” проведене у період вересень-жовтень 2021 року з метою вивчення умов доступності транспорту та об’єктів транспортно-дорожньої інфраструктури для осіб з інвалідністю в Україні на території всієї України, окрім тимчасово окупованих територій АР Крим, м. Севастополя, а також - Донецької та Луганської областей.

Участь в опитуванні взяли 1011 осіб з інвалідністю І, ІІ, ІІІ груп.

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-