Відсторонення від роботи невакцинованих працівників

Відсторонення від роботи невакцинованих працівників

Укрінформ
4 листопада, 14:30 - пресбрифінг на тему: «Механізм відсторонення від роботи невакцинованих працівників, які включені до Переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов'язковим профілактичним щепленням»

Організатор: Міністерство охорони здоров’я України. 

Учасники: Ігор Кузін - заступник міністра - головний державний санітарний лікар України; Ігор Дегнера - в.о. Голови Державної служби України з питань праці; Роман Борщ - медіаменеджер МОЗ України, модератор.

Коротко. Головний державний санітарний лікар України разом в.о. Голови Державної служби України з питань праці розкажуть про механізм відсторонення від роботи невакцинованих працівників, які підлягають обов’язковим щепленням проти COVID-19, законність такого відсторонення та підстави допуску до виконання професійних обов’язків.

Акредитація представників ЗМІ: https://bit.ly/3jXm1PO

Контактна особа: Роман Борщ (073) 156-52-38.

У зв'язку з карантинними обмеженнями кількість місць обмежена. 

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Відповідно до Постанови МОЗ №-18 від 19 жовтня 2021 року присутність на заході лише за наявності в усіх його учасників Covid-cертифікату або негативного ПЛР-тесту (строк дії 72 години) та обов`язкової наявності засобів індивідуального захисту (захисних масок, респіраторів) за дотримання соціальної дистанції 1,5 м.

Підсумкові матеріали:

Наказ про відсторонення від роботи невакцинованих працівників не стосується щеплених однією дозою - Кузін

Із 8 листопада працівники, які підлягають обов’язковій вакцинації проти COVID-19, будуть відсторонені від роботи до моменту вакцинації. При цьому щеплені однією дозою зможуть працювати далі.

Про це на пресконференції в Укрінформі наголосив заступник міністра - головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

“8 листопада 2021 року набуває чинності відповідний наказ Міністерства охорони здоров’я про затвердження переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягатимуть обов’язковим профілактичним щепленням. Відповідно до цього наказу обов’язковим щепленням будуть підлягати працівники трьох категорій: працівники центральних органів виконавчої влади та їх територіальних підрозділів, працівники місцевих державних адміністрацій і, відповідно, їх структурних підрозділів, працівники закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної, дошкільної, загальної середньої позашкільної освіти та також наукових установ незалежно від форми їх власності. ...Працівники вказаних організацій, якщо вони на 8 листопада 2021 року не матимуть щеплення від COVID-19, будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати до того моменту, поки вони не отримають щеплення від COVID-19”, - сказав Кузін.

Він додав, що вказані професії потрапили у цей список в першу чергу для забезпечення безперебійної та безпечної роботи органів виконавчої влади на національному і місцевому рівнях та закладів освіти.

Окрім цього, як наголосив держсанлікар, працівники цих установ та підприємств мають високий ризик захворіти на COVID-19, оскільки мають багато соціальних контактів під час роботи.

За словами Кузіна, не можуть бути відсторонені від роботи особи, які мають протипоказання - абсолютні чи тимчасові - до вакцинації та надали відповідний медичний висновок закладу охорони здоров’я.

“Зараз ця форма довідки №028 перебуває на затверджені центральних органів виконавчої влади, в довідці не буде вказуватися діагноз. Керівник установи може на законних підставах вимагати пред’явлення саме такого висновку. Якщо протипоказання тимчасові, то такий медичний висновок, така довідка, буде видаватися на певний проміжок часу - від 3 або більше місяців. І після того, як термін дії такої довідки завершиться, людина має отримати щеплення”, - сказав Кузін.

За його словами, ця довідка буде запроваджена вже з понеділка.

Також не будуть відсторонятися працівники, які отримали одне щеплення проти COVID-19.

Кузін додав, що зараз в пунктах щеплення для тих людей, які вакцинуються там, є можливість як отримати довідку за формою 063 про проведення одного щеплення, так і після вакцинації завантажити додаток Дія та згенерувати жовтий COVID-сертифікат.

"В такому випадку пред'явлення таких документів буде рахуватися як неухилення людини від вакцинації. Для тих, хто не хоче встановлювати додаток Дія, є можливість згенерувати сертифікат через портал "Дія" також після однієї дози", - сказав Кузін.

Головний держсанлікар повідомив, що затвердження такого переліку професій є в компетенції Міністерства охорони здоров’я і регулюється основами законодавства про охорону здоров’я, а також ст. 12 закону України про захист населення від інфекційних хвороб.

Постановою № 1236, яка регулює основні карантинні вимоги та обмеження, також передбачено, що відсторонення від виконання професійних обов’язків підлягатимуть саме ті працівники, які відмовляються або ухиляються від проведення вакцинації, додав він.

Крім того, як пояснив Кузін, законодавство визначає, що працівники окремих професій, виробництв, організацій, діяльність яких може призвести до зараження їх працівників та поширення ними інфекційних хвороб, також підлягають обов’язковим профілактичним щепленням проти інфекційних хвороб, до яких відноситься коронавірусна хвороба COVID-19.

Як повідомляв Укрінформ, в Україні станом на 4 листопада підтверджено 3 006 463 випадки COVID-19, з них за добу – 27 377.

Від початку вакцинальної кампанії щеплено 10 895 720 людей, з них отримали дві дози – 7 682 891 людина. При цьому за останню добу в країні вакциновано проти коронавірусу 299 272 людини.

Працівників, які відмовляються вакцинуватися, до 8 листопада мають попередити про відсторонення – Держпраці

Роботодавці до 8 листопада мають попередити працівників, які згідно наказу МОЗ підлягають обов'язковій профілактичній вакцинації і відмовляються вакцинуватися від COVID-19, про відсторонення від роботи.

Про це на пресконференції в Укрінформі сказав в.о. Голови Державної служби України з питань праці Ігор Дегнера.

"Стаття 46 кодексу законів про працю говорить, що роботодавець може і зобов'язаний відсторонити працівника, який ухиляється чи відмовляється від профілактичного щеплення. З точки зору самого процесу відсторонення від роботи необхідно зафіксувати факт відмови працівника від проходження щеплення або фактично ухилення. Такий обов'язок підкріплений і суттєвим рівнем відповідальності. Кодекс про адміністративні правопорушення передбачає відповідальність у розмірі від 34 тис грн до 170 тис грн за порушення норм та положень, в том числі і тих, які передбачені законом про захист населення від інфекційних хвороб. Тому роботодавцію необхідно завчасно, до 8 листопада, попередити працівника про ті наслідки, які можуть бути, якщо працівник ухиляється і не інформує роботодавця про те, що він пройшов хоча б перший етап щеплення, якщо передбачається щеплення в два етапи", - розповів Дегнера.

Також за його словами, роботодавець має надати працівнику всю інформацію та за необхідності сприяти у проходженні такого щеплення.

Необхідна інформація про пункти вакцинації та роботу мобільних бригад по щепленню від COVID-19 доступна на сайті Міністерства охорони здоров'я.

Окрім цього за словами в.о. Голови Державної служби України з питань праці, має бути виданий наказ по підприємству і доведений до відома працівника під підпис.

"В наказі відповідно має бути зазначено, що таке відсторонення відбувається до усунення причин, що призвели до нього. Тобто фактично до підтвердження проходження вакцинації. Відповідно до законодавства таке відсторонення не підлягає оплаті на той період, на який працівник відсторонений", - зазначив Дегнера.

Водночас, коментуючи питання дистанційної роботи для визначених категорій працівників, Дегнера зазначив, що дистанційна, надомна робота або робота в режимі гнучкого часу - це лише режими роботи.

"Немає винятку в якому режимі роботи працює працівник. законодавство передбачає, що роботодавець повинен цю категорію відсторонити" - сказав Дернега.

Водночас він наголосив, що непроходження обов'язкового профілактичного щеплення не є підставою для звільнення.

"Роботодавець не має права звільняти працівника, який відмовитися або ухиляється від обов'язкового чи профілактичного щеплення", - сказав Дернега.

Як повідомляв Укрінформ, з 8 листопада працівники певних категорій не будуть допущені до роботи у разі непроходження профілактичних щеплень, зокрема, проти COVID-19. Перелік професій, які підлягають обов'язковій вакцинації, затверджений наказом Міністерства охорони здоров'я. Відповідно до наказу обов’язковим щепленням проти COVID-19 підлягають працівники: центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних органів, місцевих державних адміністрацій та їхніх структурних підрозділів та закладів освіти.

МОЗ розширить перелік професій, які підлягають ообов'язковим профілактичним щепленням

Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) розширить перелік професій, які підлягають обов'язковим профілактичним щепленням.

Про це на пресконференції в Укрінформі сказав заступник міністра - головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

“Зараз на затвердженні органів центральної виконавчої влади перебуває наказ про зміни до цього переліку...Переважно мова йде про включення до нього тих працівників, які зайняті в сфері надання соціальних послуг, також закладів захисту прав дітей, реабілітаційних закладів, підприємств критичної інфраструктури. Цей перелік окремо затверджений урядом. Йдеться про такі підприємства, як Укрзалізниця, інші підприємства, які мать стратегічну важливу компоненту для функціонування держави”, - сказав Кузін.

Як повідомляв Укрінформ, з 8 листопада набуде чинності наказ Міністерства охорони здоров’я “Про затвердження Переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов'язковим профілактичним щепленням”. Відповідно до наказу обов’язковим щепленням проти COVID-19 підлягають працівники центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних органів, місцевих державних адміністрацій та їхніх структурних підрозділів та закладів освіти.

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-