Корупційні ризики у державних компаніях: від виявлення до подолання на прикладі Укроборонпрому

Корупційні ризики у державних компаніях: від виявлення до подолання на прикладі Укроборонпрому

Укрінформ
2 листопада, 11:00 - пресконференція на тему: “Корупційні ризики в державних компаніях: від виявлення до подолання на прикладі Укроборонпрому” 

Організатори: Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК); ДК “Укроборонпром”.

Учасники: Олександр Новіков - Голова НАЗК; Роман Забарчук - заступник генерального директора ДК “Укроборонпром”; Гліб Канєвський - голова експертної організації StateWatch; Сергій Деркач - директор Департаменту запобігання та виявлення корупції НАЗК; Ольга Абрамова - начальник управління активами та корпоративними правами ДК “Укроборонпром”.

Коротко. Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) та Державний концерн “Укроборонпром" спільно з експертами проєкту StateWatch презентують комплексний аналіз “ТОП-15 корупційних ризиків в управлінні підприємствами державного концерну (ДК) “Укроборонпром” та шляхи їх подолання”, де детально розкажуть про існуючі корупційні схеми у державних підприємствах та як на прикладі концерну впроваджувати позитивні зміни для усунення корупційних ризиків.

Питання до обговорення:

- Через які корупційні схеми державні підприємства можуть нести збитки?

- Що потрібно зробити для того, щоб мінімізувати корупціогенні чинники у роботі підприємств на прикладі концерну?

- Як “Укроборонпром” на практиці застосовує рекомендації з мінімізації корупційних ризиків?

Довідково. Перелік корупційних ризиків підготовлено фахівцями НАЗК з урахуванням коментарів Державного концерну “Укроборонпром” та рекомендацій експертів проєкту StateWatch у рамках проєкту за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

Акредитація представників ЗМІ:  https://docs.google.com/forms/d/11TQhQwLvhAwPvw5IupDXqM7BgTJM7-HVDmX8KxA8PPo/edit

У зв'язку з карантинними обмеженнями кількість місць обмежена. 

Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу:  https: //www.youtube.com/user/UkrinformTV

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Відповідно до Постанови МОЗ №-18 від 19 жовтня 2021 року присутність на заході лише за наявності в усіх його учасників Covid-cертифікату або негативного ПЛР-тесту (строк дії 72 години) та обов`язкової наявності засобів індивідуального захисту (захисних масок, респіраторів) за дотримання соціальної дистанції 1,5 м.

Підсумкові матеріали:

НАЗК назвало ТОП-15 корупційних ризиків у державних компаніях на прикладі Укроборонпрому

НАЗК представило дослідження про корупційні ризики на державних підприємствах на прикладі Укроборонпрому.

З дослідженням “ТОП-15 корупційних ризиків в управлінні підприємствами державного концерну (ДК) “Укроборонпром” ознайомив в Укрінформі директор Департаменту запобігання та виявлення корупції НАЗК Сергій Деркач.

Представляючи ТОП-15 корупційних ризиків у державних компаніях, він зазначив, що Укроборонпром є найбільшим концерном з постачання новітнього озброєння й послуг з ремонту військової техніки для ЗСУ, а отже вдалим прикладом для дослідження антикорупційних ризиків на цьому підприємстві.

“До концерну входять 118 підприємств у літако-, суднобудівній, бронетранспортній, радіолокаційній та інших галузях. Це підприємство займається як імпортом, так і експортом озброєння, військової техніки, конструкторською та науково-дослідною діяльністю в оборонно-промисловому комплексі. Тому важливо, щоб управління таким концерном було якісно впроваджено в частині запобігання корупції”, - сказав Деркач.

За його словами, непрозора та політично неефективна система управління ДК “Укроборонпром” призвела до того, що компанії концерну втрачали своє майно, виробничі потужності, землі. Це призводило до кредитної заборгованості державних підприємств і до абсолютної збитковості деяких з них.

Згідно з комплексним аналізом, до ТОП-15 корупційних ризиків в управлінні підприємствами державного концерну (ДК) “Укроборонпром” належать:

Укладення збиткових для оборонного заводу угод;

Дискреція концерну “Укроборонпром” щодо створення підприємств за межами ОПК;

Політичний вплив на органи управління ДК “Укроборонпром”;

Призначення політично залежних членів наглядових рад у підпорядкованих товариствах ДК “Укроборонпром;

Оренда оборонним заводом приватного майна у свого керівництва;

Відчуження майна оборонних підприємств під час санації;

Самовільне будівництво на території оборонного заводу;

Сплата земельних платежів державним підприємством замість приватного;

Оренда майна підприємств “Укроборонпрому” на невигідних умовах;

Безоплатна передача конструкторської документації;

Втрата (розтрата) військової техніки та запчастин;

Втрата (розтрата) основних засобів виробництва;

Відчуження незареєстрованої землі під будівлями підприємств ОПК;

Укладення договорів про пайову участь у капітальному будівництві на невигідних умовах;

Сприяння тіньовому використанню нерухомого майна.

Деркач вважає, що на прикладі ДК “Укроборонпром” слід впроваджувати позитивні зміни для усунення корупційних ризиків на всіх державних підприємствах.

“Виявлені в цьому концерні ризики можуть бути дороговказом для уряду, парламенту. Корупційні ризики, які було виявлено в Укроборонпромі, притаманні всім державним підприємствам, і можливо, стануть дорожньою картою для сформування політики, плану заходів для мінімізації корупційних ризиків на всіх державних підприємствах”, - наголосив представник НАЗК.

У комплексному аналізі “ТОП-15 корупційних ризиків в управлінні підприємствами державного концерну (ДК) “Укроборонпром” та шляхи їх подолання” детально розповідається про чинні корупційні схеми на державних підприємствах та як на прикладі концерну впроваджувати позитивні зміни для усунення корупційних ризиків.

Перелік корупційних ризиків підготовлено фахівцями НАЗК з урахуванням коментарів Державного концерну “Укроборонпром” та рекомендацій експертів проєкту StateWatch у рамках проєкту за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

Відео:

Заказать фото нажмите здесь - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-