Зима наближається. Якою вона буде?

Зима наближається. Якою вона буде?

Укрінформ
22 жовтня, 12:00 - пресконференція на тему: “Зима наближається. Якою вона буде?”

Організатор: Укрінформ.

Спікер: Вазіра Мартазінова - завідувачка відділу кліматичних досліджень і довгострокових прогнозів погоди Українського гідрометеорологічного інституту НАН.

Акредитація представників ЗМІ: anna@ukrinform.com

У зв'язку з карантинними обмеженнями кількість місць обмежена. 

Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

Новорічні свята українці зустрінуть без снігу, але зі зниженням температури до -15 - синоптик

В Україні в період новорічних свят буде досить холодно, температура повітря в окремі дні може опуститися до -15 градусів, але снігового покриву очікувати не варто.

Про це завідуюча відділом кліматичних досліджень і довгострокових прогнозів погоди Українського гідрометеорологічного інституту НАН Вазіра Мартазінова повідомила на пресконференції в Укрінформі.

«Температурний режим буде дуже позитивний, високий до Нового року. І всі опади, які будуть проходити, будуть у вигляді дощу й мокрого снігу. І виходить, що сніговий покрив не встигне лягти. Але перші дні січня будуть з великим похолоданням», - сказала Мартазінова.

За її словами, середньодобову і денну температуру на рівні 5°С слід очікувати в кінці листопада - на початку грудня. Потім будуть холодні дні в новорічний період, а потім температура трохи підніметься. Наступне значне похолодання слід очікувати в лютому.

«Дуже холодні дні - це коли -10°С - ми повинні побачити на початку грудня. Також різке зниження температури, морозні дні ми побачимо ближче до Нового року. На переході від грудня до січня, у святкові дні, з перемінним успіхом, то мороз, то тепло буде. Найхолодніші дні, а це до -15°С, випадають на початок січня, тобто свята новорічні будуть супроводжуватися морозними днями», - сказала Мартазінова.

Загалом, підкреслила синоптик, зима буде протяжна, температурний режим нестійкий. Що ж стосується лютого, зазначила вона, то місяць буде холодним, проте, теплішим, ніж лютий минулого року.

У листопаді температура повітря буде в межах 2°С - синоптик

В Україні в листопаді температура повітря очікується в межах норми і може становити до 2° С.

Про це завідуюча відділом кліматичних досліджень і довгострокових прогнозів погоди Українського гідрометеорологічного інституту НАН Вазіра Мартазінова повідомила на пресконференції в Укрінформі.

«У листопаді вся територія України очікується в межах норми. Відхилення від норми на плюс-мінус один градус. Температуру очікуємо близько 2,5°С по західній Україні. По центральних регіонах - до 2° С, по північному сходу очікуємо в межах 1°С. Нижче норми очікуємо в Луганській, Донецькій, Запорізькій та Миколаївській областях і в Криму. Тут буде нижчий фон», - сказала Мартазінова.

За її словами, наприклад, у Львівській області очікується температура на 2° С вище норми.

Синоптик підкреслила, що у грудні температура повітря теж буде в межах норми, від -2° С до -3° С. Січень загалом теж буде теплим - 3-4°С, за винятком окремих днів у період новорічних свят, коли може похолодати до -15°С. Лютий принесе опади, з температурою в окремі дні до 2° С, в деякі дні буде холодно.

Загалом, як підкреслила доктор фізико-математичних наук у галузі метеорології, професор, заслужений метеоролог України Вазіра Мартазінова, в Україні, як і в усіх інших країнах світу, продовжує змінюватися клімат.

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-