Екологічне майбутнє Донбасу: що робити далі та як діяти? Розвиток екожурналістики на сході України

Укрінформ

19 жовтня об 11:00 відбудеться онлайн пресконференція на тему: «Екологічне майбутнє Донбасу: що робити далі та як діяти? Розвиток екожурналістики на сході України» (Zoom).

Організатор: БО «БФ «Право на захист».

Учасники: Валентина Троян - журналістка, редакторка регіональної служби, ведуча Громадського радіо; Олександра Горчинська - журналістка, «Новое Время»; Тетяна Якубович - редакторка проєкту «Радіо Донбас. Реалії» Радіо Свобода, Українська служба; Олександра Лук’яненко - керівниця проєкту «Миробудування та примирення з питань екологічного та ресурсного відновлення на Сході України», БФ «Право на захист»; Вікторія Дей - керівниця комунікаційного відділу БФ «Право на захист»; Євген Яковлев - доктор технічних наук, головний науковий співробітник інституту НАНУ.

Коротко. Погіршення екології на сході України вже давно неможливо сприймати як просто “лякалку” чи суто як “потенційну” загрозу. Сьогодні – це вже наша реальність, яка з кожним днем стає дедалі більш сумною. Місцеві по обидва боки лінії розмежування на Донбасі скаржаться на істотне погіршення якості питної води, зміну кольору річок та озер. У свою чергу, експерти в один голос кажуть: Донбасу та всім сусіднім регіонам загрожує екологічна катастрофа у зв’язку із затопленням шахт на тимчасово окупованих територіях.

Під час пресконференції експерти розкажуть про наявні та потенційні проблеми з екологією на Донеччині та Луганщині, а саме про неконтрольоване затоплення шахт на тимчасово окупованих територіях, пов’язане з цим просідання ґрунтів, забруднення водних ресурсів (в тому числі питної води), а також про вплив військових дій на небезпечні об’єкти, що знаходяться в регіоні. Також під час заходу будуть презентовані результати проєкту «Миробудування та примирення з питань екологічного та ресурсного відновлення на сході України», який реалізує БФ «Право на захист». Зокрема, увагу буде приділено конкурсу мініпроєктів для журналістів, який проводився в рамках проєкту.

Довідково. З початку 2021 року БФ «Право на захист» реалізує проєкт, в рамках якого було проведено 6 діалогових сесій з експертами, які працюють у галузі гірничодобувної промисловості та екології, які поділилися своїм досвідом та розумінням проблеми та загроз для навколишнього середовища регіону. Наразі Фонд продовжує підтримку тематичної дискусії щодо проблем екології на Донбасі, проводить адвокаційну кампанію з метою привернення уваги громадськості до цієї проблеми, інформує представників органів державної влади про подальші необхідні кроки, а також залучає місцеве населення до діалогу з метою запобігання екологічній катастрофі.

Проєкт «Миробудування та примирення з питань екологічного та ресурсного відновлення на сході України» реалізується БФ «Право на захист» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Всі напрацювання в рамках проєкту є винятковою відповідальністю БФ «Право на захист» та не обов’язково відображають погляди USAID або уряду США.

Презентація відбудеться онлайн через сервіс відеозв’язку ZOOM

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Відео:

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-