Незаконний призов у Криму

Незаконний призов у Криму

Укрінформ
18 жовтня, 12:00 - пресконференція на тему: «Нові докази воєнного злочину РФ у Криму»

Організатори: Кримська правозахисна група; прокуратура АР Крим та м. Севастополя.

Учасники: Олександр Сєдов - аналітик Кримської правозахисної групи; Ігор Поночовний - керівник прокуратури АР Крим та м. Севастополя; Ганна Микитенко - юрисконсульт та проєктний менеджер міжнародної організації Global Rights Compliance; Володимир Чекригін - заступник голови правління Кримської правозахисної групи, модератор.

Коротко. Правозахисники, експерти та представники прокуратури АР Крим та м. Севастополя розкажуть про нові факти незаконного призову кримчан до збройних сил РФ і пропаганду цієї служби серед жителів окупованої території, а також роз’яснять, чому ці дії є воєнним злочином. Під час заходу буде презентовано відео, в якому будуть названі особи, причетні до скоєння цього воєнного злочину.

Довідково. Пресконференція  відбулася за підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки в рамках Transition Promotion Program.

  Акредитація представників ЗМІ: anna@ukrinform.com

У зв'язку з карантинними обмеженнями кількість місць обмежена. 

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

РФ провела в Криму 13 незаконних призовних компаній і направила в армію країни-окупанта 31 тис. кримчан - прокурор АРК

Із 2015 року окупаційна влада в Криму провела 13 незаконних призовних компаній в Збройні сили РФ, в ході яких в армію країни-окупанта призвали 31 тис. кримчан.

Про це на брифінгу в Укрінформі повідомив прокурор Автономної Республіки Крим та м.Севастополя Ігор Поночовний.

«З 2015 року Російська Федерація провела вже 13 незаконних призовних компаній кримчан до своїх Збройних сил. У цьому році восени почалася нова призовна компанія. За цей період було призвано близько 31 тисячі кримчан до армії Російської Федерації. Близько 3 тисяч планується призвати в цьому році», - повідомив Поночовний.

За його словами, такі дії Росії та її окупаційної адміністрації в Криму кваліфікуються за національним законодавством, згідно зі статтею 438 КК України, як порушення законів і звичаїв війни.

Прокурор зазначив, що дана стаття поки єдина, по якій Україна може кваліфікувати дії РФ на тимчасово окупованій території, як військові злочини. Він висловив сподівання, що імплементація норм міжнародного гуманітарного права в кримінальному законодавстві України «буде підписана президентом, і скоро ми отримаємо більший діапазон військових злочинів проти людяності в нашому Кримінальному кодексі».

За словами Поночовного, незаконний призов у Криму також є серйозним порушенням норм міжнародного гуманітарного права, зокрема, статті 51-ї Женевської конвенції від 1949 року про захист цивільного населення під час війни, яка передбачає пряму заборону державі-окупанту примушувати кримчан служити в її збройних силах або здійснювати пропаганду добровільного вступу до лав своїх Збройних сил.

Як зазначив прокурор, наразі прокуратура повідомила про підозру 10 окупаційним військовим комісарам у Криму, як «районним», так і «республіканському». А щодо двох «військових комісарів» обвинувальні акти за статтею 438 (Порушення законів та звичаїв війни) скеровані для розгляду в суді.

Крім того, зазначив Поночовний, ситуація в даному кейсі справ розглядається «в більш широкому масштабі - не тільки як військовий злочин, а як дії країни-окупанта в контексті політики РФ, спрямованої на зміну демографічного складу населення півострова».

Це пов'язано з тим, уточнив прокурор, що кримчани, які не бажають служити в армії країни-окупанта, змушені залишати територію півострова з метою уникнення кримінального переслідування з боку РФ.

Поночовний зазначив, що наразі так званими правоохоронними органами в Криму відкрито близько 200 кримінальних справ за нібито ухилення від служби в ЗС РФ.

У зв'язку з цим він нагадав, що кримчани, які вимушено проходили службу в російській армії «не є злочинцями, вони є жертвами збройного конфлікту, і є потерпілими в наших кримінальних провадженнях».

«Цей меседж до кримчан потрібно доносити, оскільки міф Росії і окупаційної влади в Криму про те, що в Україні вони будуть переслідуватися, не відповідає дійсності. Ще раз наголошую, що кримчани, які стали жертвами збройного конфлікту, в Україні є виключно потерпілими».

Глава наглядового відомства повідомив, що крім незаконних призовних компаній, прокуратура розслідує факти мілітаризації дітей, коли виховання учнів у Криму з молодших класів проводиться з військовим ухилом, тобто діти з початкової школи крім пропагандистського виховання в стилі «віддати життя за батьківщину» вчаться поводитися зі зброєю та вибуховими пристроями.

«У зв'язку з цим ми повідомили про підозру двом особам - керівникам так званої юнарміі, які повністю контролюються, фінансуються і створені міністерством оборони Російської Федерації», - зазначив прокурор.

Як підкреслив Поночовний, наприкінці 2020 року завершилася стадія попереднього вивчення ситуації з даного кейсу справ в Україні, що дає підстави розраховувати на офіційне розслідування фактів військових злочинів у Криму Міжнародним кримінальним судом.

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-