30-та річниця відновлення Незалежності Азербайджанської Республіки та 30-та річниця встановлення азербайджансько-українських дипломатичних відносин

30-та річниця відновлення Незалежності Азербайджанської Республіки та 30-та річниця встановлення азербайджансько-українських дипломатичних відносин

Укрінформ
18 жовтня, 11:00 - круглий стіл на тему: “30-та річниця відновлення Незалежності Азербайджанської Республіки та 30-та річниця встановлення азербайджансько-українських дипломатичних відносин”

Організатор: Посольство Азербайджанської Республіки в Україні.

Учасники: Др. Ельміра Ахундова - Надзвичайний та Повноважний Посол Азербайджанської Республіки в Україні; Олександр Харченко - директор Українського національного інформаційного агентства “Укрінформ”; Валерій Король - віцепрезидент Торгово-Промислової Палати України; Микола Замікула - старший науковий співробітник відділу зовнішньої політики центру зовнішньополітичних досліджень Національного інституту стратегічних досліджень, модератор; Ігор Яременко - заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України; Віктор Ющенко - член Міжнародного центру Нізамі Гянджеві – Президент України (2005-2010); Дмитро Соломчук - народний депутат України, член групи з міжпарламентських зв’язків з Азербайджанською Республікою; Микола Бабенко - народний депутат України, член групи з міжпарламентських зв’язків з Азербайджанською Республікою; Ольга Коваль - народний депутат України, член групи з міжпарламентських зв’язків з Азербайджанською Республікою; Ферхад Туранли - доктор історичних наук, професор, Національний університет “Києво-Могилянська академія”, керівник «Асамблеї української та азербайджанської інтелігенції»; Валерій Копійка - директор Інституту міжнародних відносин, доктор політичних наук, професор; Андрій Кудряченко - директор Інституту всесвітньої історії НАН України, член-кореспондент НАН України, доктор історичних наук, професор, заслужений діяч науки та техніки України.

Коротко. Під час заходу відбудеться обговорення у колі політиків та експертів успіхів і проблем, пов’язаних із здобуттям незалежності Азербайджанською Республікою та Україною, а також викликів, що стоять перед двома державами на порозі наступних десятиліть.

Акредитація представників ЗМІ: anna@ukrinform.com

У зв’язку з карантинними обмежувальними заходами, кількість мість обмежена.

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

Україна є дверима в Європу для Азербайджану, а Азербайджан - дверима в Азію - посол Ахундова

Україна є дверима в Європу для Азербайджану, як Азербайджан є дверима на Кавказ та в Азію для України.

Про це заявила посол Азербайджанської Республіки в Україні, народна письменниця Азербайджану Ельміра Ахундова під час круглого столу в Укрінформі “30-та річниця відновлення Незалежності Азербайджанської Республіки та 30-та річниця встановлення азербайджано-українських дипломатичних відносин”.

“Україна — важливий партнер для Азербайджану. Я завжди кажу, Україна для нас — двері в Європу, як ми для вас — двері на Кавказ, двері в Азію. Наші відносини перевірені часом. Ми завжди допомагали один одному у важку хвилину, під час важких моментів сучасної історії, а значить Азербайджан був, є і буде для України надійним другом і братом”, - сказала посол Азербайджу

Дипломат наголосила, що завдяки зусиллям президентів Ильхама Алієва і Володимира Зеленського азербайджано-українські відносини вийшли на новий рівень.

“Звичайно, це вимога часу. Ми потрібні один одному. Ми дві держави, що борються за територіальну цілісність. Ми два потенціали: потенціал України і економічна міць, що зростає, і фінансові можливості Азербайджану”, - зазначила Ахундова.

Говорячи про події за часів незалежності Азербайджану, пані посол акцентувала на ролі Гейдара Алієва, на тому, що її народу вдалося позбутися почуття приниження, а також вона відзначила реконструкцію в Карабаху.

Генеральний директор Укрінформу Олександр Харченко зачитав уривок вірша Тараса Шевченко про отамана Антона Головатого, підкресливши, що він похований на острові Сари в Азербайджані та перебуває під захистом країни.

“Це один з таких місточків, таких невидимих ниточок, які пов’язують наші країни. Це лиш один приклад”, - зауважив він.

Заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ігор Яременко акцентував, що Україна почала досить щільно співпрацювати з Азербайджаном, а також наголосив, що Україна розраховує на поглиблення співпраці і використання досвіду Азербайджану в деокупації і реінтеграції українських територій.

Зі свого боку, Ахундова заявила, що Азербайджан з нетерпінням чекає на засідання міжурядової комісії з Україною та на залучення українських IT-спеціалістів до реконструкції Карабаху.

“Нам дуже потрібна ваша допомога, ваші проєкти. Дуже хотіли б бачити їх, бо це тисячі-тисячі проєктів, над якими триває робота. Це не тільки реконструкції Агдама, чи Джебраїл, чи Лачін. Це і проєкти реконструкції тисячі маленьких населених пунктів, кожен з яких буде цікавий, і ви могли докласти дуже цікаві зусилля і разом у нас би виріс не Карабах, не “Чорний сад” (Кара азербайджанською — чорний, бах перською — сад — ред.) , а “Квітучий сад”, “Великий сад”, - відзначила вона.

Також були зачитані вітальні листи другого Президента України (1994-2005 рр.) Леоніда Кучми та віцепрем'єр-міністра — міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексія Резнікова з привітаннями до тридцятої річниці відновлення Незалежності Азербайджану.

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-