У Києві презентують результати міжнародного проєкту ARTIFAKE

Укрінформ

21 жовтня об 11:00 відбудеться пресконференція на тему: «Результати міжнародного проєкту ARTIFAKE» (Зала 1).

Організатор: ГО «Інтерньюз-Україна».

Учасники: Андрій Кулаков - програмний директор ГО «Інтерньюз-Україна»; Сергій Радкевич - автор муралу в Каховці; Павло Гудімов - галерист; Олександра Панова - менеджерка проєктів ГО «Інтерньюз-Україна», модераторка.

Коротко. ARTIFAKE - перший міжнародний проєкт, який використовує вуличне мистецтво для розвитку медіаграмотності та працює з місцевими громадами одразу трьох країн: України, Польщі та Вірменії. 

Влітку 2021 р. команда проєкту створила три тематичні мурали в малих містах сходу та півдня України. Перший в Україні мурал про медіаграмотність з’явився в Каховці Херсонської області. Мурал із фейковими новинами та їхнім спростуванням намалювали в Токмаку Запорізької області. Мурал, на якому буквально переплітаються «правда» та «фейк», створили в Бахмуті Донецької області.

Назва ARTIFAKE розшифровується з англійської мови як Art Invades Fake, тобто «мистецтво захоплює фейк».

Питання до обговорення:

Яка суспільна роль стріт-арту та мистецтва загалом? 

Чи повинно  мистецтво бути соціально активним?

Чи можна через вуличне мистецтво успішно донести цінність критичного мислення та свідомого медіаспоживання?

Довідково. Проєкт ARTIFAKE втілюється ГО «Інтерньюз-Україна» у партнерстві з Асоціацією аудіовізуальних репортерів (Вірменія) та Фундацією «Art Transparent» (Польща) за фінансової підтримки програми ЄС «Креативна Європа», Міжнародного фонду «Відродження», Фонду Конрада Аденауера, Українського культурного фонду, Посольства Королівства Нідерландів в Україні, Міністерства культури, національної спадщини і спорту Польщі, а також проєкту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Медійна програма в Україні», який виконується міжнародною організацією Internews Network. Думки й погляди, висловлені протягом заходу, виняткова відповідальність митців та організаторів.

Контактна особа:  Юлія Мішина, ymishyna@internews.ua, 096 780 98 97.

Акредитація представників ЗМІ: bit.ly/Artifake_conference

У зв'язку з карантинними обмеженнями кількість місць обмежена. 

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора - Укрінформ - показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

При вході в Укрінформ обов'язкове вимірювання температури тіла безконтактним термометром і прохід через дезинфікуючу рамку. Вхід у зал тільки у масках. Дотримання дистанції 1,5 м.

Відео:

Адреса «Укрінформу»: вул. Б. Хмельницького, 8/16 (ст. м. «Театральна»)

Контактний телефон Пресцентру: (044)  299-03-32

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-