Офіційне оголошення результатів Міжнародної акції Всесвітнього дня прибирання в Україні

Офіційне оголошення результатів Міжнародної акції Всесвітнього дня прибирання в Україні

Укрінформ
1 жовтня, 13:00 - пресконференція на тему: «Офіційне оголошення результатів Міжнародної акції Всесвітнього дня прибирання в Україні»

Організатори: Міністерство молоді та спорту України; Всеукраїнський молодіжний рух «Let’s do it Ukraine».

Учасники: Юлія Мархель - президентка Всеукраїнського молодіжного руху «Let's do it Ukraine», координаторка Всесвітнього дня прибирання в Україні, модератор; Марина Попатенко - заступник міністра молоді та спорту України; Олександр Краснолуцький - заступник міністра захисту довкілля та природних ресурсів України; Світлана Бут - завідувачка відділом науково- методичного забезпеченням УДЦПО; Аліна Матківська - керівниця відділу корпоративних комунікацій компанія PepsiCo Україна.

Коротко. Українці з 24 областей разом з мільйонами активістів 180 країн світу вийшли на найбільшу екологічну подію року – Міжнародну акцію Всесвітнього дня прибирання «World Cleanup Day». Цього року акція тривала з 18 по 26 вересня з дотриманням карантинних норм та правил техніки безпеки. Громадяни долучилися під гаслом «Побачив? Прибери» на рекомендованих, індивідуальних та центральних локаціях. В усіх куточках України подію підтримали лідери думок, представники органів влади, Високоповажні Посли та представники посольств, зірки. Більше деталей на сайті www.letsdoitukraine.org.

Довідково. Міжнародна акція Всесвітнього дня прибирання «World Cleanup Day» покликана допомогти сформувати культуру чистоти, правильного поводження з відходами та зменшити негативний вплив на довкілля. Акція проходить щороку у третю суботу вересня одночасно в 180 країнах та об’єднує понад 50 млн учасників. У прибиранні беруть участь громадяни України, комерційні та некомерційні організації, компанії та державні установи, працівники яких приєднуються до акції на рівні корпоративної соціальної відповідальності, засоби масової інформації, зірки та лідери громадської думки. Під час першого Всесвітнього дня прибирання в Україні активною учасницею стала Президентка Естонії. У 2017 році «Let’s do it Ukraine» об’єднали понад 1 100 000 учасників. Минулого року 140 тис. учасників очистили понад 2138 локацій у 24 областях та 243 населених пунктах. Спільними зусиллями зібрано 764 тонни сміття.

Захід відбудеться за підтримки Міністерства молоді та спорту України, Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Міністерства закордонних справ України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства розвитку громад та територій України, Міністерства соціальної політики України, Українського державного центру позашкільної освіти, Національного еколого-натуралістичного центру, Всеукраїнського молодіжного центру, обласних державних адміністрацій, Київської міської державної адміністрації, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування. Спільно з Міжнародним рухом «School Recycling World», Всеукраїнським молодіжним центром, Національною молодіжною радою України, Всеукраїнською асоціацією громад, громадськими організаціями, молодіжними рухами. Партнери акції: компанія PepsiCo Україна, корпорація «Біосфера», ТМ Braun, ЧЕЛА Україна, Лакталіс в Україні, логістичний партнер компанія «Нова пошта» та інші корпоративно соціально відповідальні бізнеси.

Акредитація представників ЗМІ за тел.: 095-86-33-988 (Анна Ваглай, керівник пресцентру Всесвітнього дня прибирання в Україні) або за e-mail: ldupresscenter@gmail.com

У зв'язку з карантинними обмеженнями кількість місць обмежена.

Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

300 тисяч українців прибирали сміття у «World Cleanup Day» - організатори

Цьогоріч в Україні у Всесвітній день прибирання сміття в акції взяли участь понад 300 тисяч людей.

Про це повідомили організатори заходу на прес-конференції в Укрінформі.

Понад 300 тисяч українців з 24 областей разом з мільйонами активістів 180 країн світу вийшли на найбільшу екологічну подію року – Міжнародну акцію Всесвітнього дня прибирання «World Cleanup Day».

Цього року акція тривала з 18 по 26 вересня з дотриманням карантинних норм та правил техніки безпеки. Громадяни долучилися під гаслом «Побачив? Прибери» на рекомендованих, індивідуальних та центральних локаціях.

«Україна має хороший результат, поопри карантинні обмеження, яких ми намагалися максимально дотримуватись. Ми досягли неймовірних результатів — 311 655 учасників Всесвітнього дня прибирання в Україні в 2021 році. Українці показали свою екологічну активність і соціальну відповідальність», - зазначила президент Всеукраїнського молодіжного руху «Let's do it Ukraine» Юлія Мархель.

Організатори акції нагадали, що найпоширенішим видом сміття є пластик.

Як зазначив заступник міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Олександр Краснолуцький, до Верховної Ради внесено законопроєкт про обмеження виробництва та обігу пластикової продукції одноразового використання на території України.

«Як показала практика прибирання, до якої ми долучилися, найбільше було знайдено саме пластикового одноразового посуду. Це свідчить про те, що цю проблему треба вирішувати комплексно. Законопроєкт передбачає, що окремі види пластика, зокрема, ті, які швидко розкладаються, не буде заборонено. Крім того, ухвалено закон, який обмежує обіг пластикових пакетів», - розповів він.

Організатори акції роблять ставку на молодь. Цьогоріч в акції взяли участь 41 551 освітян, які зібрали 140 тон сміття.

«Через педагогів, вихованців, активних лідерів учнівського самоврядування ми долучилися до цієї акції й продовжуватимемо цю корисну співпрацю на користь молоді, яка бере у цьому участь. За кожним кілограмом, тонною зібраного сміття стоять наші діти, школярі, вихованці закладів позашкільної освіти. А наші батьки під час таких акцій вчаться у своїх дітей й у їхніх серцях прокидається екологічна свідомість», - сказала завідувач відділом науково-методичного забезпечення Українського державного центру позашкільної освіти Світлана Бут.

Організатори нагадали, що у прибиранні щороку беруть участь громадяни України, комерційні та некомерційні організації, компанії та державні установи, працівники яких приєднуються до акції на рівні корпоративної соціальної відповідальності, засоби масової інформації, зірки та лідери громадської думки.

Міжнародна акція Всесвітнього дня прибирання «World Cleanup Day» проходить щороку в третю суботу вересня одночасно в 180 країнах та об’єднує понад 50 млн учасників.

18 вересня у Києві під час “World Cleanup Day” було зібрано близько 500 кубометрів сміття.

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-