Стратегія розвитку суднобудівної промисловості України на період до 2030 року

Стратегія розвитку суднобудівної промисловості України на період до 2030 року

Укрінформ
28 вересня, 12:30 - круглий стіл на тему: «Стратегія розвитку суднобудівної промисловості України на період до 2030 року» 

Організатор: ДК “Укроборонпром”.

Учасники: Юрій Гусєв – генеральний директор ДК «Укроборонпром»; Ігор Фоменко – ЗГД з виробництва ДК «Укроборонпром»; Вадим Чабан – начальник управління суднобудування та морської техніки ДК «Укроборонпром»; Олександр Черних – керівник офісу управління проєктами ДК «Укроборонпром»; Віктор Плахута – менеджер проєктів управління стратегії та розвитку ДК «Укроборонпром»; Дмитро Кисилевський – народний депутат України, заступник Голови Комітету ВРУ з питань економічного розвитку; Артем Ковальов - народний депутат України, Голова підкомітету з питань річкового транспорту Комітету ВРУ з питань транспорту та інфраструктури; Олександр Носов - заступник міністра оборони України; Геннадій Данішевський - заступник міністра з питань стратегічних галузей промисловості України; Дмитро Грищак - заступник директора департаменту – начальник управління науково-технічного розвитку оборонно-промислового комплексу департаменту стратегії розвитку оборонно-промислового комплексу; Ігор Лисицький - начальник управління цифрового розвитку інфраструктури на підприємствах; Юрій Васьков - заступник міністра інфраструктури України; Ярослав Ілясевич - начальник Управління морського та річкового транспорту; Василь Радчук - капітан 1 рангу (командування ВМС ЗСУ); Віктор Лисицький - президент Асоціації суднобудівників України (АСУ) «Укрсудпром»; Сергій Лисенко - виконавчий директор «Укрсудпром»; Володимир Пікузо - аналітичний центр «Український інститут майбутнього»; Оксана Врублевська - Голова військово-морського підкластеру Громадської спілки «Морський кластер України». 

Коротко. Команда Концерну, асоціації "Укрсудпром" та представники суднобудівних підприємств розробили комплекс законодавчих пропозицій щодо вирішення проблем у суднобудівній галузі, який презентуватимуть представникам Верховної Ради та Кабінету Міністрів України.

Акредитація представників ЗМІ: anna@ukrinform.com

У зв’язку з карантинними обмеженнями кількість місць обмежена.

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

Укроборонпром презентував стратегію розвитку суднобудівної промисловості до 2030 року

Державний концерн "Укроборонпром" презентував стратегію суднобудівної промисловості України на період до 2030 року. Презентація відбулась в ІА "Укрінформ" 28 вересня.

Стратегія була розроблена Укроборонпромом спільно з Асоціацією суднобудівників України (АСУ) «Укрсудпром» і для її написання був проведений детальний аналіз стану військового та цивільного суднобудування в Україні.

Менеджер проєктів управління стратегії та розвитку ДК "Укроборонпром" Віктор Плахута, презентуючи стратегію, розповів, що станом на сьогодні у складі військово-морського флоту України налічується 18 суден. Відповдіно до рішення РНБО щодо розвитку Військово-морських сил Збройних сил України до 2031 року, в Україні планується будівництво патрульних та артилерійських катерів, ракетних катерів, корветів та фрегату.

У стратегії зазначається, що для виконання цього рішення необхідно здійснити низку кроків. Зокрема, визначити центральний орган виконавчої влади, відповідальний за сферу суднобудування, забезпечити максимальну локалізацію виробництва у межах спільних проєктів з іноземними партнерами, оновити науково-технічну базу і забезпечити систему дешевого кредитуваня під довгострокові капіталомісткі та наукоємні проєкти з суднобудування для потреб ВМС ЗСУ.

Для розвитку цивільного флоту в Україні перш за все потрібно оновити парк суден. Загалом для вітчизняних потреб необхідно збудувати 240 нових суден.

В Укроборонпромі порахували, що обсяги вантажних перевезень внутрішніми водними шляхами України до 2030 можуть бути збільшені до 30 млн т на рік, що потенційно згенерує 7500 нових робочих місць та щороку додатково приноситиме 16 470 млн грн у бюджет.

Для досягення таких показників необхідно: ухвалити рішення РНБО щодо заходів з розвитку суднобудівної промисловості України, внести зміни до Митного та Податкового кодексів відповідно до цього рішення, ухвалити рішення РНБО про заборону використання суден, вироблених в РФ, та продовжити дію закону про держпідтримку суднобудівельної промисловості.

Задля підвищення конкурентоспроможності та залучення інвестицій у галузь в Укроборонпромі пропонують тимчасово звільнити від податкового та митного навантаження товари, вироблені за кордоном, які використовують для суднобудування. Тимчасово звільнити від сплати податків суднобудівельні підприємства, а також провести реструктуризацію боргів таких підприємств перед бюджетами та фондами.

В Укроборонопромі вважають, що підтримати суднобудівельну галузь можна шляхом спрямування частини чистого прибутку ДП "Адміністрація морських портів України" (АМПУ) на виконання інвестиційної програми із закупівлі суден, залучення експортно-кредитного агентства для захисту українських експортерів, вирівнювання вартості вантажних перевезень залізничними та водними шляхами і запровадження прогресивного стимулюючого податку на експлуатацію суден віком понад 30 років.

"Ми разом з асоціацією "Укрсудпром" розробили проєкт стратегії розвитку судобнобудування, який вже надіслано на розгляд до апарату Ради національної безпеки та оборони і по якому проводимо сьогодні публічне обговорення. Ми очікуємо, що проєкт буде розглянутий на рівні РНБО, що дозволить підприємствам суднобудівної промисловості отримати підтримку з боку держави, яка створить необхідні умови для комплексного та системного стратегічного розвитку суднобудування в Україні взагалі", - заявив генеральний директор ДК "Укроборонпром" Юрій Гусєв під час презентації стратегії.

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-