Реабілітація після операції на серці. Цифрова ера

Реабілітація після операції на серці. Цифрова ера

Укрінформ
28 вересня, 10:00 - пресконференція на тему: ”Реабілітація після операції на серці. Досвід Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова. Цифрова ера реабілітації”

Організатор: Українсько-Арабська ділова рада.

Учасники: Шейх Емад Абу-Алруб - президент ГО Українсько-Арабська ділова рада; Іслам Дабабсех - головний лікар ІД клінік, к. мед. наук, хірург; Костянтин Руденко - д.мед.н.,проф., член-кореспондент НАМН України; Олександр Гришаков - медичний адвокат, партнер Юридичної компанії Grishakov law company; Дмитро Ткаченко - директор Центра Реабілітації «Крок До Мрії»; Микола Петряник - представник ГО «Українсько-Арабська ділова рада» (Полтавська область); Ахмет Мотхіш - віцепрезидент ГО «Українсько-Арабська ділова рада»; Олег Березюк - модератор.

Акредитація представників ЗМІ: anna@ukrinform.com

У зв'язку з карантинними обмеженнями кількість місць обмежена. 

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

Україна лише на третину покриває потребу в операціях на серці - кардіохірург

В Україні проводиться лише третина від загальної потреби операцій на серці через недофінансування, і є потреба у відкритті нових кардіохірургічних і реабілітаційних центрів.

Про це на зустрічі з Українсько-Арабською діловою радою в Укрінформі сказав заступник директора Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М. М. Амосова, кардіохірург Костянтин Руденко.

Розповідаючи про результати роботи кардіохірургічної галузі України в 2020 році, Руденко підкреслив, що у всіх профільних клініках країни виконується лише 30-35% операцій на серці від загальної їх потреби.

"За минулий рік було виконано понад 18 тис. операцій на серці й понад 43 тис. інтервенцій. Багато це чи мало? З одного боку, цифри вражаючі, але, за розрахунковими даними, ми виконуємо не більш 30-35% від потреби. В першу чергу це пов'язано з економічними проблемами", - зазначив він.

Руденко розповів, що сьогодні в Україні існує 47 кардіохірургічних центрів (тільки в Києві таких 9) з наданням повного спектру необхідної допомоги, а 34 з них проводять операції на відкритому серці. Проте, за його словами, цього недостатньо.

"В Африці один кардіохірургічний центр на 38 млн населення, в Україні - на 1 млн, в розвинених країнах Європи і США - на 120 тис. населення. Нам потрібно збільшувати кількість таких центрів, щоб повністю покрити потребу в наданні допомоги тим, хто страждає від серцевих недуг", - підкреслив Руденко.

На його думку, головною перешкодою для цього є недофінансування медичної галузі в Україні.

"Якщо ви хочете мати хороші результати в медицині, то витрачений на медицину ВВП повинен бути не менше 6,8%. В Україні ж в останні роки ця цифра не перевищує 3%, і покрити повністю необхідність у кардіохірургічних операціях за рахунок держави не виходить", - зазначив Руденко.

Також, за його словами, в Україні не вистачає кардіореабілітаційних центрів, які є обов'язковою умовою післяопераційної профілактики.

"Серцева реабілітація - це метод вторинної профілактики, і він повинен бути застосований практично до всіх пацієнтів, які проходять лікування в наших кардіохірургічних і кардіологічних центрах. На жаль, сучасною кардіореабілітацією в Україні ми похвалитися не можемо. Цих центрів недостатньо, і ця проблема дуже актуальна. Ми маємо хороші післяопераційні результати, але віддалені результати цих втручань залежать від адекватності реабілітаційного процесу", - підкреслив кардіохірург.

Відео (українська версія):

Відео (арабська версія): 

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-