Іспит на визначення рівня володіння державною мовою: підсумки перших двох місяців проведення

Іспит на визначення рівня володіння державною мовою: підсумки перших двох місяців проведення

Укрінформ
16 вересня, 10.00 - брифінг на тему: «Іспит на визначення рівня володіння державною мовою: підсумки перших двох місяців проведення» 

Організатор: Національна комісія зі стандартів державної мови.

Спікер: Орися Демська – голова Національної комісії зі стандартів державної мови, докторка філологічних наук, професорка.

Коротко. Голова Комісії Орися Демська поінформує про особливості організації та проведення іспиту на рівень володіння державною мовою; мережу іспитових центрів та співпрацю з уповноваженими установами; кількісні показники іспитування; порушення під час складання іспиту.

Акредитація для ЗМІ за e-mail: press@mova.gov.ua

У зв'язку з карантинними обмеженнями кількість місць обмежена. 

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

Мовний омбудсмен розпочав заходи держконтролю щодо п'яти телеканалів

Секретаріат уповноваженого із захисту державної мови розпочав п'ять заходів державного контролю за застосуванням державної мови телеканалами.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба уповноваженого.

Зазначається, що на підставі численних звернень громадян та проведених Секретаріатом уповноваженого моніторингів щодо дотримання телеканалами частини шостої статті 23 закону розпочато 5 заходів державного контролю за застосуванням державної мови ТОВ «Телерадіокомпанія «Студія 1+1», ПАТ «Телеканал «Інтер», ТОВ "Міжнародна комерційна телерадіокомпанія" (ICTV), ТОВ «Телеканал «МЕГА», ТОВ «Телерадіокомпанія «Україна».

У Секретаріаті уповноваженого повідомили, що від часу набуття чинності нормами Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» щодо сфери культури надійшло понад 80 звернень громадян щодо можливого недотримання мовного законодавства 25-ма телеканалами. Основна частина звернень стосувалася діяльності телеканалів «Україна», «Інтер» та «1+1».

Наголошується, що у період з 16 липня по 16 вересня порушено 30 заходів державного контролю у таких сферах: інформація для загального ознайомлення, обслуговування споживачів, місцеве самоврядування, освіта, телебачення, національна безпека та оборона.

Як повідомлялося, Верховна Рада 25 квітня 2019 року ухвалила Закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Його статті впроваджуються в дію поетапно. Переважна більшість його норм набула чинності 16 липня 2019 року.

14 липня 2021 року Велика палата Конституційного Суду України визнала конституційним цей закон.

З 16 липня 2021 року набули чинності частини друга-шоста, восьма статті 23 закону, якою унормовано застосування державної мови у сфері культури.

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-