Презентація результатів Міжнародної моніторингової місії у зоні бойових дій на сході України

Презентація результатів Міжнародної моніторингової місії у зоні бойових дій на сході України

Укрінформ
15 вересня, 10:00 пресконференція на тему: «Ескалація з боку Росії: попередні результати Міжнародної моніторингової місії» 

Організатор: БФ «Восток SOS».

Учасники: Костянтин Рєуцький - виконавчий директор Восток SOS, учасник Міжнародної моніторингової місії (Україна); Тім Бозе - учасник Міжнародної моніторингової місії (Німеччина); Давід Стулік - учасник Міжнародної моніторингової місії (Чехія); Міхал Лебдуска - учасник Міжнародної моніторингової місії (Чехія); Евія Дятковіца - учасниця Міжнародної моніторингової місії (Латвія);   Анастасія Горпінченко - комунікаційна менеджерка Восток SOS, модераторка. 

Коротко. Експерти з Чехії, Німеччини та Латвії разом з Восток SOS відвідали населені пункти вздовж усієї лінії фронту, де останнім часом інтенсифікувалися обстріли з боку російських проксі. Ідеться про Торецьк, Залізне, Нью-Йорк, Новоселівку-2, Мар’їнку, Авдіївку, Опитне, Маріуполь, Новотроїцьке, Трьохізбенку, Золоте-4 та Золоте-3, Катеринівку, Верхньоторецьке, Станицю Луганську.

Збільшення кількості обстрілів та фактично щоденне порушення перемир’я з боку російських проксі відзначили як місцеві жителі, з якими вдалося поспілкуватися у ході місії, так і самі її учасники.

Крім того, учасники місії у ході візиту населених пунктів уздовж лінії розмежування відзначили зміну тактики бойовиків. Зібраними фактами та історіями постраждалих цивільних вони і поділяться під час пресконференції. 

Акредитація представників ЗМІ: anna@ukrinform.com 

У зв'язку з карантинними обмеженнями кількість місць обмежена. 

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

Перемир'я на сході фактично існує лише на папері - Міжнародна моніторингова місія

Міжнародна моніторингова місія, яку проводить фонд "Восток SOS", у своєму попередньому звіті констатує недотримання російськими окупантами режиму припинення вогню на сході України.

Про це учасники місії доповіли на презентації результатів місії у зоні бойових дій на сході України в Укрінформі.

“Наш попередній висновок такий, що перемир'я фактично існує лише на папері. Після нетривалого затишшя на початку літа обстріли поновилися, їхня кількість і інтенсивність щодня зростає. Так, справді змінилася і тактика ведення обстрілів з боку російських проксі. Якщо всі три попередніх роки обстріли локалізовані передовими військовими позиціями, то зараз ми спостерігаємо, як російські проксі обстрілюють об’єкти глибоко в тилу української армії”, - сказав виконавчий директор Восток SOS, учасник місії Костянтин Рєуцький.

Він зазначив, що окупанти обстрілюють підрозділи і командні позиції української армії на відстані 5-10 км від лінії фронту, що призводить і до того, що під вогонь потрапляють житлові масиви і цивільна інфраструктура; загрозливо зростає кількість цивільних жертв.

Інша учасниця Евія Дятковіца з Латвії відзначила відсутність систематики обстрілів. За її словами, жертвою можна стати не лише ввечері, але й удень і рано вранці.

Дятковіца також звернула увагу на важливість передавати максимальній кількості людей у своїх країнах інформацію про події на сході України.

“Війна і агресія Росії не є абстрактним явищем, не там десь далеко, де нікого це не стосується. Там доволі реальні події з доволі реальною зброєю, з травмами, втратами людських життів. Я думаю, що реальність подій дуже багато країн на Заході не розуміють. Вони цього не відчувають і не асоціюють з собою”, - наголосила учасниця місії.

Водночас учасники місії відзначили і поліпшення у регіоні, такі як покращення доступу до українських ЗМІ, посилення армії і позитивну реакцію багатьох мешканців ОРДЛО, котрі перетинають лінію розмежування, на зміни на підконтрольній території.

Це дев’ята міжнародна моніторингова місія, яку проводить благодійний фонд “Восток SOS” за підтримки організації DRA та за фінансування німецького Міністерства закордонних справ. Щороку учасники вивчають динаміку гуманітарної ситуації в зоні військового конфлікту, безпекову ситуацію. Цього року у фокусі моніторингу було саме дотримання перемир’я.

Як повідомлялося, з опівночі 27 липня 2020 року на території Луганської та Донецької областей почав діяти режим повного та всеосяжного припинення вогню, про який домовились на засіданні Тристоронньої контактної групи. Відповідне рішення ухвалили 22 липня 2020 року три сторони - Україна, Росія та ОБСЄ.

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-