Розробка методології маркування історичних атракцій у малих містах України. Культурна інтервенція в минуле заради подорожі в майбутнє

Розробка методології маркування історичних атракцій у малих містах України. Культурна інтервенція в минуле заради подорожі в майбутнє

Укрінформ
14 вересня,  15:00  - пресконференція на тему: "Розробка методології маркування історичних атракцій у малих містах України. Культурна інтервенція в минуле заради подорожі в майбутнє". Підсумки проєкту"

Організатор: Асоціація сільських, селищних рад та об’єднаних громад України. 

Учасники: Наталія Ключник - виконавча директорка Асоціації сільських, селищних рад та об’єднаних громад України, модератор; Ірина Ковальчук - директорка комунального підприємства "Туристично-інформаційний центр Володимир-Волинської міської ради"; Оксана Вальчук - директорка бібліотеки ім. Ю. Словацького м. Кременець; Олександр Харчук - заступник Острозького міського голови з питань діяльності виконавчих органів; Ольга Стецюк - начальниця відділу проєктної та інвестиційної діяльності виконкому Острозької міської ради.

Коротко. Завершується проєкт «Розробка методології маркування історичних атракцій в малих містах України. Культурна інтервенція в минуле заради подорожі в майбутнє», який реалізується Асоціацією сільських, селищних рад та об’єднаних громад України  в партнерстві з  Державним історико-культурним заповідником міста Острога за фінансової підтримки Українського культурного фонду.

Довідково. Географія учасників охоплює переважну більшість областей України, а саме: Рівненську, Тернопільську, Київську, Чернігівську, Запорізьку, Івано-Франківську, Черкаську, Дніпропетровську, Житомирську, Миколаївську, Закарпатську, Хмельницьку, Сумську, Волинську, Вінницьку, Львівську, Полтавську, Одеську, Донецьку, Херсонську, Луганську. Серед учасників  - як громади, що вже мають досвід участі в подібних проєктах, так і такі, що вперше взяли участь у конкурсі.

Лише 5 громад-переможців понад півроку мали змогу розробляти власні туристичні маршрути за допомоги команди професійних та досвідчених тренерів. Це – Бродівська громада Львівської області, Полонне Хмельницької області, Володимир-Волинський Волинської області, Кременець Тернопільської області та Батурин Чернігівської області.

Методика маркування туристичного маршруту малими пластичними формами  розроблялася в проєкті на прикладі міста Острог Рівненської області, де й відбулася остання кульмінаційна подія – 7 вересня було проведено перший квест по місту, маркований малими пластичними формами – фігурками «острожиків» - легендарних старовинних мешканців міста. Композиції базуються на історичних фактах, легендах, подіях, в центрі яких ядро, яке є символом єдності історико-культурних цінностей. 25 локацій міста Острог промарковані малими пластичними формами та нанесені на інтерактивну карту. До кожного об’єкта буде розроблено контент, з яким можна ознайомитися через QR-код. Приклад міста Острог став методологічною базою для інших 5 міст-переможців конкурсного відбору, які в рамках проєкту вже розробили власні локації, свій неповторний дизайн малих пластичних форм, пов’язаних з історією та культурою свого міста.  Наприклад, Броди працюють із власним персонажем – паном Бобрицьким, із містом Полонне гостей знайомить легендарний Дух Хо, що живе в місцевій річці Хомора.

 Про інші власні винаходи розкажуть учасники пресконференції - представники місцевих громад. А в перспективі розробки стануть навчальною базою для всіх бажаючих мультиплікувати досвід.

Акредитація представників ЗМІ: anna@ukrinform.com

У зв'язку з карантинними обмеженнями кількість місць обмежена. 

Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу:  https: //www.youtube.com/user/UkrinformTV

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

У Києві презентували перші результати проєкту щодо маркування історичних атракцій у малих містах

У Києві презентували перші результати проєкту "Розробка методології маркування історичних атракцій у малих містах України. Культурна інтервенція в минуле заради подорожі в майбутнє". Презентація відбулася під час пресконференції в Укрінформі.

“Проєкт ставив за ціль у малих містах України знайти і розробити інструмент, який би дав розвиток і поштовх до розвитку туризму в таких містах. Завданням проєкту було розробити методологію на прикладі міста Острог, згідно з якою, відібрати найкращі атракції або визначні місця, помаркувати їх малими пластичними формами і таким чином дати поштовх розвитку не тільки міста, але й бізнесу. Міста, які брали участь у проєкті, йшли такою ж самою методологією, як і Острог. На мою думку, проєкт вдався. Методологія, яка була розроблена під час проєкту, буде передана Міністерству культури та інформаційної політики для загального користування”, - сказала одна із організаторок проєкту, виконавча директорка Асоціації сільських, селищних рад та об'єднаних громад України Наталія Ключник.

За її словами, п’ять громад понад півроку півроку розробляли туристичні маршрути та ескізи скульптур, які використовуватимуться для маркування атракцій. Зокрема, міста Броди Львівської області, Полонне Хмельницької області, Володимир-Волинський Волинської області, Кременець Тернопільської області та Батурин Чернігівської області.

Зокрема, начальниця відділу проєктної та інвестиційної діяльності виконкому Острозької міської ради Ольга Стецюк розповіла, що в Острозі 25 історично-туристичних локацій уже помарковані малими пластичними формами. Вона зазначила, що головним героєм скульптур є  Острожик.

“Уже в січні ми почали працювати з командою над розробкою самого героя. Знайшли легенду, що на території міста проживало плем’я остророгів, острогів. Тому саме такий герой, який би запам’ятався не тільки дорослим, але й дітям, Острожик, поселився у нас. Я впевнена, що для туристів буде дуже цікаво відвідати наше місто і пройти цікавий квест, який можна завантажити на програмі izi.travel. Біля кожного Острожика, прикріплений QR-код, який дуже просто працює. Ним можуть користуватися, як дорослі, так і малі. Перейшовши за QR-кодом, можна прочитати цікаву легенду, історію про місто”, - поділилася результатами роботи Стецюк.

Вона також розповіла, що незабаром в Острозі з’являться ще п’ять нових Острожиків. Окрім того, Стецюк повідомила, що вони з командою, яка працювала над створенням ескізу форми, подали до Українського культурного фонду новий проєкт - дитячий книгу-путівник, в якій Острожик ходитиме помаркованими маршрутами і розповідатиме історію міста.

На прикладі Острога п’ять інших міст упродовж понад півроку шукали своїх героїв, розробляли ескізи, а дехто навіть уже встановив маркування на локації. Так, директор Полонського історичного музею Олександр Дацик розповів, що в Полонному на атракціях також уже встановлені скульптури. “Наш персонаж — це Дух Хо”, - значив він.

У Кременці, за словами директорки бібліотеки імені Юліуша Словацького Оксани Вальчук, наразі розроблені ескізи, створені за міськими легендами. У центрі усіх 16 сюжетних композицій, які розповідатимуть про історію міста, буде Дівчина Веселка.

Директорка комунального підприємства "Туристично-інформаційний центр Володимир-Волинської міської ради" Ірина Ковальчук зауважила, що проєкт у Володимирі-Волинському перебуває на стадії втілення. “Ми довго обирали головного героя. До фіналу дійшов дракон, тому що міська леганда говорить, що на березі річки Луги жив дракон і на найдавнішому символі міста також зображений дракон”, - розповіла Ковальчук.

У зв’язку з тим, що представники міст Батурина та Броди не змогли завітати на пресконференцію, їхні скульптури маркування представила виконавча директорка Асоціації сільських, селищних рад та об'єднаних громад Наталія Ключник. Вона повідомила, що головними героями композицій Батурина будуть козаки, які на десятьох атракціях розповідатимуть про історичні події, що відбулися в місті. Водночас у Бродах, за словами Ключник, триває робота над створенням героя — пана Бобрицького. “Місто засноване на болотах, звісно, у болотах живе містер Бобрицький. Це бобер, який відображатиме галичанина, який веде по місту і показує всі прекрасні речі”, - додала вона.

Проєкт реалізується Асоціацією сільських, селищних рад та об'єднаних громад України спільно з Державним історико-культурним заповідником міста Острога за фінансової підтримки Українського культурного фонду.

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-