40 підлітків з Донбасу відзняли документальні фільми в Києві

40 підлітків з Донбасу відзняли документальні фільми в Києві

Укрінформ
9 вересня, 14:00 - пресконференція на тему: “Результати двох освітніх сесій Школи документалістики та медіа для підлітків Донбасу DocUaDream” 

Організатор: ГО “НОВИЙДОНБАС”.

Учасники: Лариса Артюгіна - керівниця навчального напряму, режисерка; Наталія Ящук - керівниця Школи документалістики та медіа; Олена Макаренко - викладачка журналістики; Петро Цимбал - викладач монтажу; Марія Лемберг - координаторка педагогічного напряму.

Коротко. У Києві протягом двох освітніх сесій, що тривали по 10 днів кожна, у проєкті DocUaDream взяли участь 40 підлітків із Донецької та Луганської областей, а саме з Красногорівки, Новомихайлівки, Щастя, Станиці Луганської, Лисичанська, Золотого та Мар’їнки. З учасниками постійно працювали вісім викладачів - з документалістики, журналістики, операторської та фотомайстерності, монтажу та IT.

Метою проєкту DocUaDream було надання підліткам, яких зачепила війна, навичок реалізовувати творчу ініціативу та розвивати здібності засобами документалістики, створювати медіаплатформи для поширення своїх творчих робіт, розвивати критичне мислення в умовах конфліктних ситуацій, створювати неконфліктне середовище в інтернет просторі.

До школи долучалися гостьові спікери, серед яких актори Ірма Вітовська та Андрій Альохін, журналісти Яніна Соколова, Андрій Макаренко, Богдан Кутєпов та Стас Козлюк.

Окрім того, у проєкті 24/7 працювали психологи. Їхньою метою було сприяння адаптації учасників до нового середовища та навчання, допомога у подоланні можливих травм, з якими приїжджали учасники.

За результатами двох освітніх сесій підлітки створили:

10 документальних фільмів;

10 статей;

10 документальних фотопортретів;

40 власних сайтів.

Героями для сюжетів, створених учасниками, стали молоді люди, серед яких і ті, хто переїхав із Донецької та Луганської областей на навчання до Києва.

Довідково. Проєкт DocUaDream здійснюється Громадською організацією “НОВИЙДОНБАС” у партнерстві з Благодійною організацією “Благодійний Фонд “Громадяни” за підтримки Українського культурного фонду.

Інформація про проєкт:

Instagram: @DocUaDream

www.facebook.com/DocUaDream

http://docua-platform.org/blog-grid/

https://www.youtube.com/channel/UCf4x7CzVnrSW7LPYZ6zpY0A

Акредитація представників ЗМІ: anna@ukrinform.com

У зв'язку з карантинними обмеженнями кількість місць обмежена. 

Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

У Києві 40 підлітків з Донбасу вчили медіанавичкам у спеціальній школі

40 підлітків із Донецької та Луганської областей пройшли навчання у Києві у Школі документалістики та медіа для підлітків Донбасу DocUaDream.

Про це на пресконференції в Укрінформі розповіли учасники й організатори проєкту.

Протягом двох освітніх сесій, по 10 днів кожна, у проєкті DocUaDream взяли участь підлітки з Красногорівки, Новомихайлівки, Щастя, Станиці Луганської, Лисичанська, Золотого та Мар’їнки. З учасниками постійно працювали вісім викладачів з документалістики, журналістики, операторської та фотомайстерності, монтажу та IT.

Як розповіла керівниця Школи документалістики та медіа Наталія Ящук, вона їздила в місця “сірої зони” на Донбасі, де зустрічалася з потенційними учасниками, заохочуючи їх до участі в проєкті.

“Ми отримали 68 вмотивованих заявок, з них до Києва приїхали 40 учасників, які навчалися протягом 4-ох тижнів. Ми створили навчальний курс, зібрали найфаховіших викладачів. Таким чином, ми ведемо роботу з підлітками Донбасу щодо їхньої реінтеграції в Україну”, - зазначила Ящук.

В умовах карантинних обмежень всі лекції доводилося проводити віддалено, а ось практичні заняття вже відбувалися у Києві — розповіла керівниця навчального напряму, режисерка Лариса Артюгіна.

“Ми мали лекції і практичні заняття. Всі лекції відбувалися онлайн. Ми поєднували викладачів із досвідом і досить молодого віку, тобто базову школу і нові тренди. На практичні ж заняття студентів привезли до Києва, щоб мати можливість показати вживу фахову техніку, студії, роботу фахівців у локаціях”, - сказала Артюгіна.

У DocUaDream також мають намір допомогти юним учасникам проєкту розвивати здобуті знання й після їхнього повернення додому - розповіла координаторка педагогічного напрямку проєкту Марія Лемберг.

“Ми знайшли можливість відкрити в Лисичанську перший гурток, який, сподіваємося, зможемо підтримувати за допомогою менторської участі наших викладачів й купуватимемо туди необхідну техніку, щоб діти змогли продовжувати те, чому їх навчили в Києві”, - зазначила Лемберг.

Учасники проєкту також розповіли, що до школи долучалися гостьові спікери, серед яких актори Ірма Вітовська та Андрій Альохін, журналісти Яніна Соколова, Андрій Макаренко, Богдан Кутєпов та Стас Козлюк.

Окрім того, у проєкті 24/7 працювали психологи. Їхньою метою було сприяння адаптації учасників до нового середовища та навчання, допомога у подоланні можливих травм, з якими приїжджали учасники.

За результатами двох освітніх сесій підлітки створили: 10 документальних фільмів, 10 статей, 10 документальних фотопортретів, 40 власних сайтів.

Метою проєкту DocUaDream було надання підліткам, яких зачепила війна, навичок реалізовувати творчу ініціативу та розвивати здібності засобами документалістики, створювати медіаплатформи для поширення своїх творчих робіт, розвивати критичне мислення в умовах конфліктних ситуацій, створювати неконфліктне середовище в інтернет-просторі.

Проєкт DocUaDream здійснюється Громадською організацією “НОВИЙДОНБАС” у партнерстві з Благодійною організацією “Благодійний Фонд “Громадяни” за підтримки Українського культурного фонду.

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-