Громадська антирейдерська платформа. Презентація та обговорення заходів протидії рейдерству та захисту права власності в умовах ринку землі

Громадська антирейдерська платформа. Презентація та обговорення заходів протидії рейдерству та захисту права власності в умовах ринку землі

Укрінформ
7 вересня, 13.30 - круглий стіл на тему: “Громадська антирейдерська платформа. Презентація та обговорення заходів протидії рейдерству та захисту права власності в умовах ринку землі”

Організатор: Всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування “Всеукраїнська асоціація громад”.

До участі запрошені: Микола Сольський - голова комітету ВРУ з питань аграрної та земельної політики; В’ячеслав Негода - заступник міністра розвитку громад та територій України; Тарас Дзьоба - заступник міністра аграрної політики; Денис Монастирський - міністр внутрішніх справ України; Анатолій Мірошниченко - перший заступник голови Держгеокадастру; Віктор Дубовик - директор департаменту Офісу протидії рейдерству; Іван Слободяник - виконавчий директор Всеукраїнської асоціації громад; Сергій Кубах - керівник напряму земельної реформи Програми USAID AGRO; Інна Бернацька - віце-президент Нотаріальної палати України; Олександр Поліводський - голова комітету аграрного, земельного та довкіллєвого права Національної асоціації адвокатів України; Денис Марчук - заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради, Ольга Матвіїва - директор Бізнес-Варти; Анатолій Гайворонський - голова Асоціації фермерів та приватних землевласників Дніпропетровської області; Григорій Шамрицький - координатор Всеукраїнського конгресу фермерів; Віталій Безгін - голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування; Олена Антонюк - заступник директора департаменту Офісу протидії рейдерству; Андрій Балонь - експерт ВАГ; Володимир Гук - радник міністра аграрної політики та продовольства України; Костянтин Машков - експерт ВАГ; Владислав Бурлака - начальник відділу ГСУ Національної поліції України.

Коротко. Під час круглого столу відбудеться обговорення актуальних питань протидії рейдерству у сфері аграрних відносин та презентація запланованих заходів у рамках діяльності “Громадської антирейдерської платформи”. Серед перших заходів буде відкриття “гарячої лінії” правової допомоги у випадках рейдерства у аграрній сфері.

Учасники круглого столу обговорять поточний рівень корупції, випадки проявів рейдерства та посягань на право власності в аграрній сфері.

Довідково. Громадська антирейдерська платформа започаткована за підтримки Програми “USAID AGRO” на початку цього року. До ініціативи доєднались: Нотаріальна палата України, Національна асоціація адвокатів України, Всеукраїнська асоціація громад, Всеукраїнська аграрна рада, Бізнес-Варта, Асоціація фермерів та приватних землевласників Дніпропетровської області.

Метою платформи є посилення системи бар'єрів у протидії рейдерству, вдосконалення механізмів захисту майнових прав у аграрному секторі, підвищення правової культури серед представників бізнесу аграрної сфери та населення в цілому.

Всеукраїнська асоціація громад www.communities.org.ua – це загальнонаціональне об’єднання органів місцевого самоврядування, діяльність якого сфокусована на сільському розвитку, на відстоюванні інтересів громад, у яких переважає сільське населення та сільська територія.

Реєстрація ЗМІ за телефоном: 098-886-30-26.

У зв'язку з карантинними обмеженнями кількість місць обмежена. 

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора - Укрінформ - показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

Мінагрополітики активно протидіятиме аграрному рейдерству – Дзьоба

Міністерство аграрної політики готове брати активну участь у протидії аграрному рейдерству. Про це в Укрінформі під час круглого столу “Громадська антирейдерська платформа. Презентація та обговорення заходів протидії рейдерству та захисту права власності в умовах ринку землі” заявив заступник міністра аграрної політики Тарас Дзьоба.

“Наше відомство перебуває в процесі інституційної трансформації, на передньому краї інституційних змін в країні. Ми відіграємо провідну роль в проведенні земельної реформи і пов’язаних з цим процесів. Мінагрополітики готове активно долучатися до співпраці з громадами у протидії рейдерству. Разом з Держгеокадастром будемо вживати всіх необхідних заходів з цього приводу”, - заявив Дзьоба.

Круглий стіл “Громадська антирейдерська платформа. Презентація та обговорення заходів протидії рейдерству та захисту права власності в умовах ринку землі” організовано за ініціативи Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування “Всеукраїнська асоціація громад”. Під час круглого столу йшлося про актуальні питання та заходи протидії рейдерству у сфері аграрних відносин. Зокрема, було анонсовано відкриття “гарячої лінії” правової допомоги у випадках рейдерства у аграрній сфері за номером (044) 585-90-10.

Як повідомлялося, Громадська антирейдерська платформа започаткована за підтримки програми USAID AGRO на початку 2021 року разом із Нотаріальною палатою України, Національною асоціацією адвокатів України, Всеукраїнською асоціацією громад, Всеукраїнською аграрною радою, Бізнес-Вартою, Асоціацією фермерів та приватних землевласників Дніпропетровської області. Метою створення платформи є посилення системи протидії рейдерству, вдосконалення механізмів захисту майнових прав у аграрному секторі, підвищення правової культури серед представників бізнесу аграрної сфери та населення в цілому.

З корупцією в земельних відносинах стикаються 42% представників малого та середнього бізнесу - експерт

42% представників малого та середнього бізнесу стикаються з проявами корупції в земельних відносинах; це засвідчили дослідження програми USAID AGRO, проведені в 2020 році.

Про це в Укрінформі під час круглого столу “Громадська антирейдерська платформа. Презентація та обговорення заходів протидії рейдерству та захисту права власності в умовах ринку землі” повідомив керівник напрямку земельної реформи Програми USAID AGRO Сергій Кубах.

“В основі рейдерських атак (у сфері земельних відносин — ред.) були проблеми з реєстрами, з наповненням кадастру, проблеми у нормативній частині, недосконалість законодавства і корупція в органах державної влади, в органах місцевого самоврядування. Наші дослідження, проведені в 2020 році, показали, що 42% представників малого та середнього бізнесу таки стикаються з проявами корупції в земельних відносинах”, - заявив Кубах.

Він розповів, що в історії України були непоодинокі сплески рейдерства Так, у 2019 році було зареєстровано 766 випадків рейдерських атак, що значно більше, ніж у попередні роки.

За словами експерта, саме цей сплеск привів до усвідомлення того, що з цим явищем потрібно боротися систематично.

Кубах нагадав, що, починаючи з 2018 року, Верховна Рада ухвалила ряд законів, спрямованих на запобігання рейдерству. Однак проблема в тому, що ці закони не виконуються належним чином. Тож із метою стимулювання виконання антирейдерських законів, стимулювання в суспільстві несприйняття рейдерства як явища і боротьби з корупцією й була створена Громадська антирейдерська платформа.

Круглий стіл було організовано за ініціативи Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування “Всеукраїнська асоціація громад”.

Як повідомлялося, Громадська антирейдерська платформа створена за підтримки Програми USAID AGROна початку 2021 року. Метою платформи є посилення системи бар'єрів у протидії рейдерству, вдосконалення механізмів захисту майнових прав в аграрному секторі, підвищення правової культури представників бізнесу аграрної сфери та населення в цілому.

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-