Як вирішити проблему зниклих безвісти у зв’язку з конфліктом на сході України?

Як вирішити проблему зниклих безвісти у зв’язку з конфліктом на сході України?

Укрінформ
6 вересня, 11:00  - пресконференція  на тему: «Як вирішити проблему зниклих безвісти у зв’язку з конфліктом на сході України?»

Організатор: Міжнародний Комітет Червоного Хреста.

Учасники: Флоранс Жиллєтт - глава делегації МКЧХ в Україні; Микола Поліщук - Президент Товариства Червоного Хреста України; Ядвіга Лозинська - голова ГО «Об'єднання рідних зниклих безвісти «Надія»; Вікторія Солодухіна - член правління ГО «Об'єднання рідних зниклих безвісти «Надія»; Ліліана Колесова - голова ГО «Об'єднання сімей зниклих безвісти осіб «Едельвейс»; Алла Макух - голова ГО «Всеукраїнський громадський рух матерів та родичів учасників антитерористичної операції «БЕРЕГИНЯ»; Олександр Власенко - речник Міжнародного Комітету Червоного Хреста, модератор.

Коротко. Яка ситуація з пошуком зниклих безвісти внаслідок конфлікту на сході України? Чи є підстави для оптимізму через сім років після появи основної кількості зниклих безвісти? Сім'ї зниклих безвісти та МКЧХ спробують вирішити ці питання. 

Через сім років після початку конфлікту на Донбасі досі невідома точна кількість людей, які зникли безвісти. Рідні цих людей досі живуть у непевності щодо долі своїх близьких. Україна почала вирішувати проблему зниклих безвісти ще до завершення конфлікту, чому ж це питання є досі актуальним і які кроки треба зробити, аби зрушити з місця вирішення питання зниклих безвісти.

Акредитація представників ЗМІ: anna@ukrinform.com

У зв'язку з карантинними обмеженнями кількість місця обмежена. 

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

У Червоному Хресті наполягають на активізації Україною роботи з пошуку зниклих безвісти на сході

У Міжнародному комітеті Червоного Хреста вважають, що Україні слід активізувати роботу з пошуку зниклих безвісти внаслідок збройного конфлікту на сході країни.

Про це на пресконференції в Укрінформі заявили представники МКЧХ в Україні та члени громадських організацій, які переймаються цією проблемою.

Як сказала глава делегації МКЧХ в Україні Флоранс Жиллєтт, в Україні сьогодні 811 людей вважаються зниклими безвісти. За її словами, минає три роки з моменту набуття чинності у 2018 році закону про зниклих безвісти та створення відповідної Комісії, яка має цим займатися, а прогресу не відчувається.

“За ці три роки Комісія так і не почала працювати, дискусії щодо єдиного реєстру не просуваються, механізму, за допомогою якого сім’ї можуть отримувати обіцяні пільги, не визначено. Ми розуміємо, що є правові суперечки, які роблять надання ресурсів Комісії великою проблемою. Можливо, слід виправити закон, у ключові положення якого внести зміни. Слід подбати про єдиний реєстр, про визначення того, як члени родин зниклих осіб можуть отримувати соціальні та інші пільги згідно з законом”, - наголосила Жиллєтт.

Тим часом голова ГО «Об'єднання сімей зниклих безвісти осіб «Едельвейс» Ліліана Колесова зазначила, що, як правило, родини зниклих безвісти займаються пошуками самотужки, наражаючись на байдужість офіційних структур.

“Минуло вже понад 7 років із початку збройного конфлікту на Донбасі й всі ці роки сім’ї намагаються знайти своїх рідних, які зникли безвісти у зв’язку з цим конфліктом, і з’ясувати будь-яку інформацію про них. Серед зниклих не лише військові, але й цивільні, крім іншого, волонтери. Довгий час кожна родина самотужки займалася пошуком своїх рідних, стикаючись з нерозумінням і байдужістю державних структур”, - сказала Колесова.

Як вважає голова ГО «Об'єднання рідних зниклих безвісти «Надія» Ядвіга Лозинська, ефективною ця робота стане тоді, коли вона буде системною і на основі реєстру осіб, які зникли безвісти.

“Наше об’єднання налічує 123 родини, кожна з яких має свою історію і шукає близьких людей самотужки. Ці родини потребують фінансової, інформаційної підтримки і хочуть знати правдиву інформацію про долю своїх рідних. Для цього потрібен реєстр зниклих безвісти, тоді ми знатимемо, скільки насправді людей в Україні зникло, де вони зникли, і розумітимемо, як їх повертати додому”, - сказала Лозинська.

За даними Товариства Червоного Хреста України, озвученими під час заходу, з початку збройного конфлікту на сході до ТЧХУ звернулося 928 громадян, було відкрито 892 розшукові справи. Роботу у 701 справі закінчено: 154 у зв’язку зі звільненням і возз’єднанням з родинами, 115 у зв’язку з загибеллю і похованням родиною, у 158 справах вдалося відновити зв’язок з рідними на непідконтрольній українській владі території. Станом на 27 серпня 2021 року робота служби з розшуку Товариства у 181 справі триває, доля членів родин все ще не встановлена.

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-