«Нечарівна паличка» - творчі ліки від дитячого туберкульозу й байдужості суспільства

«Нечарівна паличка» - творчі ліки від дитячого туберкульозу й байдужості суспільства

Укрінформ
3 вересня, 11.00 - пресконференція  на тему: «Нечарівна паличка» - творчі ліки від дитячого туберкульозу й байдужості суспільства» 

Організатори: ДУ «Національний інститут фтизіатрії та пульмонології ім. Ф.Г. Яновського НАМН України»; ГО «Творче об’єднання «ЄВРОАРТ».

Учасники: Юрій Фещенко – академік НАМН України, д.мед.н., професор, директор ДУ «Національний інститут фтизіатрії та пульмонології ім. Ф.Г. Яновського НАМН України»; Яна Терлеєва – завідувачка відділом координації програм діагностики та лікування туберкульозу Центру громадського здоров’я МОЗ України; Олена Петровська – член Спілки кінематографістів України, кінорежисер, драматург, сценарист, композитор, президент ГО «Творче об’єднання «ЄВРОАРТ»; Сергій Юр’єв – СЕО «Клініка сімейної та функціональної медицини FxMed», віце-президент Української асоціації функціональної медицини, лікар імунолог-алерголог; Аліна Кучеренко – керівник відділу маркетингу, компанія World Medicine; Наталія Гріцова - старший науковий співробітник ДУ «Національний інститут фтизіатрії та пульмонології ім. Ф.Г. Яновського НАМН України», доцент кафедри фтизіатрії і пульмонології НУОЗ України імені П.Л. Шупика, віце-президент ГО «Творче об’єднання «ЄВРОАРТ», модератор; Світлана Міхно - митчиня, ілюстратор проєкту.

Коротко. Під час заходу буде анонсовано початок великого медичного, просвітницького проєкту, присвяченого одній із найактуальніших світових проблем охорони здоров'я – туберкульозу. Особливо тривожною є ситуація з дитячим туберкульозом - високий рівень захворюваності, дискримінації та стигми в соціумі щодо цієї проблеми (а в дитячому середовищі ці чинники набувають розміру катастрофи, аж до булінгу), що на тлі необхідності тривалого перебування поза домом, поза школою під час лікування призводить до важкого психоемоційного стану дитини та родини в цілому. Мета проєкту - знизити рівень існуючих стигми та дискримінації, що пов’язані з хворобою і є вагомими бар’єрами на шляху протидії туберкульозу, одного із пріоритетних напрямів державної політики у сфері охорони здоров’я і соціального розвитку та предметом міжнародних зобов’язань України.

Питання для обговорення:

Епідеміологічна ситуація з туберкульозу в Україні, стан серед дітей і підлітків.

Сучасні державні стратегії щодо подолання туберкульозу.

Нові підходи до ведення випадку туберкульозу.

Шляхи підвищення ефективності лікування туберкульозу у дітей.

Питання медико-психосоціального супроводу випадку туберкульозу, яка його роль.

Арт-терапія як один із важливих складових лікувального процесу при туберкульозі.

Стигма та дискримінація щодо туберкульозу. Шляхи подолання. Роль культурно-просвітницьких проєктів.

Місце і роль медичних просвітницьких проєктів з формування здорового способу життя, екологічності мислення на рівні дитячих колективів. Чи потрібно це державі?

Меценацтво та благодійництво як підтримка державних стратегій з подолання туберкульозу та його наслідків у дітей.

Акредитація представників ЗМІ: anna@ukrinform.com

У зв'язку з карантинними обмеженнями кількість місць обмежена. 

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

У Києві започаткували медичний просвітницький проєкт про туберкульоз і представили дитячу книжку про це

У Києві анонсували початок великого медичного просвітницького проєкту про туберкульоз, презентувавши дитячу книжку-казку про цю хворобу “Нечарівна паличка”.

Науково-популярне видання для дітей як початок великого просвітницького проєкту представили його автори та медики на пресконференції в Укрінформі на тему: «Нечарівна паличка» - творчі ліки від дитячого туберкульозу й байдужості суспільства».

За даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, за 2020 рік у країні на туберкульоз захворіли 540 дітей віком до 17 років, а за 6 місяців 2021 року — 307 дітей. І виявлення туберкульозу серед дітей знизилося у 2020 році на 33%.

На думку завідувачки відділом координації програм діагностики та лікування туберкульозу ЦГЗ МОЗ України Яни Терлеєвої, це пов’язано з тим, що увагу населення прикуто до COVID-19.

“Фахівці пов’язують це насамперед з негативним впливом коронавірусної інфекції, коли через карантинні обмеження населення рідше зверталося за медичною допомогою, увагу населення було прикуто до вирішення проблем коронавірусної інфекції. Відповідно ми розуміємо, що зараз частина цих дітей, можливо, ще й досі залишається з невиявленим туберкульозом”, - зазначила Терлеєва.

Напруженою назвав епідеміологічну ситуацію щодо туберкульозу в Україні академік НАМН, д.мед.н., професор, директор ДУ «Національний інститут фтизіатрії та пульмонології ім. Ф.Г. Яновського НАМН України» Юрій Фещенко.

“Побільшало випадків розповсюдженого туберкульозу, який потребує госпіталізації, стало більше випадків захворювання на хіміорезистентний туберкульоз. Всю увагу зосереджено на пандемії коронавірусної інфекції, послабилися заходи, які сприяють своєчасному виявленню хворих на туберкульоз. А захворюваність дитячого, підліткового населення є віддзеркаленням загальної ситуації, бо діти є більш вразливі до цієї інфекції”, - наголосив лікар.

Як зазначили організатори проєкту, ситуація з дитячим туберкульозом є особливо тривожною - високий рівень захворюваності, дискримінації та стигми в соціумі щодо цієї проблеми, булінгу в дитячому середовищі, що призводить до важкого психоемоційного стану дитини та родини в цілому.

“Держава взяла курс на боротьбу зі стигмою та дискримінацією, на впровадження медико-соціального супроводу. Але на сьогодні ці заходи вже добре відпрацьовані серед дорослих, а діти потребують іншого, креативного підходу. Дитяча книжка, за нашим задумом, має перерости у великий інформаційний просвітницький проєкт для батьків і дітей про паличку туберкульозу”, - розповіла доцент кафедри фтизіатрії і пульмонології НУОЗ України імені П.Л. Шупика, віцепрезидент ГО «Творче об’єднання «ЄВРОАРТ» Наталія Гріцова

За задумом учасників проєкту, книжка-казка для дітей “Нечарівна паличка” у стислій і ненав’язливій формі донесе дітям і батькам інформацію про небезпечну хворобу туберкульоз, властивості збудника, шляхи його передачі, засоби профілактики, важливість здорового способу життя, позитивного мислення та, що найголовніше, про абсолютну виліковність хвороби.

“Мені хотілося навчити дітей мислити. Щоб вони, прочитавши її, не просто отримали інформацію, не просто пораділи веселим сценам і не просто навчились чомусь, а щоб вони почали мислити. Тому ця книжка призначена для сімейного читання. І вже є такі родини, які прочитали цю книжку. Кажуть, діти ставлять багато запитань, і це добре. І ця книжка — лише початок великого й потужного проєкту”, - сказала авторка книжки, член Спілки кінематографістів України, кінорежисер, драматург, сценарист, композитор, президент ГО «Творче об’єднання «ЄВРОАРТ» Олена Петровська.

Книга-казка “Нечарівна паличка” є продуктом спільної праці ДУ «Національний інститут фтизіатрії та пульмонології ім. Ф.Г. Яновського НАМН України», Центру громадського здоров’я МОЗ, ГО «Творче об’єднання «ЄВРОАРТ».

Автори проєкту ставлять за мету знизити рівень існуючих стигми та дискримінації, що пов’язані з хворобою і є вагомими бар’єрами на шляху протидії туберкульозу.

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-