Розвиваємо оборонні спроможності держави – зміцнюємо військовий резерв

Розвиваємо оборонні спроможності держави – зміцнюємо військовий резерв

Укрінформ
18 червня, 13:30 міжнародний круглий стіл на тему: «Розвиваємо оборонні спроможності держави – зміцнюємо військовий резерв» 

Організатор: Управління стратегічних комунікацій Апарату Головнокомандувача Збройних Сил України.

Учасники: Олександр Архіпов - полковник, представник Головного управління персоналу Генерального штабу Збройних Сил України; Аудрюс Буткявичус - сигнатор акта незалежності, Перший міністр оборони Литви (1990-1994), старший науковий співробітник Інституту Стейткрафт (Велика Британія); Михайло Щербіна - заступник директора Департаменту Муніципальної безпеки КМДА; Олександр Гальвес - голова Ради резервістів Сил спеціальних операцій Збройних Сил України; Мирослав Гай - заступник голови Ради резервістів ЗСУ, журналіст, громадський діяч, резервіст 95 ОДШБр; Тарас Ткаліч - голова Ради резервістів Збройних Сил України; резервіст 95 ОДШБр; Юрій Кочевенко - директор Міжнародного центру протидії російській пропаганді, резервіст 95 ОДШБр, модератор.

Коротко. Розвиток оборонного потенціалу держави є одним із пріоритетів державної безпекової політики України. З цією метою реалізується реформа системи комплектування сил оборони та удосконалюється правове, фінансове, матеріальне забезпечення служби у військовому резерві Збройних Сил України.

На сьогодні понад 230 тисяч громадян зараховані до військового оперативного резерву Збройних Сил України, понад 11 тисяч із них зробили гідний вибір патріотів – уклали контракти про проходження служби у військовому резерві Збройних Сил України. Саме ці підготовлені люди є основою для планування та забезпечення доукомплектування військ мобілізаційними ресурсами у разі потреби, а також додатковим вагомим чинником стримування ворожої агресії.

Питання до обговорення:

- Що являє собою служба у військовому резерві Збройних Сил України? Які її переваги?

- Як відбуватиметься призов резервістів за новим законодавством?

- Якою є сучасна політика держави щодо забезпечення проходження служби у військовому резерві?

- Світовий досвід провідних країн щодо зміцнення оборонних спроможностей за рахунок територіальної оборони, сил військового резерву, підготовки цивільного населення до потенційних загроз.

- Роль громад в організації роботи з резервістами.

Акредитація представників ЗМІ: anna@ukrinform.com

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу:

https://www.youtube.com/user/UkrinformTV

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

При вході в Укрінформ обов'язкове вимірювання температури тіла безконтактним термометром і прохід через дезинфікуючу рамку. Вхід в зал тільки у масках. Дотримання дистанції 1,5 м.

Підсумкові матеріали: 

У Києві необхідно збільшити кількість резервістів тероборони - Щербіна

У столиці укладено близько 300 контрактів на проходження служби в резерві територіальної оборони, однак кількість резервістів необхідно збільшити ще в 10 разів.

Про це під час міжнародного круглого столу на тему: "Розвиваємо оборонні спроможності держави - зміцнюємо військовий резерв" в Укрінформі розповів заступник директора Департаменту Муніципальної безпеки КМДА Михайло Щербіна.

"На сьогодні, на жаль, ми в Києві маємо близько 300 резервістів. У той час як в бригадах - близько 3-4 тисяч осіб. Тобто треба збільшити ще в 10 раз кількість резервістів. Я вважаю, що тільки якщо ми укомплектуємо територіальну оборону на 100% резервістами, патріотами, тоді ми будемо мати реальну територіальну оборону", - розповів Щербіна.

Водночас, за його словами, наразі Україна має близько 200 тис. резервістів.

"Резерв почав створюватися в нашій країні з 2006 року, і на початок війни у нас було близько 2 тисяч резервістів, які підписали контракт і проходили збори. Збори як правило проводились щорічно. Але після початку мобілізації більшість із них були призвані до бойових військових частин, брали участь у антитерористичній операції, і таким чином цей ресурс резервістів ми вичерпали. Але у 2016 році, коли почалися звільнення перших хвиль мобілізації, ми перейшли до створення оперативного резерву першої черги. На сьогодні у нас близько 200 тисяч резервістів. і на сьогодні деякі наші бойові бригади мають 2-3 комплекти резервістів. І на сьогодні у нас достатня кількість резервістів, щоб укомплектувати всі бойові військові частини", - розповів Щербіна.

Водночас у столиці є система територіальної оборони. Вона складається із 25 бригад і загальна чисельність - близько 100 тисяч осіб.

"Я бачу єдиний шлях створення нормальної територіальної оборони - це об'єднання усіх Зброних Сил України, бригад, військоматів, з місцевими державними адміністраціями та громадськими організаціями патріотичної спрямованості. Ми запрошуємо до територіальної оборони усіх патріотів, всі громадські ветеранські організації", - наголосив він.

Як повідомлялося, у Києві триває укомплектація 112-ї бригади територіальної оборони. На сьогодні уклали близько 300 контрактів на службу в територіальному резерві. Бригада територіальної оборони спільно з підрозділами КМДА покликана забезпечити оборону міста, захист населення, а також стратегічно важливих об’єктів і комунікацій столиці у разі будь-яких провів військової агресії.

Резервісти мають змогу будувати одночасно цивільну кар'єру і військову – Генштаб ЗСУ

Служба у військовому резерві дає змогу громадянам України будувати як цивільну, так і військову кар’єру. Наразі в Україні налічується 230 тисяч резервістів.

Про це заявив представник Головного управління персоналу Генштабу ЗСУ полковник Олександр Архіпов під час міжнародного круглого столу в Укрінформі.

«Служба у військовому резерві - це наразі єдина можливість громадянам будувати як цивільну, так і військову кар’єру. Службу у військовому резерві можуть проходити будь-які громадяни України, які за своїми професійно-психологічними характеристиками, а також станом здоров’я придатні до такої служби», - зазначив Архіпов.

За його словами, на сьогодні понад 230 тисяч громадян зараховані до військового оперативного резерву Збройних сил, понад 11 тисяч із них уклали контракти про проходження служби у військовому резерві ЗСУ. Саме ці підготовлені люди є основою для планування та забезпечення доукомплектування військ мобілізаційними ресурсами у разі потреби, а також додатковим вагомим чинником стримування ворожої агресії.

Архіпов пояснив, що є два шляхи проходження служби у військовому резерві: за контрактом, тобто добровільно (в мирний час та в особливий період), і в обов’язковому порядку – це служба у військовому оперативному резерві (лише на особливий період).

Підготовка резервістів здійснюється під час їх залучення на навчальні збори у складі бойових військових частин (15 діб), військових частин територіальної оборони (від 5 до 30 діб), на базі навчальних центрів (30 діб), курсів перепідготовки та підвищення кваліфікації при вищих військових навчальних закладах (30 діб).

Обсяги підготовки резервістів через запровадження карантинних обмежень були дещо знижені у 2020 році, проте цьогоріч спостерігається позитивна тенденція, темпи проведення спланованих зборових заходів відновлені.

Як розповіли учасники заходу, укласти контракт про проходження служби у військовому резерві можуть громадяни України віком від 18 до 57 років, незалежно від статі, за винятком осіб, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації, а також чоловіки призовного віку. Для цього вони мають пройти професійно-психологічний відбір, за станом здоров’я бути придатними до служби у військовому резерві (або військової служби) та відповідати встановленим вимогам її проходження. Один примірник контракту зберігається у резервіста, другий - у його особовій справі.

В Україні функціонує система соціальних пільг і гарантій резервістам. Зокрема, в рік за місяць підготовки їм належить грошова виплата із розрахунку до двох прожиткових мінімумів на місяць (від 3 405 до 4 540 грн.) (виплата коштів здійснюється у військовій частині одразу після закінчення зборів); добові – від 360 до 900 грн (залежно від військового звання резервіста); для тимчасово не працюючих – прожитковий мінімум, установлений для працездатних осіб на 1 січня календарного року (на 1 січня 2021 року – 2270 грн.); для працевлаштованих – середній заробіток за місцем роботи виплачує роботодавець, якому ці виплати компенсуватиме Міноборони через обласні військові комісаріати; одноразове грошове заохочення у січні поточного року за підсумками року (його розмір залежно від військового звання становить від 1600 до 3100 грн).

Крім того, резервісту компенсується вартість проїзду до місця зборів та у зворотному напрямку, або ж його доставка здійснюється силами військового комісаріату. Резервісту гарантується збереження місця роботи, посади, середньомісячного заробітку та державне страхування на час зборів. Він забезпечується (безкоштовно) харчуванням, проживанням, медичним обслуговуванням та військовою формою під час зборів

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-