План дій боротьби з інсультом в Україні: час дій

План дій боротьби з інсультом в Україні: час дій

Укрінформ
19 травня, 11.00 - пресконференція на тему: «План дій боротьби з інсультом в Україні: час дій»

Організатор: ГО «Українська асоціація боротьби з інсультом».

Учасники: Франческа Романа Пеццелла - Співголова Керівного комітету з реалізації Плану дій боротьби з інсультом у Європі на 2018-2030 рр. (Італія); Ірина Садов’як - перший заступник міністра охорони здоров’я України; Андрій Віленський - голова Національної служби здоров’я України; Олександр Данилюк - керівник експертної групи з питань надання Екстреної медичної допомоги МОЗ України; Юрій Фломін - завідувач Інсультним центром МЦ «Універсальна клініка «Оберіг», експерт МОЗ України з неврології та інсульту, експерт НСЗУ; Дмитро Гуляєв - член Правління Європейського Альянсу організацій пацієнтів, які пережили інсульт (SAFE); представники медичної спільноти регіонів.

Модератор: Марина Гуляєва - виконавчий директор ГО «Українська асоціація боротьби з інсультом»

Коротко. Україна приєднується до Європейських ініціатив в боротьбі з інсультом. План дій боротьби з інсультом в Україні 2020-2030 рр. узгоджується з Планом дій боротьби з інсультом у Європі на 2018-2030 рр. і доповнює такі документи, як Глобальний план дій ВООЗ для боротьби з неінфекційними захворюваннями (НІЗ) на 2013-2020 рр.

Питання до обговорення:

1.Загальна інформація про План дій боротьби з інсультом у Європі на 2018-2030 рр., представлення Керівного комітету з реалізації Плану дій боротьби з інсультом в Україні та Декларації щодо його реалізації.

2. Боротьба з інсультом – пріоритет в охороні громадського здоров’я в Україні. Концепція (дорожня карта) боротьби з інсультом на 2021-2025 рр.

3. Законодавча підтримка стратегії боротьби з інсультом в Україні.

4. Новий рівень стаціонарної допомоги пацієнтам з мозковим інсультом у програмі медичних гарантій: перший досвід та перспективи.

5. Новітні підходи до надання екстреної медичної допомоги пацієнтам із гострим мозковим інсультом в Україні.

6. Зменшення тягаря інсульту як важлива складова Глобального плану дій профілактики та контролю неінфекційних захворювань ВООЗ на 2013 – 2030 рр. (WHO Global Action Plan for Prevention and Control of Noncommunicable Diseases 2013–2020).

7. Роль пацієнтських організацій у розробці та реалізації Плану дій боротьби з інсультом, інформаційні ресурси для пацієнтів та їхніх родин в Україні.

8.Обговорення питань із медичною спільнотою (включення представників громадських організацій).

Захід відбудеться онлайн через сервіс відеозв’язку ZOOM

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

Україна приєдналася до європейського Плану дій боротьби з інсультом

Україна приєдналася до Плану дій боротьби з інсультом у Європі на 2018-2030 роки.

Про це повідомив на пресконференції в Укрінформі керівник групи екстреної медичної допомоги МОЗ Олександр Данилюк.

“Міністерство охорони здоров’я підтримало декларацію щодо Плану дій боротьби з інсультом у Європі на 2018-2030 рр., і ми приєднумося до Європи не тільки в проєкті Європейської асоціації інсульту, а й у проєктах, які пов’язані з наданням, створенням ефективної служби боротьби з гострим мозковим інсультом”, - розповів Данилюк.

За його словами, нині проходить стадію погодження Концепція розвитку системи надання медичної допомоги пацієнтам з гострим мозковим інсультом, яка відповідатиме європейському Плану дій боротьби з інсультами. Її потім має затвердити Кабінет Міністрів.

Як зазначив експерт МОЗ з неврології та інсульту, експерт НСЗУ Юрій Фломін, в Україні станом на 2019 рік зафіксовано 127 тис. мозкових інсультів, майже 70% з них — ішемічні. При цьому понад 94 тис. людей померли від інсульту та цереброваскулярних заворювань, що становитьблизько 13% від загальної кількості смертей.

За словами Фломіна, згідно з прогнозами, кожній четвертій людині у світі віком від 25 років протягом життя загрожує інсульт. У Східній Європі, відповідно й в Україні, цей ризик ще вищий — він існує для кожної третьої людини віком від 25 років.

Тож Європейська асоціація інсульту, Європейський альянс організацій з підтримки пацієнтів, що пережили інсульт, група експертів протягом двох років розробили План боротьби з інсультом на 2018-2030 роки, який передбачає 4 головні цілі: знизити на 10% кількість інсультів в Європі, лікувати 90% пацієнтів у спеціалізованих відділеннях, де є всі ресурси для лікування таких пацієнтів, створити національний план дій, втілити національні стратегії з залученням всіх секторів та рівнів, розповів Фломін.

Як наголосила співголова Керівного комітету з реалізації Плану дій боротьби з інсультом у Європі на 2018-2030 рр. Франческа Романа Пеццелла, Україна стала першою з країн-учасниць, яка офіційно підтримали декларацію щодо боротьби з інсультом.

“Це є фундаментальною віхою у реалізації Плану дій щодо інсульту в Україні і важливо ознакою щодо досягнення прогресу Плану дій у Європі. ...Ми дуже цінуємо підтримку цього документа з боку представників української влади, які його підписали. Ми також цінуємо зусилля колег з української Асоціації боротьби з інсультом, які змогли створрити дієву спільноту з усіма зацікавленими сторонами щодо підтримки Плану дій боротьби з інсультом в Україні. Цей успіх є прикладом для інших країн”, - сказала Франческа Романа Пеццелла.

Відео:

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-