Запуск програми професійного розвитку в сфері кібербезпеки та реінтеграції для ветеранів АТО/ООС «Кіберзахисники»

Запуск програми професійного розвитку в сфері кібербезпеки та реінтеграції для ветеранів АТО/ООС «Кіберзахисники»

Укрінформ
20 квітня, 11:00 - онлайн-презентація програми професійного розвитку в сфері кібербезпеки та реінтеграції для ветеранів АТО/ООС «Кіберзахисники»

Організатори: CRDF Global, Міністерство у справах ветеранів України, Рада національної безпеки і оборони України.

Учасники: представник Посольства США в Україні; Володимир Левчук - заступник міністра у справах ветеранів України; Наталія Ткачук - керівниця служби з питань інформаційної безпеки та кібербезпеки Апарату РНБО України; Сергій Прокопенко - керівник управління забезпечення діяльності Національного координаційного центру кібербезпеки при РНБО (НКЦК); Данкан Томпсон - регіональний директор CRDF Global у Європі та Євразії; Михайло Верич - заступник менеджера з програм кібербезпеки CRDF Global в Україні; Ольга Стрельцова - менеджер Програми професійного розвитку у сфері кібербезпеки та реінтеграції для ветеранів АТО/ООС «Кіберзахисники» в Україні, керівник групи проектів CRDF Global.

Коротко. Презентована програма - перша в Україні програма професійної підготовки та реінтеграції у сфері кібербезпеки для ветеранів АТО/ООС з подальшою підтримкою ветеранів у відновленні та побудові кар’єри у сфері кібербезпеки.

Програма «Кіберзахисники»:

- допомагає ветеранам здійснити перехід до галузі кібербезпеки і опанувати нову професію

- підтримує ветеранів у їхньому прагненні здобути нові навички та знання;

- надає ветеранам можливість працювати в державних установах та структурах, а також у приватних компаніях.

Питання до обговорення:

- Унікальність програми: націленість на практичний результат – підготовку висококласних спеціалістів; точка перетину між роботодавцем і фахівцем.

- Хто зможе пройти навчання. Критерії і процедура відбору, тривалість, інклюзивна складова.

- Навчальний процес та соціальна адаптація.

- Кар’єрна підтримка та майбутнє працевлаштування для випускників.

- Фінансування та державна підтримка програми.

Акредитуватися на захід можна, заповнивши Google-форму

Захід відбудеться онлайн через сервіс відеозв’язку ZOOM

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV

Онлайн-трансляцію презентації можна подивитись за посиланням: на сторінці Міністерства у справах ветеранів України у Facebook:  https://www.facebook.com/mva.gov.ua

та на сторінці CRDF Global в Україні: https://www.facebook.com/CRDFGlobalUkraine

Контактна особа: Світлана Судак (067-378-21-51; s.sudak@stratcomua.org)

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

В Україні запустили програму професійного розвитку в сфері кібербезпеки та реінтеграції для ветеранів АТО/ООС

В Україні запустили програму професійного розвитку в сфері кібербезпеки та реінтеграції для ветеранів АТО/ООС «Кіберзахисники».

Про це на онлайн-презентації в Укрінформі повідомили представники Фонду цивільних досліджень та розвитку США (CRDF Global), Міністерства у справах ветеранів та Ради національної безпеки і оборони.

Програма є частиною ініціативи Державного департаменту США з усунення кіберзагроз в Україні й розроблена за сприяння Міністерства у справах ветеранів та Національного координаційного центру кібербезпеки при Раді національної безпеки та оборони.

Програма надає українським ветеранам безкоштовну можливість професійного навчання в сфері кібербезпеки з метою допомоги їм у працевлаштуванні в державному та приватному секторах.

«Цей проєкт є першою ініціативою CRDF Global, яка спрямована на професійну перепідготовку ветеранів та залучення їх до сфери кібербезпеки. Наша мета – дати їм можливість змінити кар’єру, не змінюючи свого справжнього покликання – захищати країну від зовнішніх загроз; цього разу від тих, що існують у цифровому просторі», – розповів регіональний директор CRDF Global в Європі та Євразії Дункан Томсон.

Як зазначила керівник служби з питань інформаційної безпеки та кібербезпеки Апарату РНБО Наталія Ткачук, створити національну систему кібербезпеки змушують постійні атаки ворога у цифровому середовищі.

«З початком гібридної агресії РФ проти України ми зрозуміли, що основне поле протистояння перемістилося у кіберпростір. Кібератаки на критичну інфраструктуру, об’єкти енергетики, фінансового, банківського секторів, інформаційні ресурси державних органів стали тим інструментарієм, які почала активно використовувати РФ, прагнучи підірвати національну безпеку нашої держави. І це змусило Україну усвідомити важливість розбудови національної системи кібербезпеки, здатної протистояти ворогу», - наголосила вона.

Довірити захист кіберсередовища вирішили саме ветеранам АТО/ООС, використавши їхній унікальний досвід і навички, сказав керівник управління забезпечення діяльності Національного координаційного центру кібербезпеки при РНБО (НКЦК) Сергій Прокопенко.

«В умовах гібридної агресії дуже нерідкі випадки, коли для зламу інформаційних систем і мереж використовуються інсайдери, тобто люди всередині організації, через яких вороги отримують доступ до важливої інформації. Тому... на об’єктах критичної інфраструктури, державного управління, приватного бізнесу потрібні люди, яким можна довіряти. І такими людьми є ветерани, їм не потрібно доводити свою патріотичність», - переконаний він.

Програма професійного розвитку в сфері кібербезпеки для ветеранів АТО/ООС допоможе їхній реінтеграції у цивільне життя та дасть змогу залишитися у системі оборони держави, сказав заступник міністра у справах ветеранів Володимир Левчук.

«Завдяки цій програмі ветерани й надалі будуть невід’ємною складовою оборони. Роль захисника зберігатиметься, ця програма дасть їм можливість відчувати свою цінність – це велика справа захисту України у новому просторі в умовах кібервійни. Це буде курс, спрямований не тільки на здобуття теоретичних знань, а й практичних навичок у галузі кібербезпеки, він надасть можливості для реального працевлаштування у перспективній галузі», - зазначив урядовець.

Програма «Кіберзахисники» складається з двох компонентів: навчання технічним навичкам із кібербезпеки та сприяння реінтеграції ветеранів. Технічна складова включає курс викладачів Національного технічного університету України (Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського), а також провідних українських та міжнародних експертів. За частину, присвячену питанню соціальної адаптації та реінтеграції, відповідають фахівці з Національного університету Києво-Могилянська академія; вони допоможуть ветеранам отримати технічні, аналітичні, комунікаційні та особистісні навички, необхідні для реінтеграції в суспільство та опанування нової професії. Також ветерани матимуть можливість додатково вивчити технічну та IT-термінологію англійською мовою.

Після завершення курсу учасники отримають визнаний державою сертифікат у галузі кібербезпеки, сертифікат CISCO Academy. Це дозволить їм претендувати на затребувані та високооплачувані посади, такі як аналітик із кібербезпеки, фахівець з комп’ютерної криміналістики, фахівець з реверс-інжинірингу та адміністратор із мережевої безпеки. Крім того, програма забезпечуватиме подальшу підтримку випускників – ветеранів АТО/ООС у працевлаштуванні як у державному секторі, так і у приватних компаніях.

Усвідомлюючи ризики, викликані взаємопов’язаністю між процесами у цифровому світі, у 2019 році CRDF Global запустив програму з покращення безпеки у кіберпросторі в Україні, Молдові та Західних Балканах, спрямовану на запобігання кібератакам шляхом створення надійної кіберінфраструктури та професійного розвитку спеціалістів із кібербезпеки. Ця програма підтримується Управлінням з координації надання допомоги США країнам Європи та Євразії Державного департаменту США.

Відео (українська версія):

Відео (англійська версія):

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-