Презентація дослідження  «Освітнє поле на тимчасово окупованих територіях України (2014-2019 рр.)»

Презентація дослідження «Освітнє поле на тимчасово окупованих територіях України (2014-2019 рр.)»

Укрінформ
26 лютого, 15:00 - презентація інформаційно-аналітичного дослідження «Освітнє поле на тимчасово окупованих територіях України (2014-2019 рр.)»

Організатор: Українська Гельсінська спілка з прав людини.

Учасники: Валентина Потапова - координаторка освітнього напрямку Української Гельсінської спілки з прав людини; Олена Халімон - Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим; Віра Іванчук - аналітикиня VoxUkraine; Тамара Харчилава - комунікаційний менеджер Української Гельсінської спілки з прав людини, модераторка.

Програма заходу:

- Презентація інформаційно-аналітичного дослідження  «Освітнє поле на тимчасово окупованих територіях України (2014-2019 рр.)».

- Обговорення на тему: «10% українських дітей вчиться в окупації: чи залишаться вони для держави лише «похибкою вимірювання»?

Коротко. Українська Гельсінська спілка з прав людини (УГСПЛ) підготувала дослідження  «Освітнє поле на тимчасово окупованих територіях України (2014-2019 рр.)».

Основна мета дослідження - вивчення становища у сфері формальної і неформальної освіти на непідконтрольних Україні територіях, а також  та аналіз кількісних і якісних показників реалізації культурних та соціально-економічних прав дітей і молоді на тимчасово окупованих територіях.

За результатами дослідження були сформовані рекомендації для відповідних державних органів.

Повна версія дослідження за посиланням: https://helsinki.org.ua/wp-content/uploads/2021/02/Osvita_01_dlia-sayta.pdf

Акредитація представників ЗМІ: anna@ukrinform.com 

У зв'язку з карантинними обмеженнями кількість місць обмежена. 

Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу:  https: //www.youtube.com/user/UkrinformTV

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

На тимчасово окупованих територіях навчається майже 10% українських школярів - дослідження

На тимчасово окупованих територіях перебуває понад 450 тис. дітей шкільного віку, що становить майже 10% від загальної кількості школярів в Україні.

Такі дані інформаційно-аналітичного дослідження «Освітнє поле на тимчасово окупованих територіях України (2014-2019 рр.)» презентувала в Укрінформі Українська Гельсінська спілка з прав людини.

«Освітнє поле на тимчасово окупованих територіях – це близько 1 млн дітей-громадян України, з них понад 450 тис. дітей шкільного віку, і це майже 10% від загальної кількості школярів, які навчаються в Україні та які не враховуються в освітній політиці держави», - розповіла координаторка освітнього напрямку УГС Валентина Потапова.

При цьому вона наголосила на відсутності державного моніторингу та офіційних даних «щодо кількісних показників освітнього поля тимчасово окупованих територій».

«Також збільшується кількість учнів, які не мають сертифікації, і держава має розробити механізм, за яким ці діти зможуть отримати документ про базову та повну загальну середню освіту. Адже 117 тисяч дітей в окупації вже не отримали документи про таку освіту. Це означає, що ці діти не зможуть переїхати до України та працевлаштуватись, бо для цього вони повинні надати документ про освіту, а як відомо, такі документи, видані на окупованій території, держава не визнає», - наголосила Потапова.

Водночас, як вона заявила, на тимчасово окупованих територіях знищується громадянська національна ідентичність.

«Через формальну освіту вона знищується так, що і в Криму, і на Донбасі майже повністю зникла українська мова, взагалі немає вивчення історії України. В окупованому Донецьку українською мовою навчається лише 2%, а в Криму 0,02%», - поінформувала активістка.

Згідно з результатами дослідження, щороку приблизно 20 тис. учнів закінчують школи на тимчасово окупованих територіях. Близько 10% з них вступають до вишів України. Торік 10 тис. абітурієнтів закінчили школу в окупованому Криму, близько 8 тис. у Донецькій і 5 тис. у Луганській областях. Пільгові умови вступу в Україні діють з 2016 року. У 2020 році на квоту-2 було виділено 12 755 місць, вступило за нею 2026 дітей.

Метою дослідження було вивчити становище у сфері формальної та неформальної освіти на непідконтрольних Україні територіях, а також аналіз кількісних та якісних показників реалізації культурних та соціально-економічних прав дітей і молоді на тимчасово окупованих територіях. За результатами дослідження сформують рекомендації для відповідних державних органів.

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-