Медіаграмотність: чого не вистачає українцям, щоб почуватися безпечно в інфосвіті

Медіаграмотність: чого не вистачає українцям, щоб почуватися безпечно в інфосвіті

Укрінформ
15 лютого, 15:00 - публічне обговорення на тему: «Медіаграмотність: чого не вистачає українцям, щоб почуватися безпечно в інфосвіті» 

Організатор: Коаліція Реанімаційний Пакет Реформ.

До участі запрошені: Євгенія Кравчук - народна депутатка України, заступниця голови Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики; Тарас Шевченко - заступник міністра культури та інформаційної політики України; Валерія Іонан - заступниця міністра цифрової трансформації; Дмитро Нальотов - народний депутат України, член Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики; Ірина Констанкевич - народна депутатка України, перша заступниця голови Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики; Володимир В'ятрович - народний депутат України, член Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики; Олександр Абдуллін - народний депутат України, секретар Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики; Роман Грищук - народний депутат України, член Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій; Вікторія Подгорна - народна депутатка України, членкиня Комітету Верховної Ради України з питань цифрової трансформації; Андрій Кулаков - директор з програмної діяльності ГО «Інтерньюз-Україна»; Олег Джолос - доцент кафедри телебачення і радіомовлення Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка, кандидат наук з соціальних комунікацій.

Модераторка: Галина Петренко - директорка ГО «Детектор Медіа».

Коротко. Метою заходу є сприяння відкритому інклюзивному діалогу щодо реформи медіа, обмін експертизою та побудова діалогу між народними депутатами, представниками виконавчої влади, медіа організаціями та експертним середовищем.

Довідково. Публічне обговорення організовується Коаліцією Реанімаційний Пакет Реформ, ГО “Детектор медіа” та Інтерньюз-Україна і стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через проєкт USAID «Медійна програма в Україні», який виконується міжнародною організацією Internews. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю Коаліції РПР  та необов’язково відображає точку зору USAID, уряду США та Internews.

Контактна особа: PR-менеджер Коаліції РПР Кривошеєв Дмитро - 099 075 68 20, dmytro.kryvosheiev@rpr.org.ua

Акредитація ЗМІ за посиланням: https://forms.gle/yduP7rrAkKD961zN9

У зв'язку з карантинними обмеженнями кількість місць обмежена. 

Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу:  https: //www.youtube.com/user/UkrinformTV

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

При вході в Укрінформ обов'язкове вимірювання температури тіла безконтактним термометром і прохід через дезинфікуючу рамку. Вхід в зал тільки у масках та рукавичках. Дотримання дистанції 1,5 м.

Підсумкові матеріали: 

Рада до кінця цієї сесії має ухвалити в першому читанні законопроєкт про медіа - Євгенія Кравчук

Верховна Рада має до кінця цієї сесії ухвалити у першому читанні законопроєкт про медіа.

Про це на пресконференції в Укрінформі сказала заступник голови фракції партії «Слуга народу» Євгенія Кравчук.

За її словами наразі тривають перемовини з цього питання.

«У нас зараз тривають переговори з різними представниками медійної індустрії стосовно законопроєкту про медіа. В найближчі тижні ми маємо визначитися з концепцією і, очевидно, будуть певні зміни… У комітеті ухвалимо нову редакцію і після цього відправимо до залу», - зазначила депутат.

Говорячи про переговори, вона зауважила, що з окремих питань тривають консультації.

Раніше голова Національної ради з питань телебачення та радіомовлення Ольга Герасим'юк в інтерв'ю Укрінформу наголосила на необхідності ухвалення закону про медіа.

Наразі у парламенті зареєстровано законопроєкт «Про медіа» №2693. Однак через численну критику і відсутність необхідної кількості голосів у парламенті, законопроєкт не планують виносити на голосування.

МКІП планує спрямувати цього року на проєкт з медіаграмотності 7 млн грн

Міністерству культури та інформаційної політики цьогоріч на проєкт з медіа грамотності виділено з державного бюджету 7 млн гривень.

Про це повідомив під час публічної онлайн-дискусії в Укрінформі заступник міністра культури та інформаційної політики Тарас Шевченко.

«Ми бачимо, що це має бути співпраця як держави, так і громадських організацій, партнерів з розвитку. Бюджет, який є в міністерстві безпосередньо під проєкт з медіаграмотності, - орієнтовно 7 млн грн на поточний рік… Крім того, це проєкт не на один рік, і ми потенційно бачимо можливості збільшення бюджетів у майбутні роки», - сказав Шевченко.

Він зазначив, що міністерство неодноразово наголошувало на важливості теми медіаграмотності.

«Ми зараз напрацьовуємо і найближчим часом будемо презентувати наш план заходів з медіаграмотності. І з точки зору медіаграмотності для нас важливі всі без винятку цільові аудиторії, ми розуміємо, що для різних вікових аудиторій має бути абсолютно різна робота і різні задачі», - зауважив заступник міністра.

Він уточнив, що це і діти молодшого віку, і школярі. Так само не менш важливим є і доросле населення – і студенти, і старші люди, до яких, можливо, найскладніше донести інформацію і для яких, напевно, телебачення, за даними дослідження «Інтерньюзу», є головним джерелом інформації.

Шевченко зазначив, що МКІП реалізовуватиме проєкт з медіаграмотності у співпраці з іншими відомствами та громадськими організаціями, зокрема з Міністерством цифрової трансформації, в якому раніше стартував проєкт цифрової грамотності.

«В контексті медіаграмотності та цифрової грамотності, напевно, близько половини тематики перетинається. З точки зору освітнього процесу тісна взаємодія як з профільними депутатами, так і з профільним міністерством буде запорукою результативності роботи. Крім цього, в рамках Центру з протидії дезінформації одним із напрямків має бути просвітній, і просвіта є дотична до питання медіаграмотності», - зазначив Шевченко.

Він також додав, що в контексті особистої інформаційної безпеки у людей є величезний запит на безпеку, зокрема щодо того, як розуміти, де є фейки, як ці фейки та дезінформація працюють.

«Тут є тісний перетин проєкту з медіаграмотності та діяльності майбутнього Центру протидії дезінформації», - зауважив заступник міністра.

Водночас учасники обговорення висловили сумнів, чи вистачить коштів, виділених з держбюджету, на такий важливий проєкт.

Зокрема, перша заступниця голови Комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики Ірина Констанкевич зауважила, що потрібна широка, комплексна і системна робота, в тому числі потрібні курси з перекваліфікації вчителів та викладачів, і 7 млн грн – це надто мало.

А за словами директорки Internews в Україні Джилліан МакКормак, «якщо нема фінансових ресурсів, не буде багато результатів».

«Я думаю, що це крок вперед - що ми всі обговорюємо, що ми можемо робити разом. Але у держави є багато різних комітетів, агентств, міністерств, які могли би мати різні ролі та інвестиції в це питання. Я би хотіла, щоб була велика інвестиція в медіаграмотність у школах, тому що це хороша інвестиція в майбутнє. Поки що ми як представники міжнародних донорів готові допомогти... Але йдеться, зокрема, про 17 чи 18 тисяч шкіл. Так що якщо держава вважає питання медіаграмотності вагомою проблемою, потрібно знайти кошти на її вирішення», - сказала МакКормак.

Як повідомляв Укрінформ, у липні 2020 року у Міністерстві культури та інформаційної політики розпочали роботу над всеукраїнським проєктом медіаграмотності. Проєкт повинен бути з широким покриттям, охоплюючи якомога більшу частину населення, для різної аудиторії – від дітей до дорослих. Передбачається навчання не тільки для школярів та студентів, а й вчителів та викладачів, інтеграція майбутньої програми медіаграмотності в гуманітарний блок та внесення доповнень до нормативно-правової бази.

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-