Підсумки Всеукраїнського з`їзду зоозахисних та природоохоронних організацій України: За європейські стандарти життя для українських тварин

Підсумки Всеукраїнського з`їзду зоозахисних та природоохоронних організацій України: За європейські стандарти життя для українських тварин

Укрінформ
16 лютого, 14:00 - пресконференція за підсумками Всеукраїнського з`їзду зоозахисних та природоохоронних організацій України 

Організатор: Олена Косенчук - голова ГО «Центр відповідального ставлення до тварин».

Спікери: Олена Косенчук - голова ГО «Центр відповідального ставлення до тварин», модератор;  Дарина Борщ - голова відокремленого підрозділу ГО «Інститут добробуту тварин і правового захисту природи «П’ять свобод» у Дніпропетровській області; Галина Мірошниченко - голова ГО «Мелітопольське міське  товариство захисту тварин»; Віктор Червоний - перший віцепрезидент Всеукраїнської асоціації мисливців та користувачів мисливських угідь; Дмитро Мороз - керівник експертної групи у сфері ветеринарної медицини, здоров'я та благополуччя тварин Мінекономіки; Василь Новицький - голова науково-технічної ради Всеукраїнської асоціації мисливців та користувачів мисливських угідь, доктор наук. 

Коротко. Учасники заходу обговорять вирішення проблем безпритульних тварин і що необхідно  запровадити в Україні для гуманного та ефективного скорочення їх  чисельності. Також вони проінформують про  європейські норми поводження з домашніми тваринами

Акредитація представників ЗМІ: anna@ukrinform.com

У зв'язку з карантинними обмеженнями кількість місця обмежена. 

Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу:  https: //www.youtube.com/user/UkrinformTV

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

При вході в Укрінформ обов'язкове вимірювання температури тіла безконтактним термометром і прохід через дезинфікуючу рамку. Вхід в зал тільки у масках та рукавичках. Дотримання дистанції 1,5 м.

Підсумкові матеріали:

Вирішення проблеми безпритульних тварин має бути цивілізованим - зоозахисники

Верховна Рада України має дотримуватись європейських цінностей при формуванні законодавства щодо поводження з тваринами.

На цьому наголосила голова ГО «Центр відповідального ставлення до тварин» Олена Косенчук на пресконференції в Укрінформі.

За словами Косенчук, зоозахисники висловлюють занепокоєння щодо законопроєктів №№2351 та 3796, якими передбачено повертати безпритульних тварин на вулицю після хірургічної кастрації замість того, щоб після відлову розміщувати їх у притулках та підшуковувати власників.

«У європейських країнах, а також в США, Канаді, Ізраїлі та Австралії метод «вилов-стерилізація-повернення» щодо бездомних собак ніколи не застосовувався. Його безрезультатно намагалися застосовувати в Румунії, Італії, Іспанії. Та, наприклад, у Румунії після загибелі чотирирічної дитини в 2013 році і величезного мітингу на головній площі Бухареста, тому що вулиці були заповнені зграями безпритульних собак, було запроваджено тимчасове розміщення собак в притулку з метою пошуку власника та евтаназію після закінчення цього терміну», - розповіла Косенчук.

Вона зазначила, що практика повернення стерилізованих собак на місце вилову застосовується здебільшого у слаборозвинутих країнах, де в принципі немає культури утримання хатніх тварин.

«Донині в усьому світі немає жодних підтверджених або наукових даних про те, що впровадження методу «вилов-стерилізація-повернення» щодо безпритульних собак призвело до скорочення їх чисельності. Але є багато прикладів різних країн, коли цей метод призвів до суттєвого погіршення проблеми безхатніх тварин», - наголосила зоозахисниця.

На її переконання, закріплення такого методу на законодавчому рівні є "безвідповідальним" і "аморальним".

Вона нагадала, що існує відповідна концепція Всесвітньої організації захисту тварин (WSAP), яка об’єднує понад 900 організацій у 150 країнах, що сповідують принципи «П’яти свобод» для тварин, утримуваних людьми: свобода від голоду і спраги; від дискомфорту; від болю, травм і хвороб; від страху та стресу; свобода природної поведінки.

«Ці «П’ять свобод» включені у Всесвітню декларацію благополуччя тварин (Universal Declaration on Animal Welfare) і відображені у Європейській конвенції про захист домашніх тварин, яку ратифікувала й Україна. І ці «П’ять свобод» повністю нівелюються і не беруться до уваги в законопроєктах №№ 2351 та 3796», - наголосила Косенчук.

Вона нагадала, що Україна взяла курс на євроінтеграцію, тому парламент має дотримуватись європейських цінностей при формуванні законодавства щодо поводження з тваринами.

Зоозахисники також застерігають, що безпритульні тварини поширюють дуже небезпечні зоонозні захворювання, як-от: правець, лептоспіроз, трихінельоз, токсоплазмоз, ехінококоз, гельмінтози, дерматози, та насамперед - сказ. Тому узаконення мешкання безпритульних собак та котів на вулиці є вкрай безвідповідальним вчинком.

Голова ГО «Центр відповідального ставлення до тварин» зачитала резолюцію Всеукраїнського з`їзду зоозахисних та природоохоронних організацій України, учасники якого, зокрема, звертаються до Верховної Ради з пропозицією відкликати «небезпечні для людей, жорстокі для безпритульних тварин, убивчі для довкілля, мисливської та інших галузей тваринництва законопроєкти».

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-