Результати Програми поповнення фондів публічних бібліотек і надання грантів інституційної підтримки

Результати Програми поповнення фондів публічних бібліотек і надання грантів інституційної підтримки

Укрінформ
5 лютого, 11:00  - презентація результатів Програми поповнення фондів публічних бібліотек та надання грантів інституційної підтримки у 2020 році 

Організатор: ДУ «Український інститут книги».

Учасники: Олександра Коваль - директорка Українського інституту книги; Лариса Петасюк - заступниця міністра культури та інформаційної політики України; Олег Хома - завідувач кафедри філософії та гуманітарних наук Вінницького національного технічного університету, доктор філософських наук, професор, голова експертної ради з оцінювання нехудожньої літератури для дорослих; Валентина Стукалова - завідувач медіатекою Французького інституту в Україні, голова експертної ради з оцінювання літератури для дітей та юнацтва; Лариса Лугова - віцепрезидентка ВГО Української бібліотечної асоціації, директорка Львівської обласної бібліотеки для дітей; Олександр Афонін - президент Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів; Олена Павлова - головна редакторка сайту Osvitoria.Media, член експертної ради з оцінювання художньої літератури для дорослих.

Модератор: Юрій Марченко - начальник відділу підтримки книговидання Українського інституту книги.

Коротко. Мета заходу — презентація результатів реалізації двох наймасштабніших державних програм з підтримки книговидавничої справи Українським інститутом книги за 2020 рік - Програми поповнення фондів публічних бібліотек та надання грантів інституційної підтримки для українських видавців.

У ході презентації будуть озвучені результати роботи Українського інституту книги, зокрема відділу підтримки книговидання та експертних комісій з оцінювання художньої, нехудожньої літератури для дорослих та літератури для дітей та юнацтва.

Захід проходитиме за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України.

Додаткова інформація за тел.: 044 290 2045

Акредитація представників ЗМІ: anna.strelkovska@ubi.org.ua 

У зв'язку з карантинними обмеженнями кількість місць обмежена. 

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV 

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

Публічні бібліотеки торік поповнились 827 назвами книжок – УІК

За Програмою поповнення фондів публічних бібліотек, попри зменшення фінансування, до них надійшло 827 назв книжок – і це понад 380 тисяч примірників.

Про це повідомив під час презентації результатів Програми в Укрінформі начальник відділу підтримки книговидання Українського інституту книги Юрій Марченко, передає кореспондент агентства.

«Маємо знаковий показник – це 3201 назва книжок, яка була запропонована, а закуплено було 827 назв книжок. Тобто конкурс був доволі високий. Ми вже наперед знали, що буде 600 бібліотек, які отримають книжки, з тим, щоб нові надходження потрапили в бібліотеки, які готові працювати з ними сучасно, по-новому. Експертні ради працювали за трьома напрямками: з оцінювання художньої літератури для дорослих; нехудожньої літератури для дорослих; з оцінювання літератури для дітей та юнацтва. Закуплено було понад 380 тисяч примірників книжок на загальну суму понад 47 млн грн», - сказав Марченко.

Він зазначив, що загалом за три роки, які УІК працює над цією програмою, понад 2 млн книжок надійшли до бібліотек, і вони мають охопити 15 млн читачів.

«Серед книжок, які цього року поповнили бібліотеки, - насамперед книжки для дітей, і це ще одна наша стратегічна лінія. Для того, щоб утримати тенденцію читання в Україні, нам треба, щоб призвичаювались читати від самого дитинства», – наголосив Марченко.

Він нагадав, що Інститут книги підхопив Програму закупівлі у 2018 році, і нині, в умовах, коли реформується бібліотечна система слідом за децентралізацією, яка відбувається в країні, коли скорочується фінансування бібліотек на місцях, централізовані державні закупівлі залишаються чи не єдиним джерелом поповнення бібліотечних фондів.

«Увага до закупівель у суспільстві надзвичайно висока. І ми в інституті дуже відповідально ставимось до цієї роботи, працюємо максимально прозоро, дотримуючись вимог законодавства – а саме порядку відбору і закупівлі книжкової продукції», – зауважив представник УІК.

Він констатував, що «на жаль, маємо складну статистику», але, попри зменшення фінансування, УІК намагається, щоб назв книжок в бібліотеки надходило якнайбільше.

Водночас Марченко порівняв два роки – 2017-ий і 2020-й, коли було закуплено книжок на 47 млн грн.

«Але в 2017 році книжки купили у 43 видавців, а в минулому – у 79. В 2017 році було закуплено 138 назв книжок, у 2020 – 827 назв. Тобто ми тримаємо лінію на те, щоби участь у програмі закупівель брали якнайбільше видавців», - підкреслив він.

Марченко також додав, що в грудні 2020 року всі видавці отримали гроші за поставлені книжки, а зараз книжки ставляться на облік і вже доступні читачам у бібліотеках.

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-