Мілітаризація дітей у Криму: як Росія популяризує війну з дошкільного віку

Мілітаризація дітей у Криму: як Росія популяризує війну з дошкільного віку

Укрінформ
1 жовтня, 12:30 - брифінг на тему: “Мілітаризація дітей у Криму: як Росія популяризує війну з дошкільного віку”

Організатори: Кримська правозахисна група, Прокуратура Автономної Республіки Крим та м. Севастополя.

Учасники: Ігор Поночовний - керівник прокуратури АР Крим та м. Севастополя; Ольга Коріняк - заступник начальника управління Офісу Генерального прокурора; Ірина Сєдова - дослідниця  Кримської правозахисної групи; Богдан Мельникович - юрист, експерт з міжнародного гуманітарного права  Кримської правозахисної групи; Ольга Скрипник - голова правління Кримської правозахисної групи, модераторка.

Коротко. Під час заходу спікери представлять дані, які підтверджують причетність посадових осіб Російської Федерації до незаконного примушування кримчан служити в збройних силах РФ; свідчать про широкомасштабність вчинення воєнного злочину в контексті пропаганди військової служби серед дітей; обґрунтують унікальність такого порушення через призму національного та міжнародного права; нададуть останні відомості щодо розслідування ситуації по Україні в рамках Міжнародного кримінального суду (МКС). 

Як повідомляють організатори, зазначене повідомлення стосується примушення населення окупованого Криму служити в збройних силах Російської Федерації та розглядається в контексті пропаганди військової служби серед дітей.

Додаткова інформація за тел.: +38 096 952 76 76, e-mail: arkrym.prok@gmail.com (Катерина Діденко, прессекретар прокуратури Автономної Республіки Крим та м. Севастополя).

Акредитація представників ЗМІ за посиланням:  https://forms.gle/NtRo6asCRpytFPzG9

У зв'язку з карантинними заходами кількість місць обмежена.

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV 

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

При вході в Укрінформ обов'язкове вимірювання температури тіла безконтактним термометром і прохід через дезинфікуючу рамку. Вхід в зал тільки у масках та рукавичках. Дотримання дистанції 1,5 м.

Підсумкові матеріали:

Призов громадян України в окупованому Криму на службу є військовим злочином – прокуратура АРК

Україна надіслала до Міжнародного кримінального суду докази воєнних злочинів РФ в окупованому Криму, де громадян України призивають на військову службу до армії країни-окупанта та пропагують цю службу серед цивільного населення.

Про це на пресконференції в Укрінформі повідомив керівник прокуратури АР Крим та м. Севастополя Ігор Поночовний.

«За національним законодавством ми кваліфікуємо цей злочин за статтею 438 як порушення законів і звичаїв війни, а саме порушення статті 51-ої Женевської конвенції або Конвенції про захист цивільного населення під час війни, яка прямо забороняє державі-окупанту проводити призов громадян до лав свої збройних сил або здійснювати тиск або іншу пропаганду вступу до ЗС», - сказав Поночовний.

Він уточнив, що це не стосується тих, хто добровільно йде до збройних сил держави-окупанта. Злочином є лише дільність держави-окупаната, а також її адміністрації на окупованій території, які пропагують добровільний вступ до своїх збройних сил.

«На міжнародному рівні це є воєнним злочином відповідно до Римського статуту, який дещо звужує поняття цього порушення і говорить саме про незаконний призов у збройні сили держави-окупанта як злочин. Тому кваліфікація за національним законодавством охоплює дещо ширший спектр порушень, які вчиняються державою-окупантом в Криму», - пояснив очільник прокуратури АРК та м. Севастополя.

За його словами, національне законодавство дає можливість розслідувати, направляти до суду і притягати до відповідальності воєнних злочинців, але відсутність доступу до території та співпраці з державою-окупантом звужує ці можливості. Тому інформаційні повідомлення скеровуються до офісу прокурора МКС, і це вже 9-те таке повідомлення від 2014 року.

Поночовний розповів, що в рамках досудового розслідування кримінального провадження допитали близько 45 громадян, які підтверджують незаконний призов до ЗС РФ у Криму або пропаганду такого вступу: «Особи надають підтверджувальні документи, як то повістки про виклик, відповідні рішення судів, якими окупаційна влада їх примушує служити і залякує, що в разі небажання добровільно йти служити, їх притягнуть до кримінальної відповідальності».

Доказову базу для подання до МКС щодо призову громадян України до лав російської армії в окупованому Криму, як воєнного злочину, було зібрано у співпраці прокуратури АР Крим та м. Севастополя з Кримською правозахисною групою, яка документує порушення прав людини, воєнні злочини та порушення РФ міжнародного гуманітарного права в окупованому Криму. Цього разу доказова база стосувалася не лише примусу служби в російській армії через кримінальні переслідування, а й мілітаристської пропаганди серед кримської молоді, що є частиною такого примусу.

За даними Кримської правозахисної групи, починаючи з 2014 року, щонайменше 25 тисяч чоловіків з Криму було призвано до ЗС РФ.

Відео:

Замовити фото натисніть тут Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-