Пресконференція Галини Третьякової. Підсумки роботи за рік: напрямки діяльності у 2020-2021 роках

Пресконференція Галини Третьякової. Підсумки роботи за рік: напрямки діяльності у 2020-2021 роках

Укрінформ
4 серпня, 10:00 - пресконференція на тему: “Пресконференція Галини Третьякової. Підсумки роботи за рік: напрямки діяльності у 2020-2021 роках” 

Спікер: Галина Третьякова - народний депутат України, голова Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів.

Акредитація ЗМІ за електронною адресою: Perepelytsia-o@rada.gov.ua

У зв’язку з карантинними обмеженнями кількість місць обмежена.

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV 

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених законодавством. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали: 

У Раді готують другий законопроєкт щодо розміру прожиткового мінімуму - Третьякова

До реєстрації у Верховній Раді готується великий проєкт закону, що стосується розміру прожиткового мінімуму. Про це повідомила голова Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова на пресконференції в Укрінформі "Підсумки роботи за рік: напрямки діяльності у 2020-2021 роках".

"Подано законопроєкт №3302 і готується до подання ще один великий законопроєкт. Стосується він, у першу чергу, розміру нашого прожиткового мінімуму. Під час парламентських слухань, які проводив Комітет соціальної політики та захисту прав ветеранів, ми визначили, що прожитковий мінімум, який сьогодні використовується і для призначення пенсій, і для будь-яких соціальних виплат - він занижений більше ніж удвічі", - зазначила Третьякова.

Депутат додала, що це сталося 2014-2016 роки, роки каденцій двох урядів, які "штучно занизили прожитковий мінімум, і тепер для подолання такого штучного розриву має бути економічно термін для його подолання".

"У будь-якому випадку, ми провели комітетські слухання щодо прожиткового мінімуму, а також парламентські слухання, де було визначено це відставання чесного прожиткового мінімуму від того, що застосовується сьогодні під час бюджетування. Я думаю, що нинішній уряд прийме це не тільки до відома, але й приме як настанову при підготовці бюджету на наступний рік", - сказала Третьякова.

За словами голови профільного комітету ВР, з проблеми прожиткового мінімуму витікає проблема неоподаткування такого розміру прожиткового мінімуму на кожного члена домогосподарства в родинах, де є годувальники. Третьякова зазначила, що така система неоподаткування мінімального доходу домогосподарств опрацьовується, і має бути вирішена під час підготовки бюджету на наступні роки. 

Третьякова вважає за потрібне переглянути модель фінансування пенсій

Голова Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова вважає, що систему фінансування пенсій варто переглянути, зокрема, ввести накопичувальну модель. Таку думку вона висловила на пресконференції в Укрінформі "Підсумки роботи за рік: напрямки діяльності у 2020-2021 роках".

"Нам потрібно переглядати модель суспільного фінансування наших пенсій. І треба вводити інші моделі, в тому числі накопичувальну, для того, щоб наступні генерації пенсіонерів нарешті були не в гірших, як сьогодні це відбувається, ситуаціях, як попередні генерації, а в кращих. Наше молоде покоління, молода генерація фінансово набагато грамотніша, ніж ми в попередні періоди, і вони можуть дбати про свої накопичення. Така пенсійна система накопичувальна, і декілька законопроєктів щодо неї внесено в парламент", - зазначила Третьякова.

Це, зокрема, законопроєкти №2683 "Про загальнообов'язкове накопичувальне пенсійне забезпечення", №2617 "Про запровадження програм пенсійного забезпечення за вислугу років", №2141 "Про внесення змін до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" щодо відновлення дії попередніх редакцій норм зазначеного Закону", а також №2083-д "Про внесення змін до деяких законів України щодо реалізації права на пенсію", який, за словами Третьякової, вона відносить до "своїх особистих невдач і невдач комітету".

Третьякова також зауважила, що Україна витрачає один із найбільших відсотків у світі відносно ВВП та держбюджету на пенсійне забезпечення, при тому, що воно залишається досить поганим.

Відео заходу:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-