Міністерство соціальної політики України та ЮНІСЕФ запускають проєкт з підтримки дітей, яких через COVID повернули з інтернатів у сім'ї

Міністерство соціальної політики України та ЮНІСЕФ запускають проєкт з підтримки дітей, яких через COVID повернули з інтернатів у сім'ї

Укрінформ
14 липня, 9:30 - брифінг, присвячений старту проєкту з підтримки дітей, яких у результаті карантинних заходів повернули з інтернатів у сім’ї

Організатори: Міністерство соціальної політики України; Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

Учасники: Борис Лебедцов — заступник міністра соціальної політики України; Руслан Колбаса - генеральний директор Директорату розвитку соціальних послуг та захисту прав дітей; Лора Білл — заступник голови представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні; Наїра Аветисян — керівник програм захисту дітей Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні; Дар’я Касьянова — голова правління Української мережі за права дітей; Олександра Чуркіна - координатор проектів із захисту прав дітей Представництва ЮНІСЕФ в Україні, модератор.

Коротко. Спільний проєкт Міністерства соціальної політики України, Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та Української мережі за права дитини направлений на розвиток та зміцнення потенціалу соціальних працівників, аби вони могли оцінити ситуацію кожної дитини, яку повернули у сім'ю, визначити її потреби та надати необхідну підтримку. Проєктом також передбачена гуманітарна допомога сім'ям, виходячи з індивідуальних потреб кожної дитини. Детальніше про задачі проєкту та план його реалізації розкажуть учасники під час заходу.

Додаткова інформація за тел.: 095-934-62-41 (Ольга Пришко, комунікаційний консультант ЮНІСЕФ); (044) 289-35-60 (Управління з питань комунікації Міністерства соціальної політики України).

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених законодавством. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

Мінсоцполітики та ЮНІСЕФ запустили проєкт з підтримки дітей, яких через COVID-19 повернули з інтернатів у сім’ї

Міністерство соціальної політики та ЮНІСЕФ запустили проєкт з підтримки дітей, яких через COVID-19 повернули з інтернатів у родини.

Про це на брифінгу в Укрінформі повідомили учасники проєкту.

«Коронавірусна хвороба стала викликом і перевіркою на міцність для всього світу. Це випробування і для системи соціальних послуг, адже саме вона має допомогти населенню впоратися із наслідками COVID-19. Ми використаємо цю кризу, аби вийти з неї сильнішими: зміцнити потенціал соціальних фахівців, впровадити найкращі світові практики і зробити ще один крок до деінституціалізації та до возз’єднання дітей з їхніми родинами», - зазначив заступник міністра соціальної політики Борис Лебедцов.

Протягом наступних шести місяців експерти проєкту навчатимуть соціальних працівників моніторити ситуацію кожної дитини, яку повернули у сім’ю, визначати її потреби, оперативно реагувати і надавати необхідну підтримку. Після проведення детального аналізу ситуації сімей буде створено дорожню карту допомоги для кожної із родин, до яких повернулися діти з інтернатних закладів. Проєкт також забезпечить соціальних працівників засобами індивідуального захисту, щоб зробити безпечними їхні візити у родини під час пандемії.

«По всій Україні близько 42 тисяч дітей, у тому числі діти з інвалідністю, які виховувались в інтернатних закладах та інших інституціях, повернулись у свої родини. Ці діти та їхні родини зараз потребують особливої уваги та підтримки. Через об’єднання зусиль та зміцнення системи соціальних послуг ми прагнемо зробити так, щоб кожна дитина почувалася захищеною, мала доступ до якісного навчання, медичних послуг, незалежно від можливостей своєї сім’ї», - прокоментувала заступник голови представництва ЮНІСЕФ в Україні Лора Білл.

Найкращі практики реінтеграції дітей у сім’ї, напрацьовані в ході проєкту у пілотних регіонах, планують розширити на всю Україну. Одним з результатів проєкту буде підготовка рекомендацій до 5 регіональних планів реалізації реформи з трансформації інтернатних закладів. Також за результатами проєкту будуть запропоновані зміни до нормативно-правових актів, які стосуються реформи деінституціалізації.

«Для нас, Української мережі за права дитини, цей проєкт є професійним викликом. Важливо виявити реальні причини потрапляння дітей до інтернатів; знайти можливості громад для підтримки ресурсних сімей і зберегти дітей у рідних безпечних сім'ях; підтримати фахівців соціальної роботи і спеціалістів служб у справах дітей», - зазначила голова правління ГС «Українська мережа за права дитини» Дар’я Касьянова.

Міністерство соціальної політики України спільно з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) та Українською мережею за права дитини розпочало проєкт підтримки дітей, яких через карантинні заходи повернули з інтернатів у родини. Головне завдання проєкту - посилити соціальний захист цих сімей і допомогти їм забезпечити належний догляд за дітьми. Реалізовувати заплановане будуть через навчання соціальних працівників та безпосереднє надання гуманітарної допомоги дітям за їхніми потребами. Проєкт охоплює п’ять регіонів України: Дніпропетровську, Волинську, Миколаївську, Полтавську та Харківську області. Одним із критеріїв для вибору регіонів була кількість дітей, яких повернули в сім’ї з інституційних закладів.

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Відео: 

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-