«Рік діяльності Президента Володимира Зеленського: здобутки і прорахунки». Презентація видання Центру Разумкова

«Рік діяльності Президента Володимира Зеленського: здобутки і прорахунки». Презентація видання Центру Разумкова

Укрінформ
26 червня, 11:30  - презентація видання Центру Разумкова «Рік діяльності Президента Володимира Зеленського: здобутки і прорахунки».

Організатор: Центр Разумкова.

Учасники: Юрій Якименко - президент Центру Разумкова; Василь Юрчишин - директор економічних і соціальних програм; Ольга Пищуліна - провідний експерт соціальних і гендерних програм; Віктор Замятін - директор політико-правових програм; Михайло Пашков - співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної   безпеки; Петро Стецюк - науковий консультант з правових питань; Даніель Зайберлінг - директор Представництва Фонду Ганса Зайделя в м. Києві; Олексій Гарань - науковий директор Фонду “Демократичні ініціативи” ім. Ілька Кучеріва.

Коротко. У дослідженні представлено результати здійсненого експертами Центру Разумкова аналізу розвитку ситуації в країні та дій Президента В. Зеленського за рік діяльності в таких сферах, як безпека і оборона, зовнішня політика, внутрішня і правова політика, економіка, енергетика, соціальна сфера, гуманітарна політика.

У виданні також публікуються дані загальнонаціональних соціологічних опитувань щодо оцінок громадянами діяльності нової влади. Видання здійснено за фінансового сприяння Представництва Фонду Ганса Зайделя в Україні. Ознайомитись зі змістом можна на сайті Центру Разумкова за посиланням: 

http://razumkov.org.ua/uploads/article/2020_Rik_diyalnosti_Prezydenta.pdf

Представників ЗМІ запрошуємо до перегляду заходу в режимі онлайн. 

Запитання до спікерів приймаються до  09:00 26 червня на електронну адресу: press@razumkov.org.ua

Підсумкові матеріали: 

Зовнішньополітичний курс під керівництвом Зеленського залишається послідовним і прогнозованим - дослідження Центру Разумкова

Зовнішньополітичний курс України не зазнав кардинальної корекції і залишається послідовним та прогнозованим на основних стратегічних напрямах.

Про це сказав співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Михайло Пашков під час презентації видання Центру Разумкова «Рік діяльності Президента Володимира Зеленського: здобутки і прорахунки», що відбулася в Укрінформі.

«Зовнішньополітичний курс країни не зазнав кардинальної корекції. Він залишається послідовним і прогнозованим на основних стратегічних напрямах, і владі вдалося зберегти певною мірою, скажімо так, підтримку і солідарність провідних країн світу і міжнародних організацій», - сказав Пашков щодо здобутків Зеленського за рік на посту Президента.

При цьому він зауважив, що «у євроінтеграційному напрямі влади є певні дії, які заслуговують на увагу, і їх можна виокремити».

Серед таких, за його словами, – проведення саміту «Україна - ЄС» минулого року, здійснення низки кроків у напряму секторальної інтеграції тощо.

«Є підстави говорити про певне поглиблення відносин з Північноатлантичним альянсом. І я хочу нагадати дві важливі події, які відбулися і дійсно є для відносин України і НАТО досить знаковим. Минулого року відбулося засідання комісії «Україна-НАТО» на найвищому рівні і Україну відвідала євроатлантична рада НАТО, і по-друге, буквально недавно Україна приєдналася до Програми розширених можливостей НАТО, що теж дає серйозний імпульс для розвитку відносин Альянсу і України на майбутнє», - наголосив Пашков.

Також як здобуток він відзначив перезавантаження відносин із найближчими сусідами, зокрема, з Польщею та Угорщиною.

Водночас Пашков наголосив, що «головна обіцянка Президента припинити війну на Донбасі вона не виконана». «Загалом дії на російському напрямі не призвели до бажаних результатів за виключенням обміну полоненими, але справа в тому, що обмін полоненими - це нескінченний процес в умовах позиційної війни», - сказав експерт.

За його словами, немає підстав говорити про мінімізацію українсько-російського конфлікту, «бо Росія продовжує воєнну, політичну, економічну , енергетичну, інформаційну агресію проти України».

У дослідженні представлено результати здійсненого експертами Центру Разумкова аналізу розвитку ситуації в країні та дій Президента Володимира Зеленського за рік діяльності в таких сферах, як безпека і оборона, зовнішня політика, внутрішня і правова політика, економіка, енергетика, соціальна сфера, гуманітарна політика.

У виданні також публікуються дані загальнонаціональних соціологічних опитувань щодо оцінок громадянами діяльності нової влади. Видання здійснено за фінансового сприяння Представництва Фонду Ганса Зайделя в Україні.

Зеленський за рік президентства подав у Раду 8 законопроєктів про зміни до Конституції - дослідження Центру Разумкова

Президент України Володимир Зеленський за перший рік каденції вніс у Верховну Раду аж вісім проєктів законів про внесення змін до Конституції України - жоден із його попередників не вдавався до такого “масованого” використання свого права щодо ініціювання конституційних змін.

Про це сказав науковий консультант з правових питань Центру Разумкова Петро Стецюк під час презентації в Укрінформі видання Центру Разумкова «Рік діяльності Президента Володимира Зеленського: здобутки і прорахунки», повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Президент Зеленський у перші місяці своєї каденції подав до Верховної Ради 8 законопроєктів (про зміни до Конституції – ред.). Такого не робив жоден Президент, який був перед ним. Тобто, щоб разово у такі короткі строки спробувати змінювати Основний закон держави. Це його конституційне право, передбачене статтею 154 Основного закону. На початку це створювало видимість надзвичайно серозних намірів глави держави реформувати сферу конституційно-правових відносин», - сказав Стецюк.

За його словами, при цьому зі змісту поданих законопроєктів “за сукупністю” проглядається тенденція до посилення впливу президентської влади й послаблення представницьких інститутів, хоча це добре “замасковано” фразеологією про «необхідність виконання волі виборців та посилення народовладдя».

Однак, як зазначив експерт, подальший перебіг подій щодо реалізації на практиці конституційних ініціатив глави держави виявився дещо неочікуваним для його ініціаторів. Так, із восьми законопроєктів про внесення змін до Конституції України один був відкликаний ініціатором на доопрацювання, три з них не отримали позитивних висновків Конституційного суду щодо їх відповідності вимогам статей 157 і 158 Конституції України, а два – отримали висновки із серйозними застереженнями КС. У підсумку лише два із восьми поданих Президентом до парламенту законопроєктів отримали позитивні висновки Конституційного суду, були попередньо схвалені більшістю конституційного складу Верховної Ради та мають реальну перспективу бути прийнятими на одній із наступних чергових сесій парламенту, підкреслив Стецюк.

Директор економічних і соціальних програм Василь Юрчишин висловив думку, що попри наявність чималої кількості правильно поставлених завдань, у політичній платформі Зеленського немає ознак наявності науково обгрунтованої та цілісної концепції проведення економічних реформ та економічної модернізації країни. Як наслідок, уся економічна політика за таких умов перетворюється на набір спорадичних і мало узгоджених між собою дій, заявив експерт.

«Але українська економіка продемонструвала свою живучість завдяки цілеспрямованій праці самих українців», - додав він.

За словами провідного експерта соціальних і гендерних програм Ольги Пищуліної, поки що очікування від нового Президента та нової влади зміни базових акцентів державної політики у соціальній сфері та відновлення державної турботи про людину не справдилися. Невиконані обіцянки посилює пандемія коронавірусу, яка поглибила негативні процеси в українській економіці, погіршила соціальне самопочуття громадян, а також виявила недоліки попередніх реформаторських ініціатив, констатувала вона.

«Хоча деякі експерти давали такі апокаліптичні прогнози, пов'язані із соціальним виплатами (пенсіями у період пандемії, зокрема - ред.). Це навряд чи може статися, тому що це захищена стаття бюджету», - сказала експерт.

Загалом у дослідженні представлено результати здійсненого експертами Центру Разумкова аналізу розвитку ситуації в країні та дій Президента Володимира Зеленського за рік діяльності в таких сферах, як безпека і оборона, зовнішня політика, внутрішня і правова політика, економіка, енергетика, соціальна сфера, гуманітарна політика.

У виданні також публікуються дані загальнонаціональних соціологічних опитувань щодо оцінок громадянами діяльності нової влади. Видання здійснено за фінансового сприяння Представництва Фонду Ганса Зайделя в Україні.

Діяльність Зеленського протягом першого року перебування при владі позитивно оцінили 37% українців – опитування

Результати дослідження, що проводилося соціологічною службою Центру Разумкова, показали, що 37% респондентів позитивно оцінили діяльність Президента Володимира Зеленського протягом першого року перебування при владі.

Відповідні дані оприлюднені на сайті Центру Разумкова.

«Загалом 37% опитаних оцінили діяльність В.Зеленського протягом першого року перебування при владі «добре» або «дуже добре». Відносна більшість, 34% опитаних, оцінили діяльність В.Зеленського на «3» («не погано і не добре»), а 28% — «досить погано» або «дуже погано», - зазначили організатори опитування.

Згідно з опитуванням, досить важливий для іміджу Президента показник — чиї інтереси, загальнонаціональні чи власні, він насамперед захищає. У квітні частка тих, хто дотримується думки, що Президент захищає загальнонаціональні інтереси, становила 50%, а тих, хто дотримується думки, що він захищає власні інтереси та інтереси свого політичного оточення, — 33%.

Частка респондентів, які вважають нову владу кращою за попередню, становить 38%. Ще приблизно стільки ж (39%) вважають, що нинішня влада нічим суттєво не відрізняється від попередньої, а 16% — що вона гірша за попередню. Абсолютна більшість респондентів (63%) вважають, що влада намагається покращити ситуацію в країні, але їй це поки що переважно не вдається зробити. 25% опитаних вважають, що влада лише «імітує зусилля», і лише 9% відзначають вдалі дії влади.

Відносна більшість опитаних (42%) зазначають, що загальна ситуація в країні за останній рік погіршилася, 33% вважають, що вона не змінилася, а 15% — що вона покращилася. Серед різних сфер суспільного життя респонденти найчастіше констатують погіршення ситуації у рівні цін і тарифів (57%) та в економічному становищі країни (50%). В інших сферах абсолютна чи відносна більшість респондентів вказують на відсутність істотних змін протягом останнього року.

Так, зазначають відсутність змін у рівні свободи слова 60%, рівні демократії — 59%, пенсійному забезпеченні — 57%, оплаті праці — 56%, рівні добробуту родини — 52%, дотриманні законності державними службовцями — 51%, ставленні влади до громадян — 49%, охороні здоров’я — 43%, міжнародному іміджі України — 36%. На покращення ситуації вказує невелика частина респондентів при оцінюванні всіх сфер (від 7% стосовно зміни економічного становища країни до 21% при оцінці зміни міжнародного іміджу України).

Лише 3,5% опитаних вважають, що за період свого перебування на посаді Президента Зеленський повністю виконає свої передвиборчі обіцянки, 33% дотримуються думки, що він виконає більшу частину своїх обіцянок, 31% — виконає меншу частину, 25% — практично не виконає.

Дослідження проводилося соціологічною службою Центру Разумкова з 24 по 29 квітня 2020 року методом телефонного інтерв’ю на основі випадкової вибірки номерів мобільних і стаціонарних телефонів.

Було опитано 2056 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей за вибіркою, що репрезентує доросле населення за основними соціально-демографічними показниками. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

Зеленський лишається лідером суспільної довіри - дослідження Центру Разумкова

За результатом дослідження, проведеного Центром Разумкова, Президент України Володимир Зеленський лишається лідером суспільної довіри.

Про це сказав директор політико-правових програм Віктор Замятін під час презентації видання Центру Разумкова «Рік діяльності Президента Володимира Зеленського: здобутки і прорахунки», що відбулася в Укрінформі.

«Головне, що ми можемо констатувати, - це те, чого за цей рік не трапилося. Не трапилося якихось серйозних суспільних потрясінь, слава Богу, не трапилося якихось серйозних політичних криз, хоча передумови для того могли визріти кілька разів. Незважаючи на те, що змінився склад уряду, була більш-менш збережена тяглість у роботі цієї дуже важливої інституції, і це було забезпечено передусім тим, що Президент Зеленський протягом цього року залишається лідером суспільної довіри. Жодний із інших діючих на сьогодні українських політиків навіть близько не наближається до того рівня довіри, яке суспільство демонструє до Президента. Хоча цей показник, звичайно, знижується. І цей тренд природній», - сказав Замятін.

Він зауважив, що зниження рівня довіри суспільства до обраного президента дуже стрімко починається через півроку після його обрання, а «у Президента Зеленського цей процес протікає дещо більш повільно, дещо більш плавно».

«Не можемо не відзначити, що попри дуже високий рівень підтримки Президента, суспільство досить скептично оцінює виконання ним передвиборчих обіцянок. Це стосується і боротьби з корупцією, це стосується і, скажімо так, процесу деолігархізації, це стосується і захисту інтересів всього суспільства, а не лише якихось там окремих груп. Це стосується і цілком конкретних обіцянок – і стосовно миру на Донбасі, і стосовно якихось положень соціальної політики і так далі», - розповів Замятін.

Він додав, що «дещо більш скептично роботу Президента цього року оцінюють експерти».

«Ми опитали 115 експертів в усіх регіонах України. Це люди з дуже серйозним професійним бекграундом. Це і професійні викладачі університетів, і фахівці, які досліджують політичні процеси, і вони визнають, що Президент не був успішний у справі, скажімо, зміцнення державних інституцій, він так само не був успішний у протидії олігархам і так далі. Будемо сподіватися, що оскільки кредит народної довіри ще доволі високий, він ще до кінця не вичерпаний, а у президента ще є час, то насправді він цей час ще може спрямувати у те русло, щоб задовольнити всі суспільні потреби, а також - щоб здобути більшу прихильність експертів», - сказав Замятін.

У дослідженні представлено результати здійсненого експертами Центру Разумкова аналізу розвитку ситуації в країні та дій Президента Зеленського за рік діяльності в таких сферах, як безпека і оборона, зовнішня політика, внутрішня і правова політика, економіка, енергетика, соціальна сфера, гуманітарна політика.

У виданні також публікуються дані загальнонаціональних соціологічних опитувань щодо оцінок громадянами діяльності нової влади. Видання здійснене за фінансового сприяння Представництва Фонду Ганса Зайделя в Україні.

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-