Про першу річницю прийняття Конвенції МОП № 190 та Рекомендації МОП № 206 про викорінення насильства та домагань в світі праці

Про першу річницю прийняття Конвенції МОП № 190 та Рекомендації МОП № 206 про викорінення насильства та домагань в світі праці

Укрінформ
18 червня, 10:00 - онлайн-конференція, присвячена першій річниці прийняття Конвенції МОП № 190 та Рекомендації МОП № 206 про викорінення насильства та домагань в світі праці

Організатор: Міжнародна організація праці.

Учасники: Маріко Оучі - старша спеціалістка з питань умов праці/гендерної рівності, Бюро МОП для країн Центральної та Східної Європи (Будапешт);  Сергій Савчук -  національний координатор МОП в Україні;  Лариса Савчук - координатор програм МОП з ВІЛ та СНІД у сфері праці, Україна;  Андрій Фіголь  - національний координатор проєкту в Україні; Катерина Левченко - Урядова уповноважена з ґендерної  політики; Олексій Мірошниченко - виконавчий віцепрезидент Конфедерації роботодавців України; Наталія Левицька -  заступниця голови Конфедерації вільних профспілок України; Богдан Оверковський -  в.о. заступника голови Федераціі профспілок України.

Довідково. В рамках 108 сесії Міжнародної конференції праці, 21 червня 2019 року було зроблено рішучий крок до викорінення насильства і домагань в світі праці - прийняті Конвенція МОП № 190 і Рекомендація МОП № 206 про викорінення насильства та домагань в світі праці.

Конвенція № 190 та Рекомендація № 206 - перші міжнародні трудові норми, які забезпечують загальну основу для запобігання та викорінення насильства та домагань у сфері праці, включаючи ґендерно зумовлене насильство та домагання. Вперше в міжнародному праві Конвенція включає в себе конкретне визнання права кожного на вільну від насильства та домагань сферу праці, та визначає обов’язок поважати та сприяти реалізації цього права.

Цей день є чудовою нагодою звернути увагу суспільства на викорінення насильства та домагань в світі праці, актуальність Конвенції МОП № 190 в контексті пандемії COVID-19 та досвід впровадження Рекомендації МОП № 200 щодо ВІЛ/СНІДу та сфери праці, що може бути застосований при реалізації положень Конвенції МОП 190 та Рекомендації № 206.​

Запитання до спікерів надсилайте до 15:00 17 червня на електронну адресу: vergeles@ilo.org

Пресконференція відбудеться онлайн через сервіс відеозв’язку ZOOM. Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

В Україні працівники зазнають різних форм дискримінації, тепер ще й через COVІD-19 - експерти

Україні слід посилити захист працівників від різних форм дискримінації та ратифікувати Конвенцію Міжнародної організації праці щодо викорінення насильства та домагань у сфері праці.

Таку думку висловили учасники онлайн-конференції в Укрінформі, присвяченої першій річниці ухвалення Конвенції МОП № 190 та Рекомендацій МОП № 206 про викорінення насильства та домагань в сфері

«Ми маємо з різних сторін інформацію про ті чи інші порушення, з якими стикаються працівники – сексуальні домагання на робочому місці, вияви насильства, переслідування, психологічний тиск. І, без сумніву, наявність міжнародного стандарту, який нагадує всім, що такі дії є неприпустимими, є дуже важливим», - наголосила урядова уповноважена з ґендерної політики Катерина Левченко.

В.о. заступника голови Федерації профспілок України Богдан Оверковський вважає, що чимало людей навіть не усвідомлюють, що вони стикаються з різними формами насильства на роботі.

«Вже у першій статті конвенції йдеться про різні форми насильства – сексуального, фізичного, психологічного, економічного. І якщо українським працівникам донести суть цієї конвенції, то кожен зможе підтвердити, що він щоденно відчуває на собі це насильство, незалежно від соціального статусу, сфер діяльності, розміру заробітної платні чи посад», - зазначив він.

За словами заступниці голови Конфедерації вільних профспілок України Наталії Левицької, профспілки вже почали інформувати суспільство про норми міжнародної конвенції перед її подальшою ратифікацією.

«Особливо це важливо зараз, коли Україна й весь світ зіштовхнулися з соціально-економічною кризою, яку спричинила коронавірусна інфекція, щоб працівники були захищені на своїх робочих місцях. Україна не повинна пасти задніх, а бути серед тих країн, які ратифікують цю конвенцію. В Україні через карантинні обмеження, на жаль, не вдалося, провести консультації соціальних партнерів щодо можливості ратифікації конвенції», - зазначила вона.

На нові обставини захисту від дискримінації у зв’язку з поширенням епідемії COVD-19 звернула увагу старша спеціалістка з питань умов праці/ґендерної рівності Групи технічної підтримки з питань гідної праці Бюро МОП для країн Центральної та Східної Європи (Будапешт) Маріко Оучі.

«Дискримінація стосується медиків, які безпосередньо лікують хворих на COVD-19. Або продавців у гастрономах, які подекуди потерпають від розлючених покупців через брак певних продуктів. Також має місце домашнє насильство в умовах віддаленої роботи, яка створює стрес у родині. З проявами дискримінації стикаються трудові мігранти, які через епідемію повернулися до країни. Нарешті працівники тіньової економіки, статус яких і так був завжди вразливий, теж сильно постраждали від COVD-19», - констатувала вона.

Щодо людей з підозрою на захворювання коронавірусною інфекцією вже існує соціальна стигма, характерна дотепер щодо ВІЛ-інфікованих чи хворих на СНІД, зазначила координаторка програм МОП з ВІЛ та СНІД у сфері праці (Україна) Лариса Савчук.

«Нещодавнє дослідження людей до 34 років показало, що третина респондентів, а їх було майже 7 тисяч – бояться можливого морального тиску й негативного ставлення через захворювання на COVD-19. Більш ніж половина переймаються реакцією оточення щодо виявлення у них коронавірусу. Тобто вже є пересторога й упереджене ставлення співгромадян щодо людей, які хворіють або вже перехворіли на COVD-19», - зазначила вона.

Як повідомлялося, Конвенцію МОП № 190 і Рекомендації МОП № 206 про викорінення насильства та домагань в сфері праці ухвалено на Міжнародній конференції праці 21 червня 2019 року. Це перші міжнародні трудові норми, які забезпечують загальну основу для запобігання та викорінення насильства та домагань у сфері праці, включаючи ґендерно зумовлене насильство та домагання. Вперше в міжнародному праві Конвенція включає в себе конкретне визнання права кожного на вільну від насильства та домагань сферу праці та визначає обов’язок поважати та сприяти реалізації цього права.

Відео:

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-