Що думає українське суспільство про ситуацію на Донбасі?

Що думає українське суспільство про ситуацію на Донбасі?

Укрінформ
1 листопада, 11:00 - презентація результатів соціологічного опитування щодо суспільної думки про ситуацію на Донбасі.

Організатор: Школа політичної аналітики НаУКМА.

Учасники: Максим Яковлєв – директор Школи політичної аналітики НаУКМА, доцент, кандидат політичних наук;  Анна Осипчук – наукова директорка Школи політичної аналітики НаУКМА, доцентка, кандидатка соціологічних наук; Антон Суслов – аналітик Школи політичної аналітики НаУКМА.

Питання до обговорення:

Які саме інструменти культурної реінтеграції варто використовувати?

 Чи потребують змін окремі аспекти державної політики щодо внутрішньо переміщених осіб?

 Як Українська держава має будувати свою політику щодо різних категорій людей, що проживають на тимчасово окупованих територіях?

 Які фактори можуть пришвидшити реінтеграцію окремих районів Донецької та Луганської областей?

 Чого очікувати іншим регіонам, в разі повернення ОРДЛО під контроль української влади?

Коротко. Учасники заходу презентують результати соціологічного опитування щодо суспільної думки про ситуацію на Донбасі, можливі шляхи її вирішення та ставлення до різних категорій осіб, залучених у конфлікт.

Довідково. Дослідження проводилося Київським міжнародним інститутом соціології на замовлення Школи політичної аналітики з 27 серпня по 23 вересня 2019 року. Польовий етап тривав з 8 по 20 вересня 2019 року в 110 населених пунктах (PSU) у всіх областях України, окрім Автономної Республіки Крим (у Донецькій і Луганській областях – тільки на територіях, що контролюються Україною). В результаті польового етапу було зібрано 2035 анкет.

Опитування проведено в межах Ініціативи з розвитку аналітичних центрів в Україні, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» у партнерстві з Ініціативою відкритого суспільства для Європи (OSIFE) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні.

Додаткова інформація за тел.: +380677220961 (Данило Метельський, менеджер Школи політичної аналітики НаУКМА)

Підсумкові матеріали:

Понад 79% респондентів згодні, що переселенцям варто надати право голосу в усіх виборах — опитування

Згідно з проведеним Київським міжнародним інститутом соціології опитуванням на замовлення Школи політичної аналітики НаУКМА понад 79% респондентів згодні з тим, що внутрішньо переміщеним особам варто надати право голосу в усіх виборах, включно з місцевими.

Про це сказала науковий директор Школи політичної аналітики НаУКМА, доцент, кандидат соціологічних наук Анна Осипчук під час презентації результатів соціологічного опитування щодо суспільної думки про ситуацію на Донбасі в Укрінформі.

“Ми запитували щодо внутрішньо переміщених осіб та щодо їхньої інтегрованості й можливості брати участь у політичному житті ... Абсолютна більшість населення згодні з тим, що внутрішньо переміщеним особам слід надати право голосу в усіх виборах включно з місцевими, а саме це 79,5%”, - розповіла Осипчук.

При цьому, наголосила вона, згідно з розподілом по макрорегіонах, видно, що більше наполягають на цьому жителі півдня та сходу України.

“І ми це пояснили тим, що фактично саме ці регіони прийняли найбільше внутрішньо переміщених осіб і саме там це питання є більш нагальним”, - пояснила Осипчук.

Вона також звернула увагу на розподіл відповідей на запитання, наскільки респонденти погоджуються, чи варто допускати внутрішньо переміщених осіб до служби в Збройних силах України.

“Більшість із цим твердженням не погоджуються, тобто проти такого вибіркового ставлення до ВПО - 40,7% , проте досить високий відсоток тих, хто згодний — 31,4%, або вагається — 23,7%”, - додала Осипчук.

Водночас, за словами експерта, 41,4% респондентів висловили незгоду з твердженням, що жителі тимчасово окупованих територій не мають іншого вибору, ніж отримувати російський паспорт — більшість українців не згодні - 41,4%.

“Тобто більшість вважають, що в них завжди є вибір його не отримувати, хоча третина - 29,2% вагається з відповіддю або не може відповісти взагалі”, - повідомила Осипчук.

Дослідження проводилося Київським міжнародним інститутом соціології на замовлення Школи політичної аналітики з 27 серпня по 23 вересня 2019 року. Польовий етап тривав з 8 по 20 вересня 2019 року в 110 населених пунктах (PSU) у всіх областях України, окрім Автономної Республіки Крим (у Донецькій і Луганській областях – тільки на територіях, що контролюються Україною). В результаті польового етапу було зібрано 2035 анкет.

Опитування проведено в межах Ініціативи з розвитку аналітичних центрів в Україні, яку виконує Міжнародний фонд “Відродження” у партнерстві з Ініціативою відкритого суспільства для Європи (OSIFE) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні.

Відео заходу:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-