Розширення українського телевізійного мовлення на непідконтрольних уряду територіях і в районах, що межують з ними

Розширення українського телевізійного мовлення на непідконтрольних уряду територіях і в районах, що межують з ними

Укрінформ
13 вересня, 10:00 - Розширення українського телевізійного мовлення на непідконтрольних уряду територіях і в районах, що межують з ними

Організатор: Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення.

Учасники: Сергій Костинський - член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення; Еміне Джапарова - експерший заступник міністра інформаційної політики; Джордж Кент - заступник помічника секретаря в Європейському та Євразійському бюро при Державному департаменті США; Леонід Семенченко - начальник відділу телебачення та радіомовлення Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення.

Коротко. Учасники пресконференції представлять результати, яких досягла українська держава в розбудові вітчизняного телебачення для поширення сигналу на тимчасово непідконтрольні території і райони, що межують з ними.

Також буде надано інформацію про співпрацю з Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) для забезпечення вже до кінця 2019 року «килимового» покриття потужним цифровим телевізійним сигналом лінії розмежування в Донецькій і Луганській областях та на межі з Кримом.

Підсумкові матеріали:

На тимчасово окупованих територіях нині доступні 116 українських телеканалів — Костинський

На всіх тимчасово окупованих територіях України наразі доступні 116 українських телеканалів.

Про це сказав на пресконференції в Укрінформі член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський.

“Сьогодні 116 українських телеканалів доступні на всіх тимчасово окупованих територіях”, - сказав Костинський.

Він також зазначив, що в будь-якій точці тимчасово окупованих територій України можна приймати 9 українських радіостанцій.

USAID передала Україні 11 потужних передавачів для розбудови мовлення на окуповані території — Костинський

Для розширення українського телевізійного мовлення на непідконтрольних уряду територіях і в районах, що межують з ними, розмістять 11 передавачів, переданих Україні в межах спільного проєкту з Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Про це повідомив на пресконференції в Укрінформі член Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський.

“На підтримку розбудови українського телерадіомовлення на межі з тимчасово окупованими територіями народ США в особі USAID передає українській державі 11 потужних нових цифрових передавачів стандарту DVB-T/T2”, - зазначив він.

За його словами, проєкт був започаткований комісією при Міністерстві інформаційної політики у 2018 році й перейшов у фінальну стадію — встановлення передавачів буде завершено найближчими місяцями.

Костинський нагадав, що через захоплення в 2014 році комунікаційної інфраструктури - стратегічних веж, обладнання, українських частот, - частина навіть підконтрольної уряду території залишилася без українського телебачення.

“Але з початком роботи комісії у 2015 році і за ці чотири роки були встановлені 4 нові потужні передавачі в найбільш складних районах Донецької, Луганської та Херсонської областей”, - наголосив член Нацради.

А у 2018 році Нацрада спільно з Міністерством інформаційної політики, Українським державним центром радіочастот, Концерном радіомовлення, радіозв’язку та телебачення розробила план розміщення 11 потужних передавачів для забезпечення килимового поширення цифрового сигналу українських телеканалів вздовж лінії розмежування та на межі з Кримом, зазначив Костинський.

“Фактично, йшлося про створення прообразу державної мережі цифрового телебачення на Сході та Півдні країни з метою комплексного вирішення проблем національної безпеки в інформаційній сфері. Цей проєкт, за нашими планами, має поставити крапку в розбудові цифрового телебачення на Сході і на Півдні, і цей проєкт був підтриманий USAID”, - розповів він.

У свою чергу, колишній перший заступник міністра інформаційної політики Еміне Джапарова зауважила, що це “найпотужніший проєкт, такий акт підтримки, акт солідарності, який дозволяє нам забезпечити килимове покриття”.

“Інші 7 (передавачів - ред.) протягом певного періоду будуть доїжджати і так само встановлюватися на межі з окупованими територіями, і це дозволить нам зробити сигнал більш якісним”, - сказала Джапарова.

Вона додала, що у 2020 році планується побудувати 150-метрову вежу в Попаснянському районі Луганської області.

Відео з пресконференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-