Політичні позиції переселенців. Презентація  результатів соцопитування

Політичні позиції переселенців. Презентація результатів соцопитування

Укрінформ
11 вересня, 10:00 - Політичні позиції переселенців: результати соцопитування

Організатори: Міжнародна фундація виборчих систем (IFES); Громадський Холдинг «Група впливу».

Учасники:  Надія Пашкова - старша координаторка проєктів IFES в Україні; Тетяна Дурнєва -  виконавча директора Громадського холдингу «Група впливу»; Олександр Клюжев - аналітик Громадянської мережі «ОПОРА»; Олександр Стельмах - керівник Служби розпорядника  Державного реєстру виборців.

Коротко. Учасники пресконференції презентують та обговорять ключові результати опитування внутрішньо переміщених осіб (ВПО) щодо участі у виборах і політичних вподобань. Національне опитування внутрішньо переміщених осіб спрямоване на вивчення їхнього рівня знань та ставлення до політичного і виборчого процесу та участі у виборах в Україні. Це опитування відображає зміну політичних поглядів та позицій внутрішніх переміщених осіб з грудня 2018 року, коли проводилося аналогічне опитування.

Також будуть презентовані пропозиції правозахисників до новообраних депутатів щодо надання ВПО права голосу на всіх видах виборів.

Цей захід стане платформою для представників громадських організацій, міжнародних експертів, народних депутатів та представників Центральної виборчої комісії для того, щоб знайти шляхи забезпечення виборчих прав ВПО в Україні на місцевих виборах 2020. На заході будуть присутні представники національних медіа.

Довідково. Презентація проводиться Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES) та Громадським холдингом «Група впливу» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID Ukraine - USAID Україна), Міністерства міжнародних справ Канади (Embassy of Canada in Ukraine) та британської допомоги від уряду Великої Британії (British Embassy Kyiv). Будь-які думки, викладені під час презентації, належать авторам і не обов’язково відображають погляди USAID, урядів США, Канади або Великої Британії.

Підсумкові матеріали:

Понад 20% переселенців вважають, що їхній голос на виборах ні на що не впливає - опитування

Понад 20% внутрішньо переміщених осіб вважають, що їхній голос на виборах ні на що не пливає.

Про це сказала старша координаторка проєктів IFES в Україні Надія Пашкова під час презентації в Укрінформі дослідження "Опитування ВПО в Україні: основні висновки".

"Перше важливе питання, яке ми щороку ставимо внутрішньо переміщеним особам, - це ставлення ролі індивідуума до демократії в Україні. І ВПО все більше розчаровуються у своїй реалізації права голосу", - заявила Пашкова.

Зокрема, за даними дослідження, лише 21% опитаних "абсолютно згодні" з тим, що "не має значення, як я голосую, від цього нічого не зміниться", 33% - "скоріше згодні" з цим твердженням. Крім того, 41% респондентів вважають, що політики "не розуміють таких людей, як вони".

Пашкова також звернула увагу на те, що опитування проводилося до президентських і парламентських виборів.

"Щодо ознайомлення ВПО з роботою державних інституцій: найбільше ВПО ознайомлені з роботою Верховної Ради - 60%, 50% ВПО знайомі з роботою Кабміну, 52% - Міністерства соціальної політики. І щодо довіри - не дивлячись на те, що на той час ВПО найбільше були знайомі з роботою Верховної Ради України, довіра була найменша - лише 2%. Те ж саме було з Кабінетом міністрів України - 2%, а Адміністрація Президента набрала 5%", - розповіла старша координаторка проєктів IFES в Україні.

Вона також зауважила, що цікавими є результати щодо вірогідності голосування на виборах. Зокрема, 20% опитаних "дуже ймовірно" були готові проголосувати на виборах Президента України.

"Наскільки ми знаємо реальну ситуацію, то не більше 1% ВПО змогли реалізувати своє виборче право", - додала старша координаторка проєктів IFES в Україні.

Дослідження "Опитування ВПО в Україні: основні висновки" проводилось у лютому-березні 2019 року за підтримки уряду Великої Британії компанією Ipsos. Було опитано 2063 ВПО, які проживають у домогосподарствах.

Для вибірки було використано дані Міністерства соціальної політики (МСП) та Офісу ООН із координації гуманітарних питань.

Для проведення інтерв'ю використовувався метод, що поєднав випадкову вибірку з методом "снігової кулі".

Презентація дослідження проводилась Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES) та Громадським холдингом «Група впливу» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID Ukraine - USAID Україна), Міністерства міжнародних справ Канади (Embassy of Canada in Ukraine) та британської допомоги від уряду Великої Британії (British Embassy Kyiv).

Відео з пресконференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-