Розслідування фактів створення та функціонування секретної в’язниці «МДБ ДНР»  у Донецьку: чи дійде до відкритого та неупередженого суду справа щодо захоплення «ІЗОЛЯЦІЇ»?

Розслідування фактів створення та функціонування секретної в’язниці «МДБ ДНР» у Донецьку: чи дійде до відкритого та неупередженого суду справа щодо захоплення «ІЗОЛЯЦІЇ»?

Укрінформ
2 вересня, 14:00 - Розслідування фактів створення та функціонування секретної в’язниці «МДБ ДНР» у Донецьку 

Організатор: Міжнародний БФ  «ІЗОЛЯЦІЯ».

Учасники: Дмитро Потєхін  - блогер, колишній ув’язнений секретної в’язниці «ДНР» в «ІЗОЛЯЦІЇ»;  Оксана Саржевська-Кравченко - директорка фонду «ІЗОЛЯЦІЯ»; Олександра Матвійчук - представниця Центру громадянських свобод;  Ольга Решетілова - представниця Медіа-ініціативи за права людини; Володимир Єфименко  - представник Адвокатського об`єднання «Головань і Партнери».

Коротко. Під час пресконференції відбудеться презентація звіту «Військовополонені і цивільні заручники Донбасу: в пошуках ефективного механізму звільнення». Документ створено ГО «Медійна ініціатива за права людини». Звіт містить показання колишніх в'язнів «МДБ ДНР», які підтверджують існування в’язниці на території Міжнародного БФ «ІЗОЛЯЦІЯ» в Донецьку та факт жорсткого поводження з людьми, які там утримуються.

3 вересня о 15:30 у Шевченківському суді міста Києва (вулиця Дегтярівська, 31А) відбудеться судове засідання щодо справи Романа Лягіна. З цією метою, учасники заходу звернуться до СБУ та ГПУ щодо відкриття кримінального провадження за заявою представників «ІЗОЛЯЦІЇ» та інших потерпілих, а також з проханням брати участь у судовому процесі.

Довідково. «ІЗОЛЯЦІЯ» — це неприбуткова недержавна платформа культурних ініціатив, заснована у 2010 році в Донецьку на території колишнього заводу ізоляційних матеріалів, якому фонд завдячує своїм ім’ям.

Навесні 2014 року Роман Лягін був відповідальним за проведення референдуму щодо створення сепаратистської республіки в Донецькій області. У червні того ж року він керував захопленням території заводу «Ізоляція» в Донецьку.

Як повідомляють організатори, майже вісім гектарів площі, яка була орендована Міжнародним БФ «ІЗОЛЯЦІЯ» та комерційними підприємствами, згодом було перетворено на секретну в'язницю «Міністерства Державної Безпеки ДНР». Відтоді виставкові простори, лабораторія цифрового виробництва, бібліотека та лекторії фонду використовуються як таємна в'язниця, існування якої не підтверджується ватажками «ДНР» і тому доступ до її приміщень залишається закритим для міжнародних гуманітарних та правозахисних місій.

Підсумкові матеріали:

Суд розгляне справу організатора "референдуму "ДНР"

Шевченківський суд міста Києва 3 вересня розглядатиме справу організатора "референдуму "ДНР" Романа Лягіна.

Про це під час пресконференції "Розслідування фактів створення та функціонування таємної в'язниці "МДБ ДНР" у Донецьку" в Укрінформі повідомила директор фонду "Ізоляція" Оксана Саржевська-Кравченко.

"3 вересня 2019 року, о 15:30 в Шевченківському суді міста Києва відбудеться судове засідання у справі Романа Лягіна. Це важливий перший крок для того, щоб все стало на свої місця", - повідомила вона.

Вона також розповіла, що саме Лягін керував захопленням неприбуткової недержавної платформи культурних ініціатив "Ізоляція" у Донецьку в 2014 році. Тоді майже вісім гектарів площі, яка була орендована Міжнародним БФ "Ізоляція" та комерційними підприємствами, було перетворено на секретну в'язницю "Міністерства державної безпеки "ДНР", де людей катують та примушують до рабської праці.

Саржевська-Кравченко відзначила, що вже п'ять років поспіль фонд "Ізоляція" збирає інформацію та свідчення колишніх в'язнів секретної тюрми.

"Користуючись нагодою, ми хочемо донести меседж до всіх, хто має будь-яку інформацію, документи, до колишніх в'язнів, до будь-якої особи, яка може надати інформацію щодо як існування "Ізоляції", так і утримання в'язнів. Нагадаю, там не тільки секретний концтабір, там ще база бойовиків діє, склад боєприпасів з військовою технікою РФ і дуже багато цікавих речей", - зазначив представник адвокатського об'єднання "Головань і Партнери" Володимир Єфименко.

Він також запросив звертатись на умовах конфіденційності і надавати інформацію у справі функціонування таємної в'язниці "МДБ ДНР".

Як повідомляв Укрінформ, 14 червня 2019 року Шевченківський райсуд Києва ухвалив узяти під варту на 60 діб колишнього керівника так званої центральної виборчої комісії терористичної організації "ДНР" Романа Лягіна. Тоді ж стало відомо, що Генпрокуратура та Служба безпеки України затримали Лягіна — колишнього керівника "Центральної виборчої комісії ДНР", який у травні 2014 року організовував та проводив незаконний "референдум ДНР".

Правозахисники закликають нових депутатів ухвалити закон про покарання за воєнні злочини

Верховна Рада має негайно ухвалити законопроєкт щодо покарання за воєнні злочини - для правильної кваліфікації справ за злочини проти людяності в національних судах.

Про це під час пресконференції "Розслідування фактів створення та функціонування таємної в'язниці "МДБ ДНР" в Донецьку" в Укрінформі заявила правозахисниця, представниця Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук.

"На шостому році війни у нас досі норма права не відповідає нормі життя. Ми говоримо про злочини проти людяності, але в Кримінальному кодексі немає відповідальності за злочини проти людяності. Однак, є ухвалений в першому читанні законопроєкт, який називають в народі "закон про воєнних злочинців" (законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення гармонізації кримінального законодавства з положеннями міжнародного права"- ред.)", - зазначила вона.

Матвійчук заявила, що згаданий проєкт закону новостворена Верховна Рада має "негайно ухвалити - щоб дати можливість слідчим і судам правильно кваліфікувати ці злочини".

Вона також зауважила, що в Україні необхідно створити єдиний координаційний центр щодо розслідування злочинів на окупованих територій, до якого входили би представники різних органів державної влади, і який "відповідав би за збір (даних — ред.), аналіз і систематизацію всіх цих злочинів".

Як повідомляв Укрінформ, законопроєкт №9438 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення гармонізації кримінального законодавства з положеннями міжнародного права” було зареєстровано в парламенті 20 грудня 2018 року.

Метою законопроєкту є забезпечення криміналізації так званих основних злочинів відповідно до міжнародного права (геноцид, агресія, злочини проти людяності та воєнні злочини); забезпечення виконання міжнародних зобов’язань щодо запобігання безкарності зазначених злочинів; удосконалення правового режиму кримінальної відповідальності за катування.

Відео з пресконференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-